آموزش طریقه ساخت جعبه کادو قلبی

آموزش طریقه ساخت جعبه کادو قلبی کاردستی

برای ساخت این کاردستی به مقداری مقوا و کمی چسب و الگوی جعبه هدیه قلبی نیاز دارد

هدیه دادن یکی از رسوم زیبا است که در هر مللی با هر رنگ و نژادی رخ می دهد. امروز ما در نیک صالحی می خواهیم یک روش ساده برای ساخت جعبه کادو قلبی به شما آموزش دهیم که در منزل بتوانید این جعبه هدیه زیبا را تهیه نمایید و به عزیان تان تقدیم کنید.

ساخت جعبه کادو قلبی با الگو

ساخت جعبه کادو قلبی یکی از پرطرفدارترین آموزش ها است، جعبه کادوهای قلبی می توانند بهترین گزینه برای هدیه های رمانتیک و عاشقانه باشند. این مدل جعبه ها به راحتی تهیه می شوند و با مقداری مقوا می توان به سادگی اقدام به ساخت آنها نمود. اگر شما نیز قصد ساخت چنین جعبه هایی را دارید، پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید.

در اولین اقدام به سراغ کشیدن الگو برای جعبه کادو می رویم. برای این مدل جعبه کادو نیاز به الگوی قلب برای کف و سر جعبه و الگوی مستطیل بلند برای دیوار جعبه نیاز داریم. توجه داشته باشید الگویی که برای سر جعبه می کشید باید بین ۲ میلی متر تا یک سانتیمتر از الگوی کف جعبه بزرگتر باشد. که این اندازه را ضخامت مقوای شما تعیین می کند و به این دلیل است که سر جعبه به راحتی برداشته شود و همچنین لق نزند.

ساخت جعبه کادو قلبی

شیوه ساخت جعبه کادو قلبی

ساخت جعبه کادو قلبی

طریقه ساخت جعبه کادو قلبی

حال که الگوها را در اندازه های مناسب کشیدید، آنها را روی مقوای اصلی
پیاده نموده و برش بزنید. دالبری بریدن بعضی از قسمت های الگو برای
راحت تر چسباندن اجزا به یکدیگر است.

طریقه ساخت جعبه کادو قلبی

ساخت جعبه کادو قلبی

مراحل ساخت جعبه کادو قلبی

برای زیبایی بیشتر کار می توانید در برخی از نقاط از روبان های گیپور و یا تور
استفاده کنید و با کمک چسب مایع آنها را روی مقوا بچسبانید. حال مقوایی را که
برای دیواره در نظر گرفته اید به الگوی قلبی کف جعبه کادو بچسبانید.
مشاهده می فرمایید که قسمت های دالبری نقش مثبتی در زیبایی بیشتر و مرتب بودن کار دارند.

ساخت جعبه کادو قلبی

نحوه ساخت جعبه کادو قلبی

ساخت جعبه کادو قلبی

ساخت جعبه کادو قلبی زیبا

در صورتی که قصد دارید جعبه کادویی زیبا و مقاوم داشته باشید بهتر است
از دو مقوای قلبی شکل برای کف جعبه استفاده کنید و انها را به هم بچسبانید.

ساخت جعبه کادو قلبی

شیوه ساخت جعبه کادو قلبی

ساخت جعبه کادو قلبی

آموزش ساخت جعبه کادو قلبی

ساخت جعبه کادو قلبی

ساخت جعبه کادو قلبی ساده

تزیینات اصلی جعبه کادو، به عهده شماست و می توانید از انواع روبان، گل های مختلف
و دیگر وسایل تزیینی برای زیبایی بخشیدن به جعبه استفاده نمایید، بهترین راهکار
در این زمینه استفاده از وسایل تزیینی در حین ساخت جعبه کادو است.

بد نیست آداب و رسوم هدیه دادن در کشور ها و فرهنگهای مختلف را بدانید

در فرهنگ‌های مختلف هدیه دادن نشانه محبت و احترام به شخص مقابل است و در هر کشوری آداب خاص خودش را دارد. شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در کشور خاصی می خواهید از شخصی تشکر و قدردانی کنید، پس در ادامه با ما همراه باشید تا برخی از نکات فرهنگی هنگام هدیه دادن و هدیه گرفتن را مرور کنیم.

هدیه به سبک چینی!

در کشور چین رسم بر این است که افراد هنگام کادو گرفتن، سه بار از گرفتن کادو امتناع می‌کنند، و سپس کادوی خود را تحویل می‌گیرند و همچنین فردی که کادو می‌دهد نیز باید کادو را با دو دست تقدیم کند و سه بار بر تحویل کادو اصرار کند. معمولا کادوها در مقابل کسی که کادو را تحویل داده باز نمی‌شود.

هدیه به سبک مصری!

مناسب‌ترین هدیه برای اولین دیدار در منزل میزبان در مصر، میوه و شیرینی است. ولی هدیه به هرمناسبتی باید با دست راست تقدیم شود. هدیه‌ها را با کاغذ زیبا و رنگی بسته‌بندی می‌کنند و با احترام تقدیم می‌کنند. معمولا هدیه را در مقابل شخصی که هدیه را تقدیم کرده باز نمی‌شود. مگر اینکه هدیه، دسر، شیرینی یا میوه باشد که معمولاً بعد از صرف شام برای همه میهمانان سرو می‌شود.

آداب و رسوم هدیه دادن در کشور ها

هدیه به سبک هندی!

در هند در مناسبت‌های مختلف به یکدیگر کادو می‌دهند. در اواخر شهریور طی یک مراسم به نام “Rakhi” معمولاًبرادرها به خواهران خود هدیه می‌دهند. در آبان ماه هم مراسم دیگری به نام “Diwali” برپا می‌شود که به جشن نور و چراغ معروف است و افراد با نسبت‌های مختلف به یکدیگر هدیه می‌دهند. معمولاً افراد از اینکه هدیه‌ای که بخشیده‌اند را جلوی خودشان باز کنند خوشحال می‌شوند.

هدیه به سبک ژاپنی!

در کشور ژاپن شیوه تقدیم کردن هدیه از خود هدیه مهمتر است. افراد در مناسبت‌های مختلف مثل مراسم عروسی، تولد، جشن فارغ‌التحصیلی یا هدیه اولین مهمانی، به یکدیگر هدیه می‌دهند. بعد از گرفتن کادو، ژاپنی‌ها معمولا یک هدیه برای تشکر ارسال می‌کنند که در فرهنگ ژاپن “O-kaeshi” نام دارد. ارزش این هدیه معمولاً کمتر از هدیه قبلی است.

هدیه به سبک ترکیه

در ترکیه هدیه مرسوم هنگام رفتن به مهمانی، انواع شیرینی به ویژه باقلواست. در مراسم عروسی افراد فامیل به عروس و داماد طلا هدیه می‎دهند. هدیه را معمولا در اولین لحظه دیدار به یکدیگر تقدیم می‌کنند و همان لحظه نیز آنرا باز می‌کنند.

کافی نت و الی گشت

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تاریخ بروزرسانی : 2018-10-18 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :