آموزش ساخت گوی با سی دی های بلا استفاده

آموزش ساخت گوی با سی دی های بلا استفاده کاردستی

برای ساخت این کاردستی به چند تا سی دی بلا استفاده و یک گوی بزرگ و چسب نیاز دارید

استفاده از وسایل قدیمی و بلا استفاده و درست کردن وسایل جدید با آنها خیلی لذت بخش است. امروز سایت نیک صالحی نیز تصمیم گرفتاه است یک کاردستی به شما آموزش دهد که بااستفاده از سی دی های بلا استفاده تهیه می شود. نحوه ساخت گوی با سی دی را در ادامه بببیند

شیوه ساخت گوی با سی دی

در این مطلب قصد داریم شیوه درست کردن یک گوی درخشان بسیار زیبا
را آموزش بدهیم که با سی دی درست میشود. امیدوارم که این کاردستی
زیبا را بسازید و از خلاقیت خود لذت ببرید.

وسایل لازم برای ساخت گوی درخشان:

قیچی سی دی سوخته یا مستعمل
توپ
چسب حرارتی

ساخت گوی با سی دی

شیوه ساخت گوی با سی دی

ابتدا سطح توپ خود را با روزنامه و چسب بپوشانید تا یکدشت شود.

ساخت گوی با سی دی

مراحل ساخت گوی با سی دی

سی دی ها را به وسیله قیچی به مربع های کوچک برش بزنید. سعی کنید مربع ها یکسان برش بخورند تا در انتها شکل کار زیباتر باشد.

ساخت گوی با سی دی

آموزش ساخت گوی با سی دی

مقداری سیم یا طناب برای آویزان کردن این گوی را از مرکز توپ داخل کنید
تا در انتها مشکلی برای آویزان کردن آن نداشته باشید.

ساخت گوی با سی دی

شیوه ساخت گوی با سی دی

مربع های بریده شده را از سمت براق آن به صورت منظم روی بدنه توپ
بچسبانید تا کاملا توپ از بریده های سی دی پر شود. اگر این گوی زیبا
را در قسمتی از منزل که نور بیش تری دارد آویزان کنید درخشان تر خواهد شد.

ساخت گوی با سی دی

ساخت گوی با سی دی بلا استفاده

بد نیست تاریخچه ساخت سی دی را بدانید

در اواخر دهه ۱۹۷۰ ، فناوری استفاده از لوح های لیزری ویدیوی ، پژوهشگران شرکت فیلیپس آزمایشات خود را همراه لوح های فشرده صوتی آغاز کردند، در ابتدا توسط تلفیق پهنای باند فرکانس FM و بعد از آن دیجیتالی کردن سیگنالهای صوتی PCM شروع کردند.در پایان دهه ۷۰ شرکت های فیلیپس و سونی و دیگر شرکت های اولیه ارائه کننده لوح های صوتی دیجیتالی بودند.

در سال ۱۹۷۹ شرکت های سونی و فیلیپس تصمیم گرفتند نیروهای خود را یکی کنند ، ونیروهای مشترک مهندسین خود را که گروهی بودند برای طراحی لوح های صوتی دیجیتالی . اعضای مهم نیروی کار Kees Immink و Toshi Doi بودند. بعد از یک سال آزمایشات و بحث ها و مشاوره ها نیروی کار استاندارد کتاب قرمز را پایه ریزی کرد.

شرکت فیلیپس در عموم فرآیند تولید شرکت داشت ، که مبتنی بر شکست خوردن فناوری دیسک های ویدیویی لیزری بود. شرکت فیلیپس همچنین شرکت کرد در سوارسازی Eight-to-Fourteen ، EFM که ارائه می کرد هر دو اجرای بلند مدت و انعطاف پذیری بالای در برابر خسارات ناشی از جابه جایی مانند خراشیده شدن و ماندن جای انگشت را ارائه کرد.

تاریخچه ساخت سی دی

هنگامی که سونی روش اصلاح اشتباه را ابداع کرد، CIRC. حکایت لوح فشرده ، توسط عضو سابق نیروی کار نقل شده ، که اطلاعات زمینه ای از بسیاری از تصمیم گیری های تخصصی را به دست می دهد ، و شامل نمونه فرکانسی ، زمان پخش و قطر دیسک می باشد. به عقیده شرکت فیلیپس ، لوح فشرده مجموعا توسط گروه بزرگی از افراد که به عنوان یک تیم کار می کردنند اختراع شد.

لوح فشرده در سال ۱۹۸۳ به بازار عرضه شد ، و این اختراع اغلب به عنوان بیگ بنگ در انقلاب صنعت صوتی دیجیتالی شناخته می شود. لوح فشرده جدید با شوق و ذوق پذیرفته شد و مدیریت کیفیت آن نیز به طرز تحسین آمیزی پذیرفته شد. از نقطه شروع آن به عنوان قالب بندی موسیقی ، لوح فشرده برای در بر گرفتن دیگر استفاده ها رشد کرد. هم اکنون توسط آن امکان ارسال حجم بسیار زیادی از اطلاعات کامپیوتری به جای صوتی دیجیتالی فراهم شده است.

یک کاربر لوح فشرده قابل ضبط برای ذخیره اطلاعات در اواخر دهه ۱۹۹۰ مقدمه چینی شد ، و این یک استاندارد غیر رسمی برای تبادل و انبار کردن اطلاعات کامپیوتر و موسیقی شد. لوح فشرده و مدل های بعدی آن به شدت موفق شده بود: در فروش جهانی سالیانه لوح فشرده صوتی ، CD-ROM و CD-R در حدود ۳۰ بیلیون دیسک رسید.

کافی نت و دانشنامه رشد

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تاریخ بروزرسانی : 2018-10-22 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :