ساخت تخته یادداشت برای اتاق دانش آموز

ساخت تخته یادداشت برای اتاق دانش آموز کاردستی

با کمک فرزندانتان تخته یادداشت زیبایی بسازید

ساخت تخته یادداشت

ساخت تخته یادداشت , همانطور که در حال برنامه ریزی این روزها هستید آیا به این فکر کرده اید که به فرزندتان هم نظم دهی در کارها را بیاموزید؟! این کار حتما به او کمک خواهد کرد تا بتواند در انجام تکالیف مدرسه و کارهای روزانه اش نظم را رعایت کرده و به موقع به همه آنها رسیدگی کند. برای این موضوع پیش از هر چیز او نیاز دارد تا لیستی از کارهایش تهیه کند. ما در این مطلب به شما آموزش می دهیم تا تخته یادداشتی بسازید و با آن فرزندتان را به طبقه بندی و نظم دهی در کارها علاقمند کنید. این دست ساز زیبا را به دیوار اتاقش متصل کنید. بنابراین هر بار دیدن آن، به او یادآوری خواهید کرد که دیگر تابستان و فصل تفریحات تمام شده و باید مسئولیت پذیر باشد. مراحل ساخت این تخته یادداشت نیز می تواند سرگرمی خوبی برای فرزندتان باشد، پس با کمک یکدیگر آن را بسازید.

وسایل مورد نیاز برای ساخت تخته یادداشت :

سینی شیرینی پزی اسپری رنگ سفید چسب برق رنگ تخته سیاه قلم مو گچ برای تخته سیاه کش های لاستیکی بزرگ استیکرهای کاغذی و یا دفترچه یادداشت انواع مختلف مگنت (آهن ربا)

یک سینی کوچک شیرینی پزی فلزی را آماده کنید و زیر آن کارتون قرار بدهید

قبل از هر چیزی یک روزنامه، کارتون و یا هر روکشی که بتواند از کثیف شدن محلی که در آن کار می کنید جلوگیری کند، استفاده کنید. یک سینی کوچک شیرینی پزی فلزی را آماده کنید. این سینی از آن جهت باید فلزی باشد که بتوانیم بر روی آن از مگنت ها به راحتی استفاده کنیم.

با اسپری سفید به صورت یکنواخت همه سطح سینی را رنگ آمیزی کنید

اسپری رنگ سفید را برداشته و شروع به رنگ آمیزی سینی فلزی کنید. سعی کنید به شکلی این کار را انجام دهید که رنگ به صورت یکنواخت همه سطح سینی را بپوشاند.

پس از خشک شدن رنگ با چسباندن چسب به شکل مورد نظر سینی را آماده رنگ کردن دوباره کنید

پس از اینکه سینی به صورت کامل خشک شد کار را ادامه دهید. با چسباندن نوار چسب برق به شکل مورد علاقه تان سینی را آماده مرحله بعد رنگ آمیزی بکنید. در حقیقت شما با این کار مرزی را تعیین می کنید که دو رنگ را از هم جدا می کند.

همچنین بخوانید :  آموزش دوخت عروسک پرنده کاری بسیار راحت با پارچه

مراحل ساخت تخته یادداشت

به کمک قلم مو، رنگ تخته سیاه را در محدوده ای که از قبل تعیین کرده اید رنگ بزنید

به کمک قلم مو، رنگ تخته سیاه را در محدوده ای که از قبل تعیین کرده اید به سطح سینی اضافه کنید. این کار را در چند مرحله انجام دهید و تا جایی ادامه بدهید که کل آن سطح را پوشش دهد.

بخشی از تخته را به تخته سیاه اختصاص داده ایم تا با گچ روی آن بنویسیم

حالا شما بخشی از سطح تخته یادداشت را به تخته سیاه اختصاص داده اید و با این کار به فرزندتان اجازه می دهید تا با گچ روی آن یاداشت بنویسد. این کار حس خوبی را به او منتقل خواهد کرد.

کش های لاستیکی را در ابعاد متفاوت با اندازه سینی تهیه کنید برای نگهداشتن دفترچه و مداد و…

کش های لاستیکی را در ابعاد بزرگ و متناسب با اندازه سینی تهیه کنید. آنها را در قسمت بالای تخته قرار دهید. این کش ها به شما کمک می کنند تا بتوانید. مداد ، خودکار و یا دفترچه یادداشت را روی آن ثابت نگهدارید.

اگر دفترچه یادداشت شما چسب ندارد برای اتصال آن از چسب های دو طرفه استفاده کنید

آموزش ساخت تخته یادداشت

استیکرهای کاغذی و دفترچه یادداشت های کوچک را در گوشه ای مناسب بر روی سینی بچسبانید. اگر دفترچه یادداشت شما مانند استیکرها چسب ندارد برای اتصال آن از چسب های دو طرفه استفاده کنید.

می توانید از مگنت ها و هرچیزی که مورد علاقه دانش آموزان است استفاده کنید

حالا دیگر نوبت مگنت هاست. بهتر است که این مگنت ها را به سلیقه فرزندتان تهیه کنید. شما به راحتی می توانید از انواع آنها استفاده کنید. گیره های عکس ها، حروف و هر چیزی که مورد علاقه این دانش آموز است می تواند گزینه مناسبی باشد.

تخته یادداشت شما حالا آماده است آن را روی دیوار اتاق کودک خود متصل کنید

تخته یادداشت شما حالا آماده است. آن را در جایی مناسب و در معرض دید به روی دیوار اتاق کودک خود متصل کنید. به او آموزش دهید که چگونه از آن استفاده کند و حتی می توانید قسمتی از کار را بر عهده خودش بگذارید و از او بخواهید که ایده ای تازه برای استفاده از آن ارائه دهد. این کار باعث می شود که فرزندتان ذهنی خلاق داشته باشد. کافی نت

تاریخ بروزرسانی : 2018-02-24 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :
logo-samandehi