به راحتی برای کوچولوهای دوست داشتنی عروسک پرنده با وسایل بسیار ساده بسازید

به راحتی برای کوچولوهای دوست داشتنی عروسک پرنده با وسایل بسیار ساده بسازید کاردستی

برای ساخت این عروسک پرنده زیبا به مقداری الیاف سفید و آبی , کمی سیم و سوزن نیاز دارید

امروز در نیک صالحی میخواهیم آموزش ساخت یک عروسک رابرای شما قرار دهیم که با استفاده از الیاف و بسیار راحت می توانید آن را درست کنید. شما هم اگر میخواهید نحوه ساخت این عروسک پرنده را یاد بگیرید با ما همراه باشید و ادامه مطلب را مطالعه نمایید.

کاردستی عروسک پرنده

کاردستی امروز ما آموزش ساخت پرنده آبی با استفاده از الیاف پشمی طبیعی کچه دوزی است.
کاردستی بسیار ساده و در عین حال زیبا.

وسایل مورد نیاز:

سیم
الیاف سفید
الیاف ابی
سوزن

مرحله اول : با استفاده از سیم اسکلتای پرنده را مانند تصویر بسازید.

عروسک پرنده

نحوه ساخت عروسک پرنده

مرحله دوم : مقداری از الیاف سفید کچه دوزی را برداشته و بر روی اسکلت پاها قرار داده.
با سوزن زدن الیاف را بر روی پاها ثابت کنید.

عروسک پرنده

کاردستی عروسک پرنده

مرحله سوم: سوزن زدن را تاجی انجام دهید تا فرم کروی شکل بگیرد.

عروسک پرنده

نحوه درست کردن عروسک پرنده

مرحله چهارم : الیاف را با دست فشرده کنید.

مرحله پنجم : همان طور که الیاف را با دست فشرده کرده اید با سوزن زدن فرم بدن پرنده
را شکل دهید.

عروسک پرنده

مراحل ساخت عروسک پرنده

مرحله ششم : مقداری از الیاف سفید رنگ را برداشته بصورت توپک درآورده و بر روی بدن بگذارید و
با سوزن زدن سر را بر روی بدن ثابت کنید.

عروسک پرنده

شیوه ساخت عروسک پرنده

مرحله هفتم : با استفاده از الیاف آبی تیره کچه دوزی تمام بدن را پوشانده و با سوزن زدن الیاف
را ثابت کنید.
سپس مقداری از الیاف آبی روشن برداشته زیر سینه پرنده قرار داده و با سوزن زدن آن را متراکم و
یک نواخت کنید.

حال: تکه هایی از الیاف سبز رنگ با اندازه های مختلف را برداشته کف دست غلتانده تا بصورت توپ غیر
فشرده ای دربیاید.سپس بر روی سطح بدن با سوزن زدن ثابت کنید.

عروسک پرنده

آموزش ساخت عروسک پرنده

بد نیست با زندگی پرندگان منطقه گرم و خشک آشنا شوید

خراسان جنوبی مهد پرندگان خشک زی است که خود را با محیط سازگار کرده و به زاد و ولد می‌پردازند.

با توجه به این‌که خراسان جنوبی منطقه‌ای گرم و خشک محسوب می‌شود، در این منطقه گونه‌های مختلفی از پرندگان خشک‌زی زندگی می‌کنند.

این پرندگان خود را با محیط اطراف خود سازگار کرده و زاد و ولد می‌کنند. در این گزارش با این نوع از پرندگان آشنا می‌شوید.

عقاب طلایی؛ محتاط‌ترین شکارچی

عقاب طلایی به طول ۸۸-۷۵ سانتی متر و پهنای دو بال ۲۳۰-۱۹۰ سانتی متر از خانواده قوشیان، محتاط ترین شکارچی به شمار می‌رود. این عقاب بزرگ جثه در بالای کوه‌ها و دامنه‌ها پرواز می‌کند و گاه آن چنان بالا می‌رود که به صورت یک نقطه تیره رنگ کوچک دیده می‌شود. این شکارچی محتاط با سرعت باور نکردنی از اوج آسمان به سمت پایین شیرجه بزنند. عقاب طلایی معمولا شکار خود را از فواصل دور زیر نظر می‌گیرد و از نقطه کور به آن حمله می‌کند و می‌تواند طعمه‌هایی تا وزن ۴ کیلوگرم را در حین پرواز حمل کند.

این عقاب چون در راس هرم غذایی قرار دارد، بنابراین وجود تعداد زیادی از آن‌ها در یک منطقه نشانه سالم و پایدار بودن آن زیست بوم است. در کنترل جمعیت طعمه‌های خود در طبیعت نقش مهمی دارد. این پرنده جمعیت برخی گونه‌هایی را که نقش آفت دارند را کنترل می‌کند تا ارکان طبیعت پایدار بماند.

همچنین بخوانید :  ساخت عروسک های تزیینی بسیار زیبا و ساده با دستمال کاغذی + تصاویر

زندگی پرندگان منطقه گرم و خشک

دلیجه؛ کوچک ترین پرنده شکاری ایران

دلیجه به طول ۳۸-۳۲ سانتی متر و پهنای دو بال ۷۸-۷۰ سانتی متر از خانواده شاهینیان، کوچک ترین پرنده شکاری ایران است. دلیجه استاد در جا بال زدن در آسمان است. معمولا پس از در جا بال زدن و در وقت مناسب با سرعت زیاد به سمت شکار خود شیرجه می‌زند و آن‌ها را می‌گیرد.

آن‌ها از لانه اجاره‌ای در فصل تخم گذاری استفاده و پس از بازسازی لانه‌های قدیمی و رها شده کلاغ‌ها یا سایر پرندگان در آنها تخم می‌گذارند. پرندگان این خانواده سریع‌ترین پرواز را در بین پرندگان دارند. به خوردن حشرات و پرندگان کوچک پر تعداد مانند گنجشک سانان علاقه زیادی دارند.

کبک؛ مرغ وحشی کویر

کبک به طول ۳۳ سانتی متر از خانواده قرقاولیان، از شناخته شده ترین پرندگان ایران است و می‌توان آن را مرغ وحشی خواند. رنگ بدن کبک‌ها بسیار شبیه رنگ محل زندگی این پرندگان است. آن‌ها از این خصوصیت استفاده کرده و در میان علف زارهای کوهستانی از دید دشمنان خود پنهان می‌شوند. کبک در هنگام احساس خطر یک باره از داخل علف‌ها بلند می‌شود، مسافت‌های کوتاهی را می‌پرد و بقیه مسیر را به سرعت به سوی حاشیه بالایی کوهستان می‌دود.

صدای بلندی که در اثر بال زدن این پرنده به هنگام برخاستن ناگهانی از میان علف‌ها ایجاد می‌شود، حیوان یا انسان حاضر در محل را می‌ترساند. اگر حیواناتی مانند روباه و سمور تخم کبک‌ها را بخورند، آنها قادرند در همان فصل دوباره تخم بگذارند.

عمده‌ترین نقش کبک در طبیعت پراکنش بذور گیاهی است. برخی از بذرهای گیاهان برای آنکه آماده جوانه زنی شوند باید از دستگاه گوارش یک حیوان بگذرند. هم چنین کبک‌ها با خوردن برخی حشرات آفت به کنترل جمعیت آن‌ها کمک می‌کنند. هر چند کبک‌ها و تخم‌هایشان منبع غذایی خوبی برای حیواناتی مانند روباه، سمور و پرندگان شکارچی هستند.

آشنایی با زندگی پرندگان منطقه گرم و خشک

زاغ بور؛ تنها پرنده بومی و خاص ایران

زاغ بور به طول ۲۴ سانتی متر از خانواده کلاغیان است اما رنگ پرهایش روشن است و به همین سبب به آن زاغ بور، بور مرغ و یا کلاغ بلوند می‌گویند. رنگ نخودی مایل به صورتی پر و بال هایشان به آن‌ها کمک می‌کند که خود را به خوبی درمناطق بیابانی استتار کنند.

جفت نر و ماده زاغ بور در سراسر طول سال با هم زندگی می‌کنند. آن‌ها به کمک هم آشیانه گردی با شاخه‌های در هم تنیده در میان بوته‌های قیچ می‌بافند. آن گاه زاغ بور ماده در آن جا تخم می‌گذارد. گفته می‌شود که زاغ‌های بور وابستگی زیادی به گیاه قیچ که از مهم‌ترین گیاهان بیابانی است دارند و تنها در قیچ زارها زندگی می‌کنند ولی شواهد نشان داده که این گونه نیست و آن‌ها فقط این گیاه را بر گیاهان دیگر ترجیح می‌دهند.

زاغ بور تنها پرنده بومی و خاص ایران است. جز در مناطق بیابانی در جای دیگری دیده نمی‌شود. مهم‌ترین پوشش گیاهی نواحی زیستی زاغ بور شامل قیچ، بادام کوهی، تاغ، شور، درمنه، افدرا، گز، اسکنبیل، اشنان، خارشتر، کاروان کش و بنه است.

تبیان و ایسنا

آواز عاشقانه مهرداد میناوند در مراسم ازدواج لاکچری اش
یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
تاریخ بروزرسانی : 2019-07-20 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :