دستبند چرمی مسی ساده و شیک بسازید

دستبند چرمی مسی ساده و شیک بسازید کاردستی

دستبند چرمی مسی , اگر از چسب خوبی برای ساخ دستبند چرمی مسی استفاده کرده باشید، دیگر نباید نگران جدا شدن نوار مسی باشید

آموزش ساخت دستبند چرمی مسی

در این قسمت آموزش ساخت دستبند چرمی مسی را یاد می گیرید که طراحی بسیار ساده اما ترکیب رنگ بسیار زیبایی دارد. ساخت دستبند مسی چرمی با این روش نیاز به مهارت خاصی ندارد و می توانید طراحی را مطابق سلیقه تان تغییر بدهید.

اگر می خواهید جزییات دستبند را بیشتر کنید، می توانید از روش قلم زنی روی مس برای طراحی روی قسمت مسی یا استمپ چرم برای طراحی روی قسمت چرمی استفاده کنید.

گام اول: وسایل مورد نیاز دستبند چرمی مسی

چرم طبیعی
رنگ چرم قهوه ای تیره
ورق مسی با ضخامت ۰٫۷ میلیمتر
چسب چرم دوزی
اره مویی
دکمه چهارپارچه و ابزار نصب آن

گام دوم: چرم را ببرید و رنگ کنید

دستبند چرمی مسی

نوار مسی را آماده کنید

دستبند چرمی مسی

چرم را ببرید

دستبند چرمی مسی

چرم را رنگ کنید

چرمی که ما استفاده کردیم ۱٫۵ میلیمتر ضخامت دارد. عرض نوار چرمی که می برید به اندازه دکمه چهارپارچه بستگی دارد. برای مثال عرض دکمه ما ۱۲ میلیمتر است و نوار چرمی که می بریم ۱۵ میلیمتر عرض دارد. برای بریدن چرم به یک کاتر و یک خط کش فلزی نیاز دارید. خط برش را روی چرم بکشید، خط کش را رویش بگذارید و کاتر را چندبار روی خط بکشید. به این ترتیب لبه نوار چرمی تمیزتر درمی آید (نسبت به وقتی که چرم را یکبار و با یک حرکت سفت کاتر ببرید).

بعد از بریدن نوار چرمی، همه قسمت هایش را با رنگ مخصوص چرم رنگ کنید.

مراحل ساخت دستبند چرمی مسی

گام سوم: مس را ببرید و دکمه را وصل کنید

دستبند چرمی مسی

نوار مسی را ببرید

دستبند چرمی مسی

دکمه را به نوار چرمی وصل کنید

دستبند چرمی مسی

دکمه را وصل کنید

نوار مسی که برای ساخت دستبند چرمی مسی استفاده می کنیم باید دور مچ خم بشود اما آنقدر سفت باشد که شکلش را نگه دارد. اگر نوار چرمی را ۱۵ میلیمتری بریده اید، نوار مسی را ۸ میلیمتری ببرید. یک خط صاف با فاصله ۸ میلیمتر از لبه ورق مسی بکشید و آن را با اره مویی ببرید.

حالا باید دو طرف دکمه چهارپارچه را به دو سر نوار چرمی وصل کنید. برای نصب این دکمه ها به کیت مخصوص نصب نیاز دارید که معمولاً همراه دکمه فروخته می شود. ابتدا با پانچ یک سر نوار چرمی را سوراخ کنید و قسمت دکمه را داخلش قرار بدهید. طرف دیگر دکمه را هم به سر دیگر نوار چرمی وصل کنید. برای جزییات بیشتر درباره نحوه نصب دکمه ویدیوی آموزشی را ببینید.

گام چهارم: نوار مسی را به نوار چرمی بچسبانید

دستبند چرمی مسی

نوار مسی را به نوار چرمی بچسبانید

برای وصل کردن نوار مسی به نوار چرمی می توانید از چسب کانتکت مخصوص چرم یا دکمه های فلزی استوانه ای استفاده کنید. ما چسب را انتخاب کردیم تا نوار مسی کاملاً روی دستبند بخوابد.

چسب کانتکت را روی هر دو نوار مسی و چرمی بزنید و ۵ دقیقه صبر کنید تا خشک بشود. سپس نوارها را روی هم بگذارید و کمی فشار بدهید تا کاملاً بهم بچسبند. چسب هایی که از لبه ها بیرون می زنند را هم بلافاصله پاک کنید تا روی چرم لک نیاندازند.

دستبند چرمی مسی آماده است

دستبند چرمی مسی

دستبند چرمی مسی آماده است

دستبند چرمی مسی

دستبند آماده است

دستبند چرمی مسی

آموزش دستبند چرمی مسی

به همین سادگی و با صرف کمترین هزینه یک دستبند شیک و ساده ساختید. اگر از چسب خوبی برای ساخ دستبند چرمی مسی استفاده کرده باشید، دیگر نباید نگران جدا شدن نوار مسی باشید.

ساختنی

رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2017-12-24 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :