ساخت کاردستی قاب آیینه درخشان + تصاویر

ساخت کاردستی قاب آیینه درخشان + تصاویرکاردستی

در این مطلب به موضوع ساخت قاب آیینه درخشانی پرداخته ایم.

اگر به دنبال ساخت کاردستی های هنری زیبا هستید می توانید با مواد بسیار ساده و گاه دورریختنی قاب آینه ی زیبایی بسازید در ادامه همراه با Niksalehi شوید تا آموزش ساخت قاب آیینه درخشانی را با مواد ارزان و ساده بیاموزید.

قاب آیینه درخشانی

وسایل لازم

سی دی های غیر قابل استفاده

قیچی

یک صفحه مقوا یا تخته

آیینه

چسب

شیوه ساخت

در ابتدا آیینه ای را که
آماده کرده اید وسط مقوا بچسبانید سپس سی دی ها را با قیچی به قطعات کوچک وشکل های دلخواه ببرید.
سپس این قطعات را رویمقوای محکم و یا تخته ای که آماده کرده اید از طرف براق آنها بچسبانید.
سعی کنید این قطعات را مانند تکه های موزاییک به نحوی کنار هم بچنید که مقوای زیری پیدا نباشد.
این کار را آن قدر ادامه دهید تا سطح مقوا کاملا پوشیده شود.
البته شما می توانید به حای چسبانیدن آیینه، محل آن را خالی بگذارید و عکسخودتان را در آن قسمت قرار
دهید به این ترتیب قاب عکسی براق و درخشان خواهید داشت.

قاب آیینه درخشانی

قاب آینه زیبا

بد نیست تاریخچه آینه را بدانید

کاوشهای باستان شناسان مبین این نکته جالب است که آینه‌های شخصی و ساده بیش از ۵۰ قرن قدمت دارند و در دورانهای گذشته از ارزشی اغراق آمیز برخوردار بوده‌اند. زمانی در آسیای صغیر آینه را از جنس برنز و مس مفرغ می‌ساختند و آن را صیقل داده و با دسته‌های پر نقش و نگار عرضه می‌کردند و به تدریج آینه‌های فولادی به علت قابلیت صیقل یافتن بیشتر و شفافیت بیشتر ، نسبت به برنز و مس و مفرغ ، جایگزین آینه‌های قدیمی‌تر شدند، تا اینکه تحول اساسی در صنعت تولید آینه بوجود آمد. در قرن ۱۲ میلادی کاربرد شیشه در تولید آینه کشف شد و اولین آینه‌های شیشه‌ای که با ورقه‌هایی پوشیده از سرب به بازار عرضه می‌شدند بوجود آمدند.

مدتی بعد ماهیت سمی بودن سرب آشکار گردید و به همین دلیل استفاده از مخلوط جیوه و قلع بجای سرب آغاز شد. این تغییر و تحولات باعث شدند که ونیز که در آن زمان محل تولید اینگونه آینه‌ها بود به یک قطب اقتصادی تبدیل شود. با وجود این ، اختراع و تولید آینه را نباید جزو نیازهای اولیه و تنها در حد یک ابزار شخصی تصور کنیم، امروزه کاربردهای علمی آینه‌ها بسیار بیشتر از کاربردهای اولیه و ظاهری آنها هستند.

داشنمندان از مدتها قبل خواص آینه‌های تخت و کوژ و کاو (محدب و مقعر) را می‌شناختند و حتی با استفاده از آنها برای متمرکز کردن نور آفتاب وسایلی را برای به آتش کشیدن اجسام اختراع کرده بودند. حتی در این مورد افسانه‌ای وجود دارد که می‌گویند ارشمیدس دانشمند معروف قرن سوم قبل از میلاد بوسیله شبکه‌ای از اینگونه آینه‌ها ، کشتیهای بادبانی مهاجمان رومی را به آتش می‌کشیده است، تا اینکه فرمانروای روم سرانجام در شب موفق به تسخیر شهر “سیراکوز” می‌گردد.

منبع : نوجوان ها -زنبیل

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
آواز عاشقانه مهرداد میناوند در مراسم ازدواج لاکچری اش
تاریخ بروزرسانی : 2021-01-23 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :