هواوی

آموزش کاردستی دندان با وسایل ساده برای کودکان

آموزش کاردستی دندان با وسایل ساده برای کودکان کاردستی

کاردستی دندان یک کاردستی ساده و آسان برای کودکان است که به راحتی می توانید آن را با کودک خود در منزل تهیه کنید.

همه ما به دنبال شکوفایی استعداد فرزندانمان هستیم. یکی از ایده های فوق العاده در این زمینه ساخت کاردستی است. در همین رابطه کاردستی دندان را در ادامه به شما آموزش می دهیم

کاردستی دندان

بهتر است ساخت این کاردستی ها با هدف یادگیری و آموزش انجام شود. در این مطلب کاردستی دندان را به عنوان یکی از این کاردستی های فوق العاده به شما آموزش می دهیم.

کاردستی دندان یک کاردستی ساده و آسان برای کودکان است که به راحتی می توانید آن را با کودک خود در منزل تهیه کنید. این کاردستی زیبا را با کاغذ و مقوا امتحان کنید و از ساخت آن لذت ببرید. کاردستی علمی در عین ساده بودن راه گشا آشنایی بیشتر فرزند شما با روش مسواک زدن صحیح و رغبت و تمایل بیشتر او به نظافت دندان می باشد.

مواد مورد نیاز جهت ساخت کاردستی دندان

چسب حرارتی
پنبه
چشم عروسک
قیچی
ورقه فوم آبی، سفید و سیاه

چگونه کاردستی زیبا دندان را بسازیم؟

یک الگوی دندان نسبتا متوسط تهیه بفرمایید. این الگوی زیبا را بر روی فوم سفید قرار داده و دو عدد هم اندازه الگو از این فوم ببرید.

الگوی کاردستی فومی دندان

در ادامه این دو الگو را به صورت مکمل از سمت نقطه چین بر روی یکدیگر قرار داده و به کمک چسب حرارتی دو برش دندان را بر روی هم بچسبانید.

 

آموزش کاردستی دندان

حالا منتظر بمانید تا مایع چسب حرارتی خشک شود و دو برش دندان را در کنار هم ثابت کند(البته می توانید آن ها را بدوزید). آن گاه درون دندان را با پنبه پر کرده و قسمت بالای آن را نیز با چسب بچسبانید و در واقع دندان را ببندید.

ساخت مرحله به مرحله کاردستی فومی دندان

برای ارائه طرح فانتزی و بامزه از دندان بهتر است از چشم عروسک استفاده شود. تزیین کاردستی در زمان آموزش به کودکان اهمیت زیادی دارد. این مسئله باعث استقبال بیشتر کودکان از کاردستی و توجه به کارکرد آن می شود. در مرحله بعدی ساخت کاردستی دندان, چشم عروسک را روی دندان بچسبانید. در ادامه برای شکل ظاهری دندان از فوم سیاه استفاده کنید. به کمک فوم سیاه رنگ، دهان برای دندان درست کنید. اگر ماژیک مشکی دارید، می توانید از این ماژیک برای کشیدن دهان استفاده کنید.

کاردستی دندان با کاغذ و مقوا

ساخت کاردستی دندان با کاغذ و مقوا 

در ادامه از کودک خود بخواهید دستش را روی ورقه فوم قرار دهد. حالا با مداد دور انگشتان او را بکشید و آن را ببرید. آن گاه قسمت مچ دست ها را روی دندان قرار دهید. الگوی پاکت را از فوم آبی رنگ یا هر رنگی که متمایل هستید در آورید. در ادامه مستطیل پایین الگو را از ناحیه خط چین روی مستطیل بالایی با چسب حرارتی بچسبانید. پاکت را به کف دستان دندان طوری بچسبانید که در آن باز شود. کودک شما می تواند وسایل کوچک خود را در این پاکت نگه دارد.

امیدواریم آموزش مرحله به مرحله کاردستی دندان شما را در ساخت یک کاردستی علمی و بی نظیر یاری کرده باشد و با این کاردستی فرزند خود را با آموزش صحیح مسواک زدن آشنا کرده باشید.

بد نیست کاردستی ساعت خرسی با مقوا را نیز ببینید

ساخت کاردستی برای کودکان از اون دسته کارهای خیلی لذت بخش و دوست داشتنیه که همه مامانها و مربی های مهربون دوست دارن به بهترین شکل انجامش بدن و همینطور به کوچولوهای نازنین یادش بدن. امروز تصمیم دارم ساخت یه ساعت خرسی خیلی ناز رو با مقوا به عنوان کاردستی برای کودکان بهتون یاد بدم. همراهم باشید حتما خوشتون میاد.

همینطور که گفتم امروز میخوایم یه ساعت خرسی خوشگل به عنوان کاردستی برای کودکان بسازیم که خیلی هم راحت ساخته میشه و برای ساختش فقط به دو تکه مقوا به رنگ های زرد و سیاه و کمی هم کاغذ رنگی احتیاج داریم.

کاردستی ساعت برای کودکان

برای شروع ساخت کاردستی روی مقوا مشکی یه هشت انگلیسی (شبیه به شکل زیر) بکشید و اونو در بیارید. سایزش هم بستگی به سایز ساعتتون داره. مناسب با فضایی که میخواین ساعت رو قرار بدین اندازه ساعت رو تعین کنید.

کاردستی ساعت

کاردستی ساعت خرسی با مقوا

حالا شکل درآورده رو روی مقوا زرد قرار بدین و دورتادور اونو با مداد بکشید.

کاردستی های کودکانه

قبل از اینکه طرح رو دربیارید، دستها، پاها و همینطور گوش های خرس رو با مداد بکشید و بعد اطراف طرح رو با قیچی دربیارید.

کاردستی ساعت برای کودکان

حالا طرح مشکی رو روی طرح زرد با چسب بچسبونید. شما الان بدن خرس عروسکی رو آماده کردین.

تو این مرحله از ساخت کاردستی برای کودکان میریم سراغ تکمیل اجزا کاردستی با ماژیک
یا پاستل. همینطور که در تصاویر میبینید اجزا خرس رو با ماژیک کامل کنید، البته میتونید
به جای رنگ آمیزی از کاغذ رنگی هم برای اینکار استفاده کنید و تکه ها رو بعد از برش زدن به طرح اصلی بچسبونید.

کاردستی

آموزش کاردستی به کودکان

حالا عددهای ساعت رو به صورت کاملا رنگی که جذاب تر باشه روی مقوای مشکی بنویسید.

کاردستی ما تقریبا آماده است، فقط کافیه با کاغذ رنگی دو تا عقربه برای ساعتمون
دربیاریم و اونو با پونز به به وسط کار بچسبونیم.

کاردستی ساعت

آموزش کاردستی ساعت به کودکان

کاردستی ساعت با مقوا

خب دوستهای خوبم اینم از ساعت خرسی ما که مطمئنا همه بچه ها ازش خوششون میاد.

آرگا و کودک استار

تاریخ بروزرسانی : 2018-04-04 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :