برای کودکان دوست داشتنی گل سرزیبا با پارچه نمدی درست کنید

برای کودکان دوست داشتنی گل سرزیبا با پارچه نمدی درست کنید کاردستی

برای ساخت این گل سر نمدی زیبا به مقداری پارچه نمدی در رنگ های مختلف, گیره سر ساده, نخ و سوزن و دکمه نیاز دارید

دختردارها می دانند که دنیای دخترها با پسران خیلی متفاوت است و نیازهای آنها نیز خیلی فرق دارد. یکی از وسایلی که دخترها از داشتن آنها سیر نمی شوند و دوست دارند تعداد زیادی از آن داشته باشند گل سر است. به همین منظور ما امروز تصمیم گرفتیم در نیک صالحی نحوه ساخت گل سر نمدی را به شما آموزش دهیم که برای دخترهای کوچولوی خود درست کنید

آموزش ساخت گل سر نمدی

قصد داریم یک راه بسیار ساده و سریع برای ساخت گل سر نمدی مخصوص دختر
کوچولو ها را آموزش دهیم.

مواد لازم برای ساخت گل سر زیبا:

نمد (اضافی نمدهای کارهای هنری) گیره سر نخ سوزن دکمه

آموزش ساخت گل سر نمدی

مراحل  انجام کار:
برای درست کردن گل سر نمدی در مرحله اول اشکال ساده زیر را روی نمد بکشید: اشک و مثلت.

نحوه ساخت گل سر نمدی

شیوه ساخت گل سر نمدی

جزئیات مثل چشم جوجه و دکمه های تزئینی را وصل کنید.

مراحل ساخت گل سر نمدی

یک سوراخ کوچک روی تکه دیگر نمد ایجاد کنید و گیره را از داخل آن رد کنید.

آموزش ساخت گل سر نمدی

دوتکه را روی هم قرار دهید و کوک بزنید و نوک پرنده را هم در جای مناسب خود بدوزید.

ساخت گل سر نمدی زیبا

ساخت گل سر نمدی دخترونه

بد نیست درباره نیازهای اساسی کودکان بیشتر بدانید

متاسفانه گاهی اوقات کودکان در محیط‌هایی رشد می‌کنند که در آنها احساس ترس و عدم امنیت به وجود می‌آورد. به همین دلیل در مسیر رشد، گرفتار مشکلات روان‌شناختی و احساسی می‌شوند که در نهایت آنها را در حالت تدافعی قرار می‌دهد. چنین کودکانی نمی‌توانند مسیر سالمی به سوی بزرگسالی طی کنند و آینده پر از دردسری را تجربه خواهند کرد. کودکان برای رشد و بالندگی به امکاناتی اساسی نیاز دارند که بزرگ ترها و والدین شان باید به آن اهمیت بدهند.

نیازهای اساسی هر کودک

آسایش جسم: اصلی‌ترین نیاز هر کودک، مانند بزرگسالان، تامین غذای مناسب، آب سالم، پناهگاه و مکانی گرم برای زیستن است. کودکان باید غذای کافی و سالم برای رشد و ادامه حیات خود در اختیار داشته باشند. والدین در قبال تهیه غذای سالم برای فرزندان خود مسئول هستند. متاسفانه این روزها در جوامع نسبتا مرفه، کودکان در معرض انواع خوراکی‌های ناسالم هستند و در مقابل در جوامع فقیر یا گرفتار جنگ، کودکان به غذای کافی دسترسی ندارند. این دو گروه کودک به یک اندازه از سوءتغذیه رنج می‌برند و این بزرگ ترها و مسئولان هر جامعه هستند که باید با برطرف کردن این مشکل، کودکان‌شان را از این نیاز حیاتی خود محروم نکنند. فراهم کردن سرپناهی امن پس از غذا، از نیازهای اولیه کودک محسوب می‌شود. او با وجود چنین پناهگاهی آرامش می‌یابد.

همچنین بخوانید :  طریقه دوخت کیف پول نمدی ساده

برخی از نیازهای اساسی کودکان

رهایی از ترس: وقتی کودکان احساس آسایش و امنیت کنند، یاد می‌گیرند به بزرگ‌ترهای خود اعتماد کنند و از چیزی نهراسند. احساس امنیت و ایمنی یکی دیگر از نیازهای اصلی و مهم کودکان است. والدین با فراهم کردن محیط زندگی امن، می‌توانند اطمینان و شهامت را در دل کودکان خود پرورش دهند. کودکان نباید زیر سایه خشم و خشونت والدین و دیگر بزرگسالان بزرگ شوند. چنین کودکانی همیشه غمگین، مضطرب و نگران خواهند بود و بر سلامت و یادگیری و در نتیجه آینده زندگی‌شان اثر منفی می‌گذارد. والدین باید با محبت و عشق، حس امنیت را در وجود او نهادینه کنند.

درک عشق با تمام وجود: کودکان باید بدانند برای والدین و حتی جامعه خود بسیار باارزش و خاص هستند. در آغوش گرفتن و محبت کردن به آنها نشان می‌دهد والدین به آنها توجه دارند و عشق می‌ورزند. این حس دوست داشته شدن، وجودشان را سرشار از آرامش و لذت می‌کند. حتی در آغوش گرفتن نوزادان و تکان دادن آنها باعث می‌شود آنها در همان کودکی مفهوم محبت و علاقه را درک کنند. وقتی دست کودک نوپای خود را می‌گیرید و با او آهسته آهسته قدم برمی دارید، به او نشان می‌دهید مراقب او هستید و می‌فهمد چقدر دوستش دارید. چنین احساسی، از کودک تان در بزرگسالی، فردی مهربان و در عین حال قوی می‌سازد و اعتماد به نفس در وجودش شکل می‌گیرد.

تبیان و افکارنیوز

تاریخ بروزرسانی : 2019-10-19 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :
logo-samandehi