آموزش درست کردن جاشمعی چوبی ساده و شیک

آموزش درست کردن جاشمعی چوبی ساده و شیک کاردستی

جاشمعی چوبی , حتماً در خانه شما هم چوب و لوله مسی پیدا می شود. اگر اینطور است دست بکار شوید و با آن یک جاشمعی زیبا بسازید.

جاشمعی چوبی

جاشمعی چوبی , حتماً در خانه شما هم چوب و لوله مسی پیدا می شود. اگر اینطور است دست بکار شوید و با آن یک جاشمعی زیبا بسازید. اگر هم لوله مسی یا چوب ندارید حتماً وسایل چوبی خراب در خانه تان پیدا میشود. این جاشمعی های ساده و شیک خیلی راحت درست می شوند و ساخت آنها نیاز به مهارت یا ابزار خاصی ندارد. گام اول : وسایل موردنیاز یک تکه چوب به انتخاب خودتان (ما چوب ماهونی را انتخاب کرده ایم) دو سانتیمتر لوله مسی سنباده چسب چوب (یا چسب معمولی) پلی اورتان یا سایر براق کننده ها ابزار موردنیاز اره (اره مویی، اره رومیزی و …) اره آهن بری دریل مته پهن دو سانتیمتری گام دوم : جاشمعی را بسازید دو مثلث هم اندازه ببرید. مثلث هایی که در تصویر می بینید ۷ سانتیمتر طول دارد و زاویه های آن هم ۶۰ درجه است. با این حال شما می توانید این مثلث ها را به اندازه دلخواه تان ببرید. بعد از بریدن چوب در اندازه دلخواه آن را سنباده بزنید.

آموزش درست کردن جاشمعی

لوله مسی را در اندازه ۲ سانتیمتری ببرید و سپس دو سر آن را سنباده بزنید. وسط یکی از مثلث ها را علامت بزنید و با مته پهن شروع به سوراخ کردن چوب کنید. دقت کنید این سوراخ باید درست هم اندازه قطر لوله مسی باشند. وقتی به وسط چوب رسیدید چوب را برگردانید و کارتان را از طرف دیگر چوب ادامه دهید تا چوب ترک نخورد.

جاشمعی چوبی

بریدن دو مثلث هم اندازه

دور لوله مسی را آغشته به چسب کنید و آن را داخل تکه چوب قرار دهید تا خوب بچسبد. بعد از چسباندن لوله باید کاملاً داخل چوب سفت شده باشد و بیرون نیاید.
جاشمعی چوبی

بریدن لوله مسی

حالا باید دو مثلثی که ساخته اید را بهم بچسبانید. مثلث سالم را روی سطح کارتان بگذارید و روی آن را چسب چوب بزنید. چوبی که لوله مسی روی آن قرار دارد را بصورت مورب روی آن بگذارید تا یک ستاره شکل بگیرد. دو تکه چوب را کمی به هم فشار دهید و سپس صبر کنید تا خشک شود.
جاشمعی چوبی

چسباندن دو تکه چوب به هم

بعد از خشک شدن چسب روی جاشمعی چوبی را با براق کننده موردنظرتان بپوشانید و صبر کنید تا خشک شود. جاشمعی چوبی آماده است
جاشمعی چوبی

آماده شدن جاشمعی چوبی

به همین سادگی و با صرف کمترین هزینه (شاید هم بدون هزینه!) صاحب یک جاشمعی شیک و متفاوت شده اید.جاشمعی چوبی ساختنی

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تاریخ بروزرسانی : 2017-10-30 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :