طریقه ساخت گل رز با کاغذ کشی

طریقه ساخت گل رز با کاغذ کشی کاردستی

برای ساخت این کاردستی به مقداری کاغذ کشی رنگی چسب و نوار مفتولی نیاز دارید

ساخت کاردستی با کاغذ یکی از در دسترس ترین سرگرمی ها برای بچه ها است. امروز می خواهیم نحوه ساخت گل رز با کاغذ کشی را به شما آموزش دهیم. شما می توانید به تعداد زیاد از این گل درست کرده و به عنوان دسته گل در گلدان قرار دهید.با ما همراه باشید

ساخت گل رز با کاغذ

در این مطلب روش ساخت گل رز بسیار زیبا با کاغذ کشی به صورت تصویری و مرحله به مرحله به شما عزیزان آموزش داده میشود. شما میتوانید دسته گلی تهیه کنیند و در دید و بازدید به دوستان و آشنایان خود هدیه دهید یا آن را در گلدان قرار دهید تا خانه جلوه ای تازه از هنر شما بگیرد.

وسایل مورد نیاز برای ساخت گل رز :

کاغذ کشی رنگ دلخواه
کاغذ کشی سبز
قیچی
چسب نواری سبز
سیم مفتولی

ساخت گل رز با کاغذ

ساخت گل رز با کاغذ کشی

ابتدا الگویی به شکل قلب بکشید و روی کاغذ کشی سنجاق کنید.

ساخت گل رز با کاغذ

نحوه ساخت گل رز با کاغذ

حالا با دقت آن را قیچی کنید.

ساخت گل رز با کاغذ

شیوه ساخت گل رز با کاغذ

حدود ۲۰ تا قلب برش بزنید (تعدادش بستگی به این داره که بخواین گلبرگ های گلتون زیاد باشه یا کم)

ساخت گل رز با کاغذ

آموزش ساخت گل رز با کاغذ

چند سانتی دور ساقه را با چسب نواری سبز رنگ بپیچید.

ساخت گل رز با کاغذ

فرم دادن به گلبرگ ها

به گلبرگها فرم دهید.

ساخت گل رز با کاغذ

ساخت گل رز با کاغذکشی

با ادامه اولین چسب نواری سبز رنگ اولین گلبرگ را به ساقه وصل کنید.

ساخت گل رز با کاغذ

وصل کردن گلبرگ به ساقه

گلبرگ های بعدی را هم با چسب محکم کنید.

ساخت گل رز با کاغذ

ساخت گل رز زیبا با کاغذ

برای طبیعی تر شدن کار کمی کاغذ سبز رنگ را طبق شکل زیر برش دهید.

ساخت گل رز با کاغذ

آموزش تصویری ساخت گل رز با کاغذ

و آن را به انتهای گلبرگ ها با دقت بچنید و با چسب نواری محکم کنید.

ساخت گل رز با کاغذ

تصاویر ساخت گل رز با کاغذ

این هم نتیجه کار یک گل رز زیبا و خوشرنگ

ساخت گل رز با کاغذ

گل رز زیبا و خوشرنگ

ساخت گل رز با کاغذ

آموزش ساخت گل رز با کاغذ کشی

بد نیست تاریخچه کاغذ در ایران و جهان را بدانید

صنعت کاغذسازى از قرن هفتم هجرى به بعد در ایران وجود داشته و گسترش یافته است. در ایران فعالیت کاغذ سازی اولین بار با تأسیس کارخانه مقواسازی و با استفاده از کاغذهای باطله در سال ۱۳۱۳ شمسی در کرج شروع شد.

به گزارش مشرق، کاغذ از مهمترین موادی است که انسان را در مرحله علم و تمدن با قدمهای سریع پیش انداخته و در این راه به او کمکهای بزرگ کرده‌است. صنعت کاغذسازى از قرن هفتم هجرى به بعد در ایران وجود داشته و گسترش یافته است. در ایران فعالیت کاغذ سازی اولین بار با تأسیس کارخانه مقواسازی و با استفاده از کاغذهای باطله در سال ۱۳۱۳ شمسی در کرج شروع شد.
نوشتن پیش از ساخت کاغذ

بشر قبل از پیدایش زبان ابتدا با کندن غارها هم گرایش خود به نوشتن و تصویر کردن را نشان داد و هم نیاز به خلق زبان. بعد از دوره غارنشینى و با به وجود آمدن زبان، قالب هاى خشتى به اصطلاح نخستین کاغذى بودند که بشر اقدام به نوشتن بر روى آنها کرد و حتى فرامین شاهان عهد کهن بر روى قالب هاى خشتى نوشته مى شد.

تاریخچه کاغذ در ایران

پیش از ساختن کاغذ، مردمان باستان برای ماندگار کردن نظرهای خود از کنده‌کاری روی سنگ و چوب و لوح‌های گلی بهره می‌گرفتند. سومری‌ها از هزاره‌ی چهارم پیش از میلاد بر لوح‌های گلی می‌نوشتند. بابلی‌ها این روش را از سومری‌ها آموخته و کتاب‌خانه‌ی بزرگی از لوح‌های گلی درست کرده‌ بودند. آن‌ها گل را به صورت ورقه‌ای کلفت در می‌آوردند و پیش از آن که خشک شود، دانسته‌های خود را به خط میخی روی آن کنده‌کاری می‌کردند. سپس، آن را در آفتاب خشک می‌کردند یا در کوره‌‌های سفال‌پزی، می‌پختند.

از این لوح‌های گلی پخته، شمار زیادی از ویرانه‌های شهرهای باستانی میان‌رودان، به‌ویژه بابل، به دست آمده است.

استفاده از پوست جانداران به عنوان کاغذ

دست‌کم از هزاره‌ی دوم پیش از میلاد، آدمیان آموختند که می‌توانند از پوست جانوران کاغذ چرمی (پارشمن) بسازند. ایرانیان روی پوست گاو، گاومیش و گوسفند و رومی‌ها بر پوست خر وحشی می‌نوشتند. پوست‌ها پس از دباغی و صیقل‌کاری به اندازه‌ی نازک و نرم از کار در‌ می‌آمدند که در زیبایی و نیکویی شاهکار به شمار می‌آمدند.

پارشمن ایرانی ویژگی‌های بهتری داشت. برای نمونه، ایرانیان برای از بین بردن بوی ناخوشایند چرم، در روند ساختن پارشمن، به آن گلاب می‌افزودند. اوستا را نخستین‌بار روی ۱۲ هزار پوست گاو نوشته بودند.

عرب‌ها نیز روی پوست می‌نوشتند، اما چون گران بود، تنها برای نوشتن چیزهای بسیار مهم، مانند قرآن و قراردادها و پیمان‌نامه‌ها از آن بهره می‌گرفتند. آن‌ها نوشته‌های خود را بیش‌تر بر استخوان شانه‌ی شتر یا سنگ‌های نازک سفید یا شاخه‌های پوست کنده‌ی درخت خرما می‌نوشتند. معروف است که ایرانیان در دوران خلفا جز بر پوست کلفت و نازک بر چیزی دیگر نمی‌نوشتند و می‌گفتند که «ما جز بر آنچه در مملکت ما فراهم می‌شود بر چیزی دیگر کتابت نمیکنیم».

کافی نت و مشرق

سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تاریخ بروزرسانی : 2018-06-20 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :