آموزش ساخت کاردستی دندان با وسایل ساده برای کودکان

آموزش ساخت کاردستی دندان با وسایل ساده برای کودکان کاردستی

ساخت این کاردستی خیلی راحت است و به مقداری فوم یا نمد و پنبه نیاز داریم

این روزها با تولد بچه اغلب پدر و مادرها به این فکر هستند که به هر مناسبتی برای فرزندشان جشن بگیرند. یکی از آن جشن ها جشن دندون درآوردن بچه است. امروز در این مطلب می خواهیم آموزش ساخت کاردستی دندان را برای شما قرار دهیم تا در جشن دندونی فرزندتان آنها را درست کنید

ساخت کاردستی دندان

همه ما به دنبال شکوفایی استعداد فرزندانمان هستیم. یکی از ایده های فوق العاده در این زمینه ساخت کاردستی است. بهتر است ساخت این کاردستی ها با هدف یادگیری و آموزش انجام شود. در این مطلب کاردستی دندان را به عنوان یکی از این کاردستی های فوق العاده به شما آموزش می دهیم.

کاردستی دندان یک کاردستی ساده و آسان برای کودکان است که به راحتی می توانید آن را با کودک خود در منزل تهیه کنید. این کاردستی زیبا را با کاغذ و مقوا امتحان کنید و از ساخت آن لذت ببرید. کاردستی علمی در عین ساده بودن راه گشا آشنایی بیشتر فرزند شما با روش مسواک زدن صحیح و رغبت و تمایل بیشتر او به نظافت دندان می باشد.

مواد مورد نیاز جهت ساخت کاردستی دندان

چسب حرارتی
پنبه
چشم عروسک
قیچی
ورقه فوم آبی، سفید و سیاه

چگونه کاردستی زیبا دندان را بسازیم؟

مراحل ساخت کاردستی دندان

یک الگوی دندان نسبتا متوسط تهیه بفرمایید. این الگوی زیبا را بر روی فوم سفید قرار داده و دو عدد هم اندازه الگو از این فوم ببرید.

الگوی کاردستی فومی دندان در ادامه این دو الگو را به صورت مکمل از سمت نقطه چین بر روی یکدیگر قرار داده و به کمک چسب حرارتی دو برش دندان را بر روی هم بچسبانید.

آموزش کاردستی دندان

ساخت کاردستی دندان با وسایل ساده

حالا منتظر بمانید تا مایع چسب حرارتی خشک شود و دو برش دندان را در کنار هم ثابت کند(البته می توانید آن ها را بدوزید). آن گاه درون دندان را با پنبه پر کرده و قسمت بالای آن را نیز با چسب بچسبانید و در واقع دندان را ببندید.

ساخت مرحله به مرحله کاردستی فومی دندان

ساخت کاردستی دندان با نمد

برای ارائه طرح فانتزی و بامزه از دندان بهتر است از چشم عروسک استفاده شود. تزیین کاردستی در زمان آموزش به کودکان اهمیت زیادی دارد. این مسئله باعث استقبال بیشتر کودکان از کاردستی و توجه به کارکرد آن می شود. در مرحله بعدی ساخت کاردستی دندان, چشم عروسک را روی دندان بچسبانید. در ادامه برای شکل ظاهری دندان از فوم سیاه استفاده کنید. به کمک فوم سیاه رنگ، دهان برای دندان درست کنید. اگر ماژیک مشکی دارید، می توانید از این ماژیک برای کشیدن دهان استفاده کنید.

در ادامه از کودک خود بخواهید دستش را روی ورقه فوم قرار دهد. حالا با مداد دور انگشتان او را بکشید و آن را ببرید. آن گاه قسمت مچ دست ها را روی دندان قرار دهید. الگوی پاکت را از فوم آبی رنگ یا هر رنگی که متمایل هستید در آورید. در ادامه مستطیل پایین الگو را از ناحیه خط چین روی مستطیل بالایی با چسب حرارتی بچسبانید. پاکت را به کف دستان دندان طوری بچسبانید که در آن باز شود. کودک شما می تواند وسایل کوچک خود را در این پاکت نگه دارد.

همچنین بخوانید :  آموزش ساختن لوستری زیبا فقط با قاشق یکبار مصرف+تصاویر

امیدواریم آموزش مرحله به مرحله کاردستی دندان شما را در ساخت یک کاردستی علمی و بی نظیر یاری کرده باشد و با این کاردستی فرزند خود را با آموزش صحیح مسواک زدن آشنا کرده باشید.

آموزش ساخت کاردستی دندان

بد نیست درباره دندان در آوردن نوزادان و کودکان بیشتر بدانید

هنگامی‌که دندان در آوردن نوزاد شروع می شود ، باید او را به همراه و دوست جدید، یعنی دندانپزشک کودک معرفی کنید. مسواک زدن با خمیردندان فلورایددار را نیز به محض نیش زدن نخستین دندان شیری شروع کنید. مراجعه زودهنگام به دندانپزشک مزایا و اهداف متعددی دارد که مهم‌ترین آنها حفظ سلامت دهان و دندان و آشنایی با راهکارهای پیشگیری از پوسیدگی دندان است.

ما در مرکز تخصصی اطفال و ارتودنسی کودکان دکتر قریشی نهایت سعی خود را می‌کنیم تا فرزندتان خاطره‌ای خوش از نخستین تجربه دندانپزشکی خود داشته باشد. والدین در کلینیک ما می‌توانند در طول ویزیت و درمان کنار فرزندشان بمانند تا کودک با حس کردن حمایت و محبت والدین خود آرامش بیشتری داشته باشد. حفظ راحتی و آرامش شما و فرزندتان وظیفه ما است.

زمان دندان درآوردن نوزاد

برخی نوزادان هنگام تولد یک دندان دارند، عده‌ای پیش از ۴ ماهگی دندان درمی‌آورند
و بقیه نیز پس از ۱۲ ماهگی صاحب دندان می‌شوند. اما نخستین مروارید
درخشان حدود ۶ ماهگی در دهان اکثر نوزادان دیده می‌شود. البته نشانه‌های دندان
در آوردن نوزاد قبل از رویش نخستین دندان مشاهده می‌شود.

ترتیب رویش دندان‌ها

ترتیب دندان در آوردن نوزاد و زمان درآمدن آنها در تصویر بالا نشان داده شده است.

دندان‌های پیشین مرکزی: این دندان‌ها معمولاً اولین دندان‌ها هستند که در سن ۵ تا ۷ ماهگی درمی‌آیند.
دندان‌های پیشین بالایی (دندان‌های جلویی بالا): این دندان‌ها معمولاً در سن ۶ تا ۸ ماهگی در می‌آید.
دندان‌های پیشین جانبی بالا (در دو طرف دندان پیشین بالا): این دندان‌ها در سن ۹ تا ۱۱ ماهگی درمی‌آید.
دندان‌های پیشین جانبی پایین (در دو طرف دندان پیشین پایین): این دندان‌ها در سن ۱۰ تا ۱۲ ماهگی درمی‌آید.
دندان‌های آسیای اول (دندان‌های عقب): این دندان‌ها در سن ۱۲ تا ۱۶ ماهگی درمی‌آید.
دندان‌های نیش (به طرف عقب دهان): این دندان‌ها در سن ۱۶ تا ۲۰ ماهگی درمی‌آید.
دندان‌های آسیای دوم: این دندان‌ها در سن ۲۰ تا ۲۰ ماهگی درمی‌آید.
تمام دندان‌های شیری اکثر کودکان تا زمان رسیدن به سن دو و نیم سالگی می‌روید.

آرگا و دندانپزشک کودکان

تاریخ بروزرسانی : 2018-05-19 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :
logo-samandehi