آموزش ساخت چتر تزیینی زیبا

آموزش ساخت چتر تزیینی زیبا کاردستی

برای ساخت این چتر تزئینی به الگوی طرح مورد نظر نیاز دارید و کمی کاغذ رنگی و یک تکه چوب کوچک

انجام بعضی کارها و درست کردن برخی چیزها آنقدر ساده و بدون دردسر هستند که می توانید به راحتی و با کمترین امکانات در منزل درست کنید. امروز می خواهیم یکی از همین کاردستی های راحت را به شما آموزش دهیم. با نیک صالحی همراه باشید با آموزش ساخت چتر تزیینی برای تزئین کیک و آبمیوه .

نحوه ساخت چتر تزیینی

آموزش تصویری ساخت چتر تزیینی برای تزیین آبمیوه و کیک به همراه الگو گسترده. در این بخش تصمیم داریم نحوه ساخت چتر تزیینی زیبا را به شما اموزش دهیم که برای تزئین آبمیوه و کیک و … می توانید از آن استفاده کنید و سفره های خود را رنگین نمایید.

در ادامه مراحل ساخت این چتر را در تصاویر خواهید دید

ساخت چتر تزیینی

آموزش ساخت چتر تزیینی

ساخت چتر تزیینی

ساخت چتر تزیینی زیبا

ساخت چتر تزیینی

ساخت چتر تزیینی با کاغذ

ساخت چتر تزیینی

ساخت چتر تزیینی برای آبمیوه

بد نیست بدانید چتر چه موقعی اختراع شد؟

این موضوع به نظر ما خیلی طبیعی است که هر موقع باران بیاید، برای این که خیس نشویم،
از چتر استفاه می کنیم. ولی در حقیقت، این وسیله یعنی چتر در اصل برای مصون ماندن
از باران اختراع نشده بلکه اولین بار به عنوان یک سایبان در مقابل آفتاب به کار رفته است.
کسی نمی داند که چتر را چه کسی اختراع کرد، اما چیزی که می دانیم این است که
چتر از قدیم الایام به کار می رفته است.

احتمالاً اولین کسانی که چتر را به کار بردند چینی ها در قرن یازدهم، قبل از میلاد بوده اند.
می دانیم که چتر در مصر قدیم و بابل هم به عنوان سایبان به کار رفته است. اما موضوع
جالب در مورد چتر این است که زمانی استفاده از چتر به عنوان نشانه و شعار قدرت و افتخار بوده است.
مثلاً در خاور دور، در عهد باستان، استفاده از چتر فقط خاص درباریان و یا رجال و اعیان
و اشراف بوده است. در اروپا، یونانی ها هم اولین بار چتر را به عنوان سایبان به کار برده
و استفاده از آن در یونان باستان هم متداول گردید.

در قرون وسطی، استفاده از چتر عملاً متداول نشد ولی بعداً دوباره در اواخر قرن شانزدهم در ایتالیا مرسوم گردید و باز هم به عنوان نشانه و شعار قدرت و جلال به کار رفت. در سال ۱۶۸۰، چتر در فرانسه هم مرسوم شده و بعد هم این رسم به انگلستان راه یافت. در قرن هیجدهم، استفاده از چتر برای باران، تقریباً در بیشتر اروپا متداول شد. شکل چتر، از بدو به کار بردن آن تا کنون چندان تغییر نکرده و فقط خیلی سبک تر شده است. البته این تغییر هم به علت این بوده است که از قرن بیستم ساختن چترهای زنانه هم با رنگ های الوان متداول و مرسوم گردید.

جزئیات بیشتر درباره اختراع چتر نجات

لئوناردو داوینچی مخترع، هنرمند و دانشمند برجسته در دفتر یادداشت خود طرح چتر نجات را (فوستوورانزیو) کشید و در ۱۵۹۵ طرح خود را با تفصیل منتشر کرد. نخستین کسی که از چتر نجات استفاده کرد مردی فرانسوی به‌نام بلانشارد بود، وی نخست سگی را در ۱۷۸۵ در سبدی نشانید و سبد را به چتر نجات بست و آنگاه آنرا از بالونی که در هوا بود به زیر انداخت و به این ترتیب کارآئی چتر نجات را معلوم و ثابت کرد. در ۱۷۹۳ ادعا کرد که خود با چتر نجات فرود آمده است.

گارنرن فرانسوی در ۲۲ اکتبر ۱۷۹۷ در پاریس با استفاده از چتر نجات به زمین از ارتفاع ۱۰۰۰ متری از بالون سالم به زمین فرود آمد. چتر نجات گارنون به شکل چترهای معمولی و از کتان سفیده ساخته بود و به قطر ۲۳ پا بود. در مرکز کلاهک چتر نجات یک صفحه دایره مانند چوبی قرار داشت که قطرش به ده سانتی‌متر می‌رسید و در مرکز چتر نجات سوراخی قرار داشت که هوای درون کلاهک خارج می‌شد صفحه چوبی با نوارهای کوتاه متعددی به پارچه کتابی وصل شده بود.

اولین پرش موفق از هواپیمای در حال حرکت با چتر نجات در ۱۹۱۲ به‌وسیله کاپیتان بری در شهر سنت لوئیز آمریکا صورت گرفت. رفته‌رفته چتر نجات مورد استفاده مقاصد جنگی و صلح‌آمیز قرار گرفت امروزه سفینه‌های فضائی با سرنشین و بی‌سرنشین به‌وسیله چتر نجات به زمین فرود می‌آیند.

در ۱۳۱۵ هـ ـ خ به واسطه آتش گرفتن هواپیما خلبانی ایرانی برای اولین بار در ایران از چتر نجات استفاده کرد و برزمین نشست. از آن پس فرود با چتر نجات به وسیله خلبانان ایرانی بارها صورت گرفت و در ۱۳۲۹ واحد چتر باز ایران تشکیل گردید.

رکنا و شبکه آموزش سیما و ویستا

یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
بازیگران مرد که در نقش زن بازی کردند از اکبر عبدی تا امین حیایی
تاریخ بروزرسانی : 2019-02-04 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :