آموزش تزیین موزاییکی بشقاب با سی دی

آموزش تزیین موزاییکی بشقاب با سی دی کاردستی

همه ما در خانه CD و DVD هایی داریم که به هر دلیلی دیگر به آنها احتیاج نداریم. بهتر است از آنها نیز کمک بگیرید.

تزیین موزاییکی بشقاب

تزیین موزاییکی بشقاب , ظرفها و وسایل تزئینی کهنه و لب پریده را دور نریزید و آنها را غیر قابل استفاده ندانید. شاید شما هم یکی از این وسایل تزئینی را دارید و فکر کرده اید که دیگر نمی توانید از آن استفاده کنید.اما این طور نیست. شما می توانید آستین بالا بزنید و دست به کار شوید. همه ما در خانه CD و DVD هایی داریم که به هر دلیلی دیگر به آنها احتیاج نداریم. بهتر است از آنها نیز کمک بگیرید.

تزیین موزاییکی بشقاب

استفاده های کاربردی از سی دی های خراب و شکسته

من یک ظرف تزئینی قدیمی داشتم که مدتی قبل به دلیل ضربه هایی که به آن وارد شده بود، لبه اش شکست و ظاهر زیبایی آن را به هم ریخت. نمی توانستم خودم را قانع کنم که کنارش بگذارم بنابراین به فکر راه چاره می گشتم.تعدادی DVD داشتم که با انتقال اطلاعات آنها به هارد اکسترنالم دیگر نیازی به آنها نداشتم بنابراین باید آنها را دور ی ریختم. به صورت اتفاقی متوجه شدم که می توانم ازآنها برای تعمیر و بازسازی ظرف تزئینی قدیمی ام استفاده کنم. پس بلافاصله دست به کار شدم.

تزیین موزاییکی بشقاب های قدیمی

تزیین موزاییکی بشقاب

بازسازی ظروف شکسته

خمیر درزگیر را برداشتم و به وسیله آن شکاف ها و لبه شکسه شده ظرف را ترمیم کردم. خمیر تمام شکاف ها را پرکرد و سطحی صاف و یک دست را به وجود آورد.
تزیین موزاییکی بشقاب

شکستن سی دی و دی وی دی های خراب

حال نوبت شکستن DVD ها بود. تکه های شکسته شده DVDها با توجه به ظاهری که دارند در برخورد با نور انعکاس و رنگ زیبایی دارند و قرار دادن آنها کنار هم می تواند چیدمان زیبایی را به وجود آورد.
تزیین موزاییکی بشقاب

جداکردن لایه پلاستیکی از روی سی دی و دی وی دی ها

اگر شما هم از این ایده خوشتان آمده است باید به شما یادآوری کنم که جداکردن لایه پلاستیکی روی DVD را فراموش نکنید.
تزیین موزاییکی بشقاب

چسباندن سی دی های خرد شده

در این مرحله باید با دقت در انتخاب تکه های شکسته شده، شروع به چسباندن آنها روی ظرف می کرد. بنابراین از لبه ها شروع کردم. سعی می کردم این تکه ها به شکلی کنار هم بگذارم که در نهایت ظاهری منظم و زیبا به خود بگیرند.

تزیین موزاییکی بشقاب با سی دی های شکسته

تزیین موزاییکی بشقاب

استفاده های کاربردی از سی دی های خراب و شکسته

این کار را به کمک چسب و با دقت ادامه دادم تاجایی که تکه های شکسته شده DVD همه سطح ظرف را پوشاندند. گرفتن تیزی و درست کردن لبه های ظرف تزیین موزاییکی بشقاب به شما پیشنهاد می کنم لبه خارجی ظرف را فراموش نکنید و با اندازه کردن تکه ها آن را نیز به دقت بپوشانید.
تزیین موزاییکی بشقاب

آماده شدن مرحله اول بازسازی ظروف شکسته

پس از پایان کار چسباندن تکه ها ظرف من ظاهری این چنینی به خود گرفت و به نظرم زیبا بود. اما کار اینجا تمام نمی شد و باید به فکر لبه های تیز تکه های خرد شده باشم و البته ظاهرش مسطح و یک دست به نظر نمی رسید.
تزیین موزاییکی بشقاب

پر کردن فضاهای خالی با خمیر درزگیر

خمیر درزگیر را برداشتم و سعی کردم همه سطح ظرف را به شکلی با آن بپوشانم که پس از تمیز کردن، فضای خالی بین تکه های DVD کاملا پر شده باشد.

تزیین موزاییکی بشقاب های لب پریده

تزیین موزاییکی بشقاب

تمیز کردن خمیرهای اضافی

خمیر اضافی را از روی سطح ظرف تمیز کردم. نتیجه کار به نظرم قابل قبول بود.
تزیین موزاییکی بشقاب

آماده شدن ظروف و پایان مرحله آخر

این کار به خوبی پیش رفت و در نهایت من ظرف تزئینی زیبایی دارم که در برابر تابش نور ظاهری زیبا را به خود می گیرد.
تزیین موزاییکی بشقاب

بازسازی ظروف شکسته با CD و DVD

برای اینکه بتوانم نتیجه کار خود را بهتر ببینم آن را به حیاط خانه بردم و از تابش پرتوهای نورخورشید بر روی سطح آن لذت بردم. این ظرف تازه در کنار گلهای باغچه تصویری زیبا را خلق کرده بود. کافی نت

رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تاریخ بروزرسانی : 2018-02-21 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :