ساخت گلدان با قوطی های دور ریختنی

ساخت گلدان با قوطی های دور ریختنیکاردستی

استفاده چند باره و چند گونه از انواع امکانات و فراورده‌های طبیعت و هم‌چنین ابزار و تولیدات دست‌ساز انسان قدمتی نزدیک با پیدایش بشر دارد

استفاده‌ مجدد از مواد بازیافتی و ساخت دست سازه های خلاقانه با آنها علاوه بر اینکه به حفظ محیط‌‌ زیستمان کمک می‌کند، همیشه لذت بخش است. اگر شما هم دوست دارید با روش ساخت گلدان با قوطی و وسایل دور ریختنی، خلاقانه و دوست دار محیط‌ زیست آشنا شوید، پس تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

ساخت گلدان با قوطی

وسایل موردنیاز ساخت گلدان با وسایل دور ریختنی:
قوطی حلبی قدیمی
کاغذ و یا پارچه‌های طرح دار
طناب کنفی
گل‌های طبیعی یا مصنوعی
چسب حرارتی
مداد
قیچی

ساخت گلدان با قوطی

وسایل موردنیاز ساخت گلدان با وسایل دور ریختنی

در مرحله‌ اول برای ساخت گلدان با وسایل دور ریختنی با کمک آب نسبتاً داغ برچسب قوطی ها را جدا کنید. برای این منظور می‌توانید قوطی‌ها را به مدت چند دقیقه در آب بجوشانید و به راحتی برچسب آنها را جدا کنید

ساخت گلدان با قوطی

در مرحله‌ اول با کمک آب نسبتاً داغ برچسب قوطی ها را جدا کنید

حالا با کمک مواد شوینده، سطح داخلی و بیرونی آنها را بشویید.

ساخت گلدان با قوطی

با مواد شوینده، سطح داخلی و بیرونی آنها را بشویید

در مرحله‌ بعد پس از خشک شدن قوطی ها به اندازه‌ طول و عرض قوطی، کاغذ یا پارچه‌ مدنظرتان را علامت گذاری کنید و با قیچی ببرید. برای داشتن اندازه گیری دقیق تر، می توانید چند سانتیمتر بیشتر از اندازه‌ اولیه انتخاب کنید و پس از چسباندن کاغذ روی قوطی، اضافه های آن را ببرید.

ساخت گلدان با قوطی

به اندازه‌ طول و عرض قوطی، کاغذ یا پارچه‌ مدنظرتان را علامت گذاری کنید و با قیچی ببرید

ساخت گلدان با قوطی

پس از چسباندن کاغذ روی قوطی، اضافه های آن را ببرید

ساخت گلدان با قوطی

آموزش مرحله به مرحله ساخت گلدان با قوطی

مراحل ساخت گلدان با قوطی

حالا همانند تصویر برای ساخت گلدان با وسایل ساده از کنف کمک بگیرید، قوطی ها را به هم متصل کنید و انتهای کنف را برای قلاب آویز گره بزنید.

ساخت گلدان با قوطی

قوطی ها را با کنف به هم متصل کنید و انتهای کنف را برای قلاب آویز گره بزنید

گلدان های شما آماده است. داخل آنها را با گل های مصنوعی و یا گل های پیچکی پر کنید از داشتنشان لذت ببرید حتی می توانید گلدان هاینان را همانند تصویر زیر روی دیوار بیاوزید و جلوه ی منحصر به فردی به دکوراسیون منزلتان ببخشید.

آموزش ساخت گلدان با قوطی بازیافتی

ساخت گلدان با قوطی

داخل گلدان های خود را با گل های مصنوعی و یا گل های پیچکی پر کنید

خوب است درباره بازیافت مواد بازیافتی بدانید

هدف بازیافت استفاده مجدد از مواد و انرژی است

بازیافت به آماده‌سازی مواد برای استفاده مجدد گفته می‌شود. موادی که به‌طور معمول قابل بازیافت می‌باشند عبارتند از آهن‌آلات قراضه آهن پلاستیک شیشه کاغذ مقوا برخی مواد شیمیایی زباله که به کود کمپوست تبدیل می‌شود. بازیافت از به‌هدررفتن منابع سودمندوسرمایه‌های ملی جلوگیری می‌کند و مصرف مواد خام و مصرف انرژی را کاهش می‌دهد. با این کار، تولید گازهای گلخانه‌ای نیز کاهش می‌یابد. بازیافت مهم‌ترین مفهوم در مدیریت پسماند است.

همچنین بخوانید :  ساخت کاردستی بالگرد با وسایل دور ریختنی+ تصاویر

منشأ مواد بازیافتی یا به عبارتی بازیافتنی‌ها، بیش‌تر، منازل مسکونی و صنایع هستند. برای آسان‌تر کردن امر بازیافت به‌طور معمول ‌دو نوع جداسازی مواد صورت می‌گیرد که «تفکیک در مبدأ» و «تفکیک در مقصد» نام دارند. تفکیک در مبدأ در سطح شهر و خیابان‌ها و فروشگاه‌ها از طریق سبدها و سطل‌های جداسازی مواد انجام می‌شود ولی برای تفکیک در مقصد مکان ویژه‌ای به نام مرکز بازیافت مواد در نظر گرفته شده‌است. مرکز بازیافت مواد بازیافتی و غیرقابل بازیابی دسته‌بندی می‌شوند. بسیاری از فروشگاه‌ها و کارخانه‌های بزرگ مواد زاید مانند قوطی‌های کنسرو، بطری‌های شیشه‌ای و روزنامه‌های باطله را به منظور بازیافت از مشتری بازخرید می‌کنند.

ساخت گلدان با قوطی و مواد بازیافتی

تاریخچه بازیافت

استفاده چند باره و چند گونه از انواع امکانات و فراورده‌های طبیعت و هم‌چنین ابزار و تولیدات دست‌ساز انسان قدمتی نزدیک با پیدایش بشر دارد و در جوامع مختلف متناسب با پیشرفت‌‌های علمی، اعتقادات، باورها، نیازها و نوع فرهنگ‌ها وغیره متفاوت می‌باشد. درگذشته دور که بازیافت به‌صورت محدود، ابتدایی و سنتی اجرا می‌شد و شاید اوج این نوع عملکرد را پس از پایان جنگ‌ها می‌توان در تاریخ مشاهده کرد که گروهی به ترمیم ابزارآلات جنگی که اسقاط شده بودند می‌پرداختند و یا استفاده چند باره از فلزات در آهنگری‌ها وغیره خلاصه می‌شد.

امروزه بازیافت به عنوان یک هدف علمی در سطح و رده اول مدیریت شهری در کشورهای توسعه یافته قرار دارد و در ایران اسلامی در دهه اخیر به جهت رشد جوامع شهرنشینی، پیشرفت تکنولوژی، تغییر الگوی مصرف و به خطر افتادن محیط‌زیست، به همراه اعتقادات دینی و فرهنگ اصیل اسلامی مبنی بر اجتناب از اسراف و تبذیر بحث بازیافت به عنوان یک شغل و فعالیت قابل احترام مورد توجه بوده و هست شغل‌‌های مانند سمساری، کهنه فروشی، استفاده چند باره از شیشه‌های نوشابه، تعویض نان خشک با نمک، کاربرد فضولات حیوانی و ضایعات گیاهی در تقویت زمین‌‌های کشاورزی و غیره نشان دهنده ارزش بازیافت در فرهنگ وجامعه ما دارد.

استفاده از مواد دور ریختنی برای ساخت گلدان با قوطی

هدف از بازیافت

الف)استفاده مجدد از مواد و انرژی
ب) کاهش آلودگی بهداشتی، جهت حفاظت از محیط‌زیست
ج‌) کاهش دفن زباله و عدم‌از بین رفتن زمین‌‌های مناسب در طبیعت
د‌)اشتغال‌زایی
ذ‌)کاهش هزینه‌ها و ایجاد منافع اقتصادی

تاریخچه سازمان بازیافت

برای اولین بار در سال ۱۳۴۶ اولین واحد تولید کمپوست از زباله توسط بخش‌خصوصی و به‌صورت نیمه‌صنعتی در شهر اصفهان احداث گردید. در سال ۱۳۵۱ شهرداری تهران کارخانه‌های را برای تبدیل زباله‌های آلی تولیدی شهری به کود کمپوست، احداث نمود وپس از آن به منظور مدیریت و راهبری آن اداره‌ای به نام اداره‌کل کود گیاهی تشکیل گردید. پس از انقلاب شکوهمند اسلامی، اداره‌کل کود گیاهی به سازمان بازیافت و تبدیل مواد تغییر نام یافته و در سال ۱۳۷۰ با تصویب وزارت کشور به عنوان متولی مدیریت مواد زاید جامد شهر تهران شناخته شد.

احداث کارخانه‌های کمپوست، کارخانه‌های بازیافت کاغذ و پلاستیک، اجرای شیوه‌های بهداشتی دفن زباله واجرای طرح‌های دیگر از برنامه‌های این سازمان تاکنون بوده است. این سازمان دارای کارشناسان و تجارب ارزنده‌ای استک ه می‌تواند در زمینه‌های حفظ محیط‌زیست، ارتقای سطح بهداشت جامعه و بهره‌برداری مناسب از منابع و کسب درآمد، مورد استفاده کلیه شهرهای کشور قرار گیرد تا با به کارگیری روش‌‌های بهینه مدیریت مواد زاید جامد، در سراسر کشور شاهد شکوفایی و بالندگی ایران عزیز باشیم.

کافی نت و روزنامه مناقصه مزایده

تاریخ بروزرسانی : 2018-03-10 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو