آموش ساخت کاردستی طبل با وسایل بسیار ساده +تصاویر

آموش ساخت کاردستی طبل با وسایل بسیار ساده +تصاویر کاردستی

در این مطلب به آموزش ساخت کاردستی طبل به روش ساده پرداخته ایم.

اگر به دنبال ساخت کاردستی های ساده برای کودکان خود هستید بد نیست بدانید با وسایل در دسترسی مانند قوطی کنسرو و بادکنک می توانید یک طبل کوچک بسازید.در ادامه همراه با نیک صالحی شوید تا آموزش ساخت کاردستی طبل را با وسایل ساده و به روش آسان بیاموزید.

ساخت کاردستی طبل

یک روش ساده برای ساخت طبل با قوطی کنسرو را در ادامه مطلب ببینید.

مواد  لازم:

بادکنک

قوطی کنسرو

قیچی

کش پول

طریقه ساخت:

ابتدا گردی بادکنک را قیچی کنید.

سپس سطح قوطی را با آن بپوشانید.

برای استحکام کار از کش پول استفاده نمایید.

ساخت کاردستی طبل

مراحل ساخت طبل

حالا کودک شما با استفاده از هر چیزی میتواند طبل بزند.
حتی با استفاده از چوب بستنی و یا یک مداد.

ساخت کاردستی طبل

طبل

بد نیست در مورد طبل بیشتر بدانید

دهانه بدنه که پوسته طبل بر روی آن کشیده می‌شود به‌طور ثابت دایره می‌باشد، اما شکلِ دیگر قسمت‌های آن بسیار گوناگون است. در موسیقی سنتی غرب، رایج‌ترین شکل آن استوانه است. سر دیگر طبل ممکن است باز باشد یا روی آن هم پوسته کشیده باشند، که به آن طبل دوسر می‌گویند. معمولاً در بین دو سر این نوع طبل‌ها حفره‌ای ایجاد می‌کنند تا صدا تشدید شود.

در گذشته طبل به جز کاربرد در زمینه موسیقی، در ارتباطات نیز کاربرد داشته، و بعضی مواقع از آن برای فرستادن پیام نیز استفاده می‌کردند.

همچنین بخوانید :  با چوب بستنی حیوانات مزرعه را برای کودکان خلاق خود بسازید+تصاویر

طبل نوعی ساز موسیقی از دسته سازهای کوبه‌ای است. طبل تشکیل شده از حداقل یک پوسته، به نام پوسته طبل، که به منظور ایجاد صدا بر روی بدنه آن کشیده شده‌است. طبل یکی از قدیمی‌ترین و پرکاربردترین سازهای دنیا به‌شمار می‌رود، و طرح اولیه آن طی صدها سال بدون هیچ تغییری ثابت مانده‌است.

طبل کوچک :

در ظاهر مانند طبل بزرگی است که به اندازه های کوچک تر ( قطره دایره ۴۵ و بلندی استوانه حدود ۲۰ سانتیمتر ) ساخته شده است. برای اجرا، آن را افقی یا کمی مورب روی پایه قرارداده بر یک سطح آن می کوبند ( در ارکستر نظامی نوازنده مجبور است راه برود و ساز را از این رو کم و بیش افقی به بدن خود می آویزد). در سطح زیرین ساز دو رشته از جنس روده یا فنر مارپیچی در طول قطر پوست به اطراف محکم شده و در لحظه کوبیدن به ساز آن ها نیز مرتعش شده صدای نسبتاً خشکی به درون می دهند. طبل کوچک با دو میله چوبی (بدون نمد) نواخته می شود، طرز اجرا طوری است که نوازنده به سهولت می تواند ترمولو (ریز) بنوازد و حتی این اجرا را قوی و ضعیف کند. در این ساز ارتفاع صدا معین نیست.

نازک -ویکی پدیا

بازیگران مرد که در نقش زن بازی کردند از اکبر عبدی تا امین حیایی
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2020-12-02 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :