ساخت صندلی با لاستیک ماشین

ساخت صندلی با لاستیک ماشین کاردستی

برای ساخت این کاردستی به یک لاستیک ماشین, یک ورقه ام دی اف, طناب, چسب و دریل نیاز دارید

برخی از وسایل کهنه و بدرد نخور منزل را می توان به طور بهینه از آنها استفاده کرد و وسایل جدیدی از آنها ساخت. امروز در نیک صالحی می خواهیم آموزش یک کاردستی را برایتان قرار دهیم که با استفاده از لاستیک های کهنه ماشین درست می شود. برای ساخت صندلی مطلب زیر را بخوانید.

آموزش ساخت صندلی زیبا

باز هم یک کاردستی کاربردی که از اجناس به درد نخور ساخته شده است: این صندلی زیبا را با استفاده از یک تایر کهنه اتومبیل می توانید بسازید.

 

وسایل لازم برای ساخت صندلی :

لاستیک قدیمی اتومبیل
ورق MDF به قطر ۶ میلیمتر که به صورت دو دایره به قطر ۵۵ سانتیمتر بریده شوند.
۶ عدد پیچ
دریل
پیچ گوشتی
چسب تفنگی با حداقل ۶ عدد چسب
طناب کنف به قطر ۱ سانتیمتر
قیچی
قلم رنگ دیوار
رنگ سیلر

مراحل ساخت صندلی با تایر ماشین

۱-تایر را با یک تکه پارچه کاملا تمیز کنید.

ساخت صندلی

وسایل لازم برای ساخت صندلی

۲-یکی از MDF ها را روی لاستیک اتومبیل قرار داده و در سه نقطه با فاصله٬ کناره های MDF را دریل سوراخ کنید. طوری که درون لاستیک نیز فرو رود.همین کار را در آن روی لاستیک انجام دهید و MDF دوم را به آن طرف نصب کنید.

ساخت صندلی

شیوه ساخت صندلی

۳-ورق MDF‌را به لاستیک پیچ کنید.

ساخت صندلی

نحوه ساخت صندلی

۴-مرکز MDF را پیدا کنید و چسب بزنید.

ساخت صندلی

مراحل ساخت صندلی با لاستیک

۵-درست در مرکز MDF و روی چسبی که زده اید٬ شروع به پیچیدن حلزونی طناب بکنید.

ساخت صندلی

آموزش ساخت صندلی با لاستیک

۶-وقتی سطح MDF با طناب پوشیده شد٬ به سراغ بدنه لاستیک بروید. سعی کنید طوری طناب را فشرده پچسبانید که جایی خالی نماند.

ساخت صندلی

نحوه ساخت صندلی

۷-لاستیک را بر عکس کنید تا پیچیدن بقیه طناب در دسترس و آسان تر باشد.

ساخت صندلی

ساخت صندلی با تایر ماشین

۸-هر وقت طناب هم سطح MDF شد٬ آن را قیچی کنید.

۹-به کمک قلم٬ رنگ سیلر را روی سطح کارتان بزنید.

ساخت صندلی

ساخت صندلی زیبا

این صندلی کوتاه برای دکوراسیون اتاق نشیمن مناسب است. می توانید برایش پایه های چوبی نیز نصب کنید.

ساخت صندلی

آموزش ساخت صندلی با تایر

بد نیست تاریخچه مختصری درباره لاستیک خودرو بدانید

یکی از بزرگترین اختراعات بشری ساختن چرخ بوده است که با این اختراع، حرکت و جابجایی بسیار تسهیل پیدا کرد و انسان توانست از چرخ در ساختن ارابه‌ها و کالسکه‌ها استفاده کند، اما ساختن چرخ، پایان کار نبود و بشر با توجه به رشد و پیشرفت روزافزون خود بر آن شد تا اختراع خود را در چرخه تکامل قرار دهد، گویی این ساخته هر روز کامل‌تر می‌شود.

اما برای بهینه‌تر شدن حرکت، نیاز به لاستیک‌های بادی بود که توسط آقای جان بوید دانلوپ (۱۹۲۱-۱۸۴۰) اختراع شد. وی این لاستیک بادی را برای چرخ‌های سه‌چرخه پسرش که از جنس کائوچو بود ساخت. وی ورقه کائوچویی را به صورت لوله در آورد و دور تا دور چرخ قرار داده و داخل آن را از هوا پر کرد. بعدها این اختراع توسط برادران میشلین در اتومبیل به کار برده شد.

امروزه سازندگان لاستیک، گستره وسیعی از لاستیک‌ها را برای خودروهای گوناگون تولید می‌کنند که از لحاظ اندازه، گل (آج)، جنس، ساختمان و کاربری انواع مختلفی دارند. همچنین برای شرایط آب و هوایی و جاده‌های متفاوت، انواع ویژه‌ای از آنها ساخته می‌شود. جالب است بدانیم ترکیبات به کار رفته در لاستیک خودروهای سواری و وانت‌ها، به ۲۰۰ مورد می‌رسد. هر چند برای نیازهای متنوع رانندگان، لاستیک‌های مختلفی تولید می‌شود، اما کار اصلی هر لاستیک این است که به همراه رینگ، اتاقکی از هوا می‌‍‌سازد که وزن خودرو روی آن قرار می‌گیرد.

تاریخچه مختصری درباره لاستیک خودرو

شاید تعجب کنید اگر بدانید بیش از ۹۵ درصد وزن خودرو را فشار باد درون لاستیک تحمل می‌کند و خود لاستیک، تنها ۵ درصد وزن را تحمل می‌کند. نکته جالب دیگر آن است که محل برخورد لاستیک با جاده، کمی کوچکتر از یک کارت‌پستال معمولی است و چرخش، شتاب و توقف خودرو، تنها از طریق همین سطح کوچک انجام می‌شود. لاستیک همچنین برای خنثی کردن ضربات و تکان‌های ناشی از حرکت در جاده به سیستم تعلیق‌ خودرو کمک می‌کند.

نحوه فرمان دادن، هدایت، شتاب‌گیری و ترمز کردن مطلوب خودرو به سطح جاده و آج لاستیک بستگی دارد. وقتی سرعت خودرو کم و بار آن ناچیز و سطح جاده عادی باشد، کیفیت لاستیک چندان محسوس نیست، اما در سرعت‌های بالا و بار زیاد و در جاده‌های کم اصطکاک، مثلا یخ زده و لغزنده، کنترل و هدایت مطمئن خودرو به لاستیک خوب بستگی دارد. لاستیک باید به اندازه کافی پهن باشد تا نیروی وارد شده از طرف جاده و وزن شاسی را تحمل کند و نیز نرم و الاستیک عمل نماید تا ضربات اولیه جاده را مانند فنر جذب کند.

اگر برای خرید لاستیک به بازار رفته باشید، پارامترهای مختلف و عبارت‌های نامفهوم و گیج کننده‌ای که از سوی فروشندگان یا متخصصان لاستیک خودرو شنیده باشید، ممکن است شما را در خرید این کالا با مشکل مواجه کند. شاید ترجیح می‌دهید برای این کار، لاستیک فابریک خودرویتان را خوب بشناسید و با مفهوم تمام کدهای واقع روی دیواره آن آشنا شوید.

کافی نت و آفتاب

رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تاریخ بروزرسانی : 2018-11-14 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :