آموزش درست کردن چراغ خواب فانتزی اتاق کودک

آموزش درست کردن چراغ خواب فانتزی اتاق کودک کاردستی

درست کردن چراغ خواب فانتزی , در این کاردستی طرز ساخت یک چراغ خوب فانتزی را می خوانید که برای اتاق کودک بسیار مناسب است.

درست کردن چراغ خواب فانتزی

درست کردن چراغ خواب فانتزی , در این کاردستی طرز ساخت یک چراغ خوب فانتزی را می خوانید که برای اتاق کودک بسیار مناسب است. این چراغ خواب فانتزی که با الهام از آسمان شب و زیبایی های آن ساخته شده نیاز به وسایل خاصی ندارد و احتمالاً وسایل موردنیاز برای ساخت آن در همین حالا در خانه دارید. در ضمن برای ساخت این چراغ خواب دیواری لازم نیست چیزی از برق کاری بدانید. وسایل لازم برای ساخت چراغ خواب فانتزی یک تکه کارتن قوطی کاغذی مواد غذایی نوار LED (حدود ۲۰ چراغ) یک بشقاب بزرگ (به شکل دایره با قطر ۲۷ سانتیمتر) رنگ آکریلیک (زرد و مشکی) چسب نقاشی چسب برق ۴ آجر چوبی چاقو یک ابزار برای باز کردن سوراخ ها قیچی خط کش منگنه چسب مایع چسب حرارتی تصویر صورت فلکی مورد علاقه تان مراحل ساخت چراغ خواب فانتزی ۱- بشقاب را روی کارتن بگذارید و با استفاده از آن یک دایره بکشید. حالا دایره را از کارتن ببرید.

درست کردن چراغ خواب فانتزی

کشیدن دایره روی کارتن ۲- یک طرف قوطی کاغذی را ببرید. حالا با بشقاب یک ماه کامل روی آن بکشید و سپس یک هلال ماه بکشید. هلال ماه را ببرید. با کشیدن هر دو حالت، هلال تان شکیل تر می شود.

درست کردن چراغ خواب فانتزی

بریدن هلال ماه ۳- یک نوار ۲۹ سانتی متری از قوطی کاغذی تان ببرید. درست کردن چراغ خواب فانتزی می توانید با توجه به اندازه ای که برای چراغ خواب فانتزی در نظر گرفته اید، تمام اندازه ها را تغییر دهید.

نحوه درست کردن یک چراغ خواب زیبا برای اتاق کودک

درست کردن چراغ خواب فانتزی

بریدن نوار با اندازه های مختلف اندازه نواری که در این مرحله می برید، باید به اندازه ای باشد که دور تا دور دایره اصلی تان را بپوشاند. دو یا سه نوار کوتاهتر هم برای وصل کردن به دیوار ببرید. ۴- حالا باید ماه و آسمان چراغ خواب را رنگ کنید. هلال را با رنگ زرد و دایره را با رنگ مشکی رنگ کنید. دقت کنید که نباید از آب استفاده کنید. صبر کنید تا رنگ ها خشک شوند. سر دو نوار کوتاهتری که بریده اید را به هم بچسبانید تا یک نوار بلند درست شود. اگر عجله دارید می توانید از سشوار برای زودتر خشک شدن رنگ ها استفاده کنید.

درست کردن چراغ خواب فانتزی

رنگ کردن هلال ماه ۵- هلال ماه زرد رنگ را روی لبه دایره مشکی بچسبانید. چسب حرارتی را روشن کنید تا داغ شود.

درست کردن چراغ خواب فانتزی

چسباندن هلال به گوشه دایره ۶- آجرهای چوبی را روی میز کارتان بگذارید و دایره را روی آنها قرار دهید. نوار بلند را دور دایره بگذارید و دو سر آن را با چسب بهم وصل کنید. با استفاده از چسب حرارتی نوار کاغذی را به دایره بچسبانید. صبر کنید تا چسب خشک شود.درست کردن چراغ خواب فانتزی

درست کردن چراغ خواب فانتزی

چسباندن نوار دور دایره حالا باید با استفاده از نوارهای کوتاهی که از قوطی کاغذی بریده اید، دو یا سه هولدر بسازید. این نوارها را دور آجرهای چوبی بپیچید (مطابق تصویر) و دو سر آنها را به هم منگنه کنید. ۷- با چسب برق شکاف های بین نوار دور دایره و دایره را بپوشانید تا نور فقط از سوراخ هایی که ایجاد می کنید، بیرون بزند.

درست کردن چراغ خواب فانتزی

پوشاندن شکاف ها با چسب برق

موارد موثر بر زیبایی چراغ خوب فانتزی اتاق کودک

هولدرها را به پشت کارتن بچسبانید. نقطه ای که میخواهید سیم را از آن رد کنید، مشخص کنید و به اندازه کافی آن را ببرید. ۸- حالا باید طرح صورت فلکی موردعلاقه تان را روی مقوای مشکی بکشید. حالا با یک ابزار مناسب سوراخ ها را روی نقطه هایی که علامت زده اید، مشخص کنید. ما صورت فلکی دب اکبر و اژدها را انتخاب کرده ایم. اگر علاقه ای به مباحث نجومی ندارید، میتوانید سوراخ ها را بر مبنای هر طرح دیگر ایجاد کنید.

درست کردن چراغ خواب فانتزی

ایجاد کردن سوراخ روی مقوا ۹- نوار LED را به پشت لوسترتان بچسبانید و سیم آن را از سوراخی که قبلاً روی نوار ایجا کرده اید، رد کنید. برای اینکه زیبایی چراغ تان بیشتر شود، برخی از حباب ها را ستقیماً داخل سوراخ ها قرار دهید و برخی دیگر را با فاصله از سوراخ ها تنظیم کنید. به این ترتیب بعضی از ستاره های روی چراغ خواب درخشان تر از بقیه می شوند.

درست کردن چراغ خواب فانتزی

قرار دادن LED داخل چراغ چراغ خواب فانتزی آماده است

درست کردن چراغ خواب فانتزی

چراغ خواب درست شده برای اتاق کودک چراغ خواب را از دیوار آویزان کنید یا روی میز قرار دهید. چراغ را روش کنید و از زیبایی آسمان شب روی دیوار اتاق تان لذت ببرید.درست کردن چراغ خواب فانتزی ساختنی

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تاریخ بروزرسانی : 2017-10-07 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :