آموزش درست کردن شمع با کره

آموزش درست کردن شمع با کره کاردستی

درست کردن شمع کره ای , در این کاردستی طرز ساخت یک شمع را می آموزید که با کره ساخته می شود و می تواند برای ساعت ها روشن بماند.

درست کردن شمع کره ای

درست کردن شمع کره ای , بیشتر مردم نمی دانند که کره یک ماده قابل اشتعال است و بجز مصرف خوراکی کاربردهای دیگری هم دارد. در این کاردستی طرز ساخت یک شمع را می آموزید که با کره ساخته می شود و می تواند برای ساعت ها روشن بماند. این کاردستی می تواند در مواقع اورژانسی به شما کمک کند؛ مثلاً وقتی که برق ها رفته و در خانه شمع ندارید یا به گردش در طبیعت رفته اید و باتری چراغ قوه تان تمام شده است. برای ساخت این شمع فقط به کمی کره و دستمال کاغذی نیاز دارید. هشدار : این شمع و یا سایر شمع هایی را که شعله باز دارند، کنار مواد و وسایل قابل اشتعال قرار ندهید. گام اول: وسایل موردنیاز وسایل موردنیاز برای ساخت این شمع کره ای در هر خانه ای پیدا می شود. کره (کره ای که انتخاب می کنید باید پوشش کاغذی داشته باشد. خودتان هم می توانید این پوشش را بسازید) دستمال کاغذی ابزاری برای ایجاد سوراخ در شمع (سیخ چوبی، خلال دندان و …) هنگام انتخاب کره بهتر است از مارگارین استفاده کنید اما از سایر کره ها هم می توانید استفاده کنید. برای دستمال کاغذی هم بهتر از دستمال یا کاغذ توالت استفاده کنید.

گام دوم : ساخت شمع کره ای

اندازه برش های کره را متناسب با نیازتان تعیین کنید. یک قاشق سوپخوری کره حدود ۱ ساعت می سوزد. کره ای که در تصویر می بیند به اندازه ۸ قاشق سوپخوری است؛ ما این کره را از وسط نصف کردیم و بنابراین ۲ شمع داریم که چهار ساعت روشن می مانند.

درست کردن شمع کره ای

هنگام بریدن کره دقت کنید که باید فشار کافی روی آن ایجاد کنید تا کاغذ دور آن زیاد آسیب نبیند. هرچه کره سردتر و یخ تر باشد، برش های بهتر و تمیزتری خواهید داشت. اگر شکل کره شما شبیه به این کره باشد، دو قطعه کره دارید که باید قسمت باز آنها را رو به بالا قرار دهید.

درست کردن شمع کره ای

با استفاده از یک خلال دندان یا سیخ وسط کره یک سوراخ ایجاد کنید. این سوراخ باید تا انتهای کره برسد. حالا تکه کوچکی از دستمال کاغذی را ببرید و آن را بپیچانید تا کاملاً لول شود. درست کردن شمع کره ای اگر اندازه دستمال تان خیلی بلندتر از طول شمع است، قسمت انتهایی آن را تا کنید طوریکه فقط نیم سانتیمتر آن از شمع بیرون بماند. حالا دستمال را با کمک سیخ داخل سوراخ کنید.

درست کردن شمع کره ای

نوک دستمال را که از شمع بیرون مانده، روی سطح کره ای شمع بمالید و شمع را روشن کنید. شمع کره ای آماده است

درست کردن شمع کره ای

ساختنی

رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2017-09-27 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :