با شیشه های مربا جعبه کادویی شیشه ای بسازید

با شیشه های مربا جعبه کادویی شیشه ای بسازید کاردستی

جعبه کادویی شیشه ای , این جعبه کادویی شیشه ای برای هدیه دادن زیورآلات و هدیه های زیر مناسب است.

ساخت جعبه کادویی شیشه ای با شیشه های مربا

در این پست هم طرز ساخت جعبه کادویی شیشه ای را یاد می گیرید. با این روش می توانید شیشه های مربا را به جعبه های زیبا و رنگی با طرح دلخواه تان تبدل کنید. این جعبه کادویی شیشه ای برای هدیه دادن زیورآلات و هدیه های زیر مناسب است. در این ساختنی از حکاکی روی شیشه برای تزیین استفاده می کنیم. به این ترتیب می توانید طرح های اختصاصی روی جعبه کادوی شیشه ای بزنید. برای حکاکی روی شیشه هم از درمل استفاده می کنیم که قیمت مناسبی دارد و اگر یکی بخرید در ساخت انواع کاردستی به دردتان می خورد.

وسایل مورد نیاز ساخت جعبه کادویی شیشه ای

گام اول: وسایل مورد نیاز درمل به همراه مته مخصوص حکاکی چسب بسته بندی جعبه شیشه ای پارچه نرم مداد طرح پرینت شده کاتر یا چاقوی کاردستی

جعبه کادویی شیشه ای

مراحل ساخت جعبه کادوی شیشه ای

گام دوم: شیشه ها را حکاکی کنید
جعبه کادویی شیشه ای

آموزش ساخت جعبه کادویی شیشه ای با شیشه های مربا

جعبه کادویی شیشه ای

ساخت جعبه کادویی شیشه ای با شیشه مربا

جعبه کادویی شیشه ای

جعبه هدیه شیشه ای با شیشه مربا

ابتدا سطح شیشه را با چسب بسته بندی شفاف بپوشانید تا انتقال طرح روی آن ساده تر بشود. حالا طرح پرینت شده را داخل شیشه بگذارید و طرح را با ماژیک روی شیشه بکشید. با کاتر روی خطوطی که کشیده اید را ببرید تا داخل طرح خالی بشود. خطوط نباید خیلی دقیق باشند و همین که طرح کلی روی شیشه منتقل بشود، کافی است.
جعبه کادویی شیشه ای

مراحل ساخت جعبه کادویی شیشه ای

جعبه کادویی شیشه ای

آموزش ساخت جعبه کادویی با شیشه های مربا

جعبه کادویی شیشه ای

ساخت جعبه کادویی شیشه ای با شیشه مربا

سرعت درمل را روی حداکثر تنظیم کنید و قسمت هایی که رویشان با چسب پوشانده نشده را حکاکی کنید. در این مرحله نباید سطح شیشه را خیلی حکاکی کنید و همین که طرح کلی روی شیشه بیفتد، کافی است.

مراحل ساخت جعبه کادویی شیشه ای

بعد از حکاکی کل طرح، چسب را از روی شیشه بردارید و آن را بررسی کنید. حالا باید با درمل قسمت هایی که خوب حکاکی نشده اند را حکاکی کنید و جزییات بیشتری به طرح اضافه کنید. مثلاً می توانید عمق حکاکی برخی قسمت ها را بیشتر کنید تا طرح واقعی تر بنظر برسد. تصور کنید مشغول طراحی با مداد هستند و نوک مته را از بالا به پایین و از چپ به راست بکشید. اگر دنبال یک طرح ساده برای شروع کار هستید، طرح گلی که در تصویر می یینید را استفاده کنید. برای توضیحات بیشتر هم آموزش حکاکی روی شیشه را بخوانید.

جعبه کادویی شیشه ای

طرح روی جعبه کادویی

جعبه کادویی شیشه ای آماده است حالا می توانید شیشه را از داخل رنگ کنید (توصیه می کنیم از رنگ های شبرنگ استفاده کنید) و در شیشه را تزیین کنید. البته می توانید جعبه کادویی شیشه ای را بدون تزیین اضافی هم هدیه بدهید.
جعبه کادویی شیشه ای

آموزش ساخت جعبه کادو شیشه ای با شیشه های مربا

جعبه کادویی شیشه ای

جعبه کادویی شیشه ای با شیشه مربا

ساختنی

سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تاریخ بروزرسانی : 2017-12-10 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :