ساخت لوستر کاغذی شیک و زیبا

ساخت لوستر کاغذی شیک و زیبا کاردستی

برای ساخت این لوستر شیک یکی از این لوستر کاغذی های ارزان تهیه کنید و از آن برای درست کردن پرها استفاده کنید

ساخت وسایل تزئینی برای منزل بسیار لذت بخش است و کودکان نیز دوست دارند این کارها را یاد بگیرند تا خودشان بتوانند انجام دهند . امروز در این بخش از نیک صالحی آموزش ساخت لوستر کاغذی را برای شما قرار دادیم تا به راحتی در منزل آن را تهیه کنید

آموزش ساخت لوستر کاغذی

آموزش ساخت لوستر کاغذی شیک و زیباساخت لوستر کاغذی یکی از ایده های رایج کاردستی است. شما می توانید به هزار و یک روش مختلف کاغذ را شکل بدهید و لوسترهای مختلف بسازید. در این ساختنی یک از آن هزار و یک روش را یاد می گیرید که در عین سادگی بسیار زیباست. برای ساخت لوستر کاغذی با این روش از طرح پر استفاده می کنیم. درست حدس زدید؛ کلی پر کاغذی می سازیم و آنها را دور یک لوستر ارزان می چسبانیم.

وسایل مورد نیاز برای ساخت لوستر کاغذی :

یک لوستر کاغذی ارزان
کاغذ پرینتر
چسب کاغذ
قیچی

ساخت لوستر کاغذی

مراحل ساخت لوستر کاغذی

پرها را ببرید

پرهای کاغذی نباید دقیقا شبیه هم باشند اما اگر شکل کلی آنها با هم هماهنگ باشند، شکل نهایی لوستر بهتر می شود. پس یک طرح کلی روی کاغذ بکشید و همه پرها را با کمک آن ببرید. بعد از بریدن فرم کلی، برش های ریز روی لبه ها را به سمت مرکز ایجاد کنید. هرچه تعداد این برش ها بیشتر و فواصل بین آنها کمتر باشد، پرهای کاغذی زیباتر می شوند. هرچه پرها زیباتر باشند، لوستر هم زیباتر می شود.

برای ساخت لوستر دست کم به ۴۰ پر کاغذی نیاز دارید.

ساخت لوستر کاغذی

آموزش ساخت لوستر کاغذی

پرها را روی لوستر بچسبانید

چسباندن پرهای کاغذی را از پایین لوستر شروع کنید. اگر لوستر را از یک طناب آویزان کنید، چسباندن پرها آسان تر می شود. همین طور پیش بروید و پرها را با کمی همپوشانی روی لوستر بچسبانید. وقتی همه پرها را چسباندید، صبر کنید تا لوستر خشک بشود. بعد از خشک شدن لوستر هم با دقت روی سوراخ بالای لوستر را خالی کنید.

ساخت لوستر کاغذی

شیوه ساخت لوستر کاغذی

ساخت لوستر کاغذی

ساخت لوستر کاغذی زیبا

بد نیست تاریخچه ای از لوستر بدانید

نور یکی از لازمه های زندگی امروزی انسان است و انجام بسیاری از کار های او به آن احتیاج دارد. این در حالی است که تقریبا تمامی کار های انسان پس از غروب آفتاب به نور محتاج است از این رو انسان به فکر استفاده از جنبه های زیبایی افتاده است. یکی از این جنبه های زیبایی استفاده از لامپ های با اندازه ها و طرح های مختلف در رنگبندی های متفاوت است که در صورتی که بر روی لوستر مناسبی نصب شوند میتوانند جلوه ی بسیار زیبا تری به آن اعطا کند.

در زمان های قدیم تنها خان ها و بزرگانی که دارای خانه های بزرگ و با ارتفاع زیاد بودند از لوستر بزرگ و بعضا سنگینی استفاده میکردند که امروزه این دست از لوستر ها در سالن های بزرگ، کلیسا ها و مراکز زیارتی نیز به چشم میخورد.

با پیشرفت تکنولوژی طراحان توانستند لوستر های زیبا تر و با ابعاد کوچکتر را طراحی نمایند تا مردم عادی نیز از بتوانند با خرید لوستر از این وسیله ی تزئینی در منازل خود استفاده نمایند و همین امر کافی بود تا لوستر های کوچک و زیبا در بسیاری از خانه های امروزی به چشم بخورد.

جزئیات بیشتر درباره تاریخچه ورود چراغ های روشنایی به ایران

حرم امام رضا یکی از مکان‌هایی است که در ابتدا روشنایی برق را به خود دید.
اگر امروز فقط با فشردن یک کلید نور را به خانه خود می‌آوریم، آیا از سرگذشت
آن خبر داریم و می‌دانیم چگونه برق وارد ایران شد؟

آشکارا باید پذیرفت که برق و چگونگی ورود آن به ایران در گام‌های نخست از زمینه‌های مهم اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی محسوب نمی‌شد. این روند شاید بدین خاطر بوده که برق پدیده صنعتی پیچیده، خطرناک و سرمایه‌بری بود و آینده‌ روشنی نیز برای آن پیش‌بینی نمی‌شد. به همین خاطر میزان اثرپذیری آن نیز در سطح جامعه ناشناخته بود و اهمیت سیاسی نداشت. سیاستمداران سرمایه‌دار و سرمایه‌گذار دوران قاجار را یا به خود جلب نکرد یا آن یکی دو نفری نیز که بدان پرداختند در میانه راه به آن پشت کردند.

از دیگر سو بیگانگان نیز گرایشی که برای بهره‌گیری و مدیریت (امنیتی- اطلاعاتی)
خطوط تلگراف سرتاسری در کشور از خود نشان می‌دادند، در این باره نشان ندادند
و مقامات نیز برای برپایی و مدیریت آن سر و دست نشکستند. در نتیجه مسائل
مربوط به برق با سکوت یا بی‌اعتنایی روبرو بود.

کافی نت و لوستر و آخرین خبر

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2018-10-10 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :