کاردستی عروسک نمدی بسیار راحت +تصاویر

تاریخ بروزرسانی : 2020-05-05 /
گردآوری :
عروسک نمدی با الگو

ساخت عروسک نمدی با الگو روشی بسیار ساده برای ساخت عروسک می باشد.

استفاده از نمد برای ساخت کاردستی های کودکان ایده ی بسیار جذابی است. یکی از کاربردهای نمد ساخت انواع عروسک نمدی می باشد کافی است الگوی هر عروسک را پرینت کرده و بر روی پارچه خود پیاده نمایید.در این مطلب در Niksalehi به آموزش ساخت عروسک نمدی با الگو پرداخته ایم.با ما همراه شوید تا عروسک نمدی شیر را به آسانی درست کنید.

عروسک نمدی با الگو

طرز دوخت عروسک نمدی

برای دوخت عروسک نمدی ؛ ابتدا طرح الگوی عروسک را از تصویر زیر پرینت کنید.
بعد با استفاده از کاربن خیاطی ، طرح عروسک را روی پارچه نمدی پیاده کنید و دور آن را قیچی
کنید

سپس با استفاده از سوزن و نخ و مطابق الگوی عروسک اجزای بدن شیر را به صورت مرحله
به مرحله روی هم بدوزید.
دقت کنید کار دوخت را از قسمتهای بزرگتر بدن و سر شیر شروع کنید و بعد قطعات ریز تر مانند
گوش و تاج و دم را اضافه کنید

این عروسک از نوع عروسک های نمدی تخت است، پس نیازی به
پر کردن داخل عروسک با پنبه یا پولیش نیست، هر چند می توانید با گذاشتن قدری پولیش داخل کار، به
آن حجم بدهید

 

عروسک نمدی با الگوالگو عروسک

عروسک نمدی با الگو برای کودکان ، مدل شیر

عروسک نمدی با الگوعروسک شیر نمدی

 

عروسک نمدیشیر

بد نیست درباره نمد بیشتر بدانید

نمد، واژه‌ای پهلوی با تلفظ اصلی namat است که عموم مردم به عنوان فرش از آن استفاده می‌کردند و یا قلندران و صوفیان از آن کلاه، نیم تنه، بالاپوش و کپنک می‌ساخته و می‌پوشیدند.

نمد ساده‌ترین نوع فرش است و ساخت آن احتیاج به دستگاه خاصی ندارد و نمدمالی از صنایع بسیار قدیمی است. درباره این که نمد برای نخستین بار در کجا تهیه شده هیچ گونه اطلاعی در دست نیست جز این که از دوره نوسنگی مردمی که با پشم گوسفند سر و کار داشتند نمد را می‌شناختند و اسناد و مدارک چینی ۲۳۰۰ ق.م درباره پادری، زره و سپر نمدی خبر می‌دهند. در واقع واضح است که کهن‌ترین شیوه و روش فراهم‌سازی زیرانداز که تاکنون شناخته شده نمدمالی است. قدیمی‌ترین نمونه‌هایی که از این صنعت به دست آمده، از گورهای تپه مانندی که در پازیریک آسیای مرکزی در حدود سال ۱۹۴۹- ۱۹۴۸ م. متعلق به ایران دوره هخامنشی است که به حالت یخ زده مانده‌اند.

در گذشته به جای نمدمالی، نمدگری و کسی را که در این شغل بود نمدگر می‌گفتند. و نمدپوش کسی بود که لباسی نمدی پوشیده باشد. هم چنین کنایات ویژه نمد نیز متداول بود. نمد افکنده کسی بود که در جایی اقامت کرده و قرار یافته است. و یا مقصود از نمدپاره، بضاعت و معیشت اندک بود. از سوی دیگر در طب عامیانه، وقتی کسی خراش و زخمی برمی‌داشت نمد را می‌سوزاندند و سوخته آن را روی زخم می‌گذاشتند که موجب انعقاد خون می‌شد.

کودک سیتی -دست دست