مراحل آموزش ساخت فوتبال دستی با جعبه کفش

مراحل آموزش ساخت فوتبال دستی با جعبه کفش کاردستی

برای ساخت این کاردستی به یک جعبه کفش, تعدادی گیره لباس, تعدادی میله چوبی, سوراخ کن و خط کش نیاز دارید

بازی فوتبال دستی یکی از بازی های مورد علاقه پسران و حتی مردان است که هیچگاه قدیمی و تکراری نمی شود. امروز در نیک صالحی می خواهیم آموزش ساخت فوتبال دستی با جعبه کفش را قرار دهیم که در خانه و با کمک فرزندان تان آن را درست کنید و آنها را سرگرم کنید

آموزش ساخت فوتبال دستی زیبا

در این مطلب سعی داریم به شما دوستان عزیز آموزش دهیم که چگونه با جعبه کفش برای کودکان خود فوتبال دستی بسازید.

نحوه و چگونگی کار بسیار آسان می باشد و با تهیه یک جعبه کفش و تعدادی گیره لباس چوبی می توانید
به نتیجه مطلوب برسید. شما با ساخت این فوتبال دستی برای کودک و فرزند خود یک وسیله
سرگرمی سالم و نشاط آور ایجاد خواهید کرد.

مرحله اول: ابتدا وسایل مورد نیاز را تهیه نمایید :

یک جعبه کفش یا جعبه ای مشابه
به تعداد لازم گیره لباس چوبی
به تعداد لازم میله چوبی
خط کش
انبردست و سوراخ کن
ماژیک
چاقو

وسایل لازم برای آموزش ساخت فوتبال دستی

مرحله دوم: در این بخش بر اساس سایز جعبه کفش ۴ سوراخ در هر پهلو جعب کفش با چاقو یا ابزار مشابه ایجاد کنید. همچنین سوراخ این طرف جعبه با طرف دیگر درست در یک راستا باشد و سعی کنید به گونه ای سوراخ ها از هم فاصله داشته باشند که یک گیره لباس بتواند در این فاصله بچرخد.
یادتان باشد اگر بخواهید می توانید از جعبه های بزرگتر یا حتی جعبه های چوبی فوتبال دستی بسازید. چراکه روش کار یکی میباشد.

مراحل آموزش ساخت فوتبال دستی

مرحله سوم: در این بخش بر اساس تصویری که زیر می بینید عمل کنید و بر روی میله های چوبی
گیره های لباس را وصل کنید. می توانید از چسب برای محکم کردن گیره های چوبی استفاده کنید.

آموزش ساخت فوتبال دستی با جعبه

مرحله چهارم: در این بخش برای اینکه گیره های چوبی برای هر شخصی که بازی می کند مشخص باشد می توانید با اسپری رنگ آمیزی کنید و جناح ها را مشخص کنید. برای قرار دادن گیره های متصل به چوب ابتدا یک طرف چوب را وارد سوراخ کنید و با کمی فشار به جعبه طرف دیگر چوب را نیز وارد سوارخ کنید تا دسته ها به خوبی در جای خود قرار بگیرند. همچنین شما می توانید زمانی که میله های چوبی در بین دو سوراخ جعبه می باشند آن ها را به میله چوبی متصل کنید.

آموزش ساخت فوتبال دستی در خانه

مرحله پنجم: اگر مایل باشید می توانید با کاغذ های رنگ دور تا دور جعبه هارا نیز زیبا کنید.

نحوه آموزش ساخت فوتبال دستی

مرحله ششم: در این بخش در دو طرف جعبه از طرف عرض جعبه به یک اندازه برش مستطیلی ایجاد کنید
تا دروازه ها مشخص شوند.

آموزش ساخت فوتبال دستی با جعبه خالی

مرحله هفتم: در نهایت شما می توانید با استفاده از توپ پینگ پونگ یا توپ گلف فوتبال دستی ساخته شده
را تکمیل کنید و آن ها را به کودکان خود هدیه دهید تا با آن سرگرم شوند.

آموزش ساخت فوتبال دستی جذاب

بد نیست درباره تاریخچه فوتبال دستی بیشتر بدانید

اسناد موثق دقیقی وجود ندارد که بیانگر آن باشد که بازی فوتبال دستی چگونه پدید آمده است. در خلال سالهای ۱۸۸۰ الی ۱۸۹۰ میلادی در برخی کشورهای اروپایی فوتبال دستی به صورت یک بازی تفریحی انجام می شده و هر شخصی ابداع آن را به خود میدانست اما تنها سند موجود درباره اختراع فوتبال دستی مربوط به سال ۱۹۰۱ میلادی در امریکا است. ولی تنها سند رسمی موجود درباره ثبت اختراع فوتبال دستی اینست که هارولد سیرلز انگلیسی در سال ۱۹۲۱ میلادی درخواست ثبت اختراع آنرا ارائه کرده و در سال ۱۹۲۳ سازمان ثبت اختراعات بریتانیا با این درخواست ثبت موافقت کرده است.

همچنین بخوانید :  کاردستی با اسباب بازی های قدیمی /چراغ خواب زیبا بسازید+تصاویر

اما میزهای فوتبال دستی به طور رسمی که در حال حاضر مورد استفاده قرار گرفته می شوند توسط الخاندرو فینیستر (Alejandro Finisterre) اسپانیایی ساخته شد حتی برخی بر این نظراند که لوسین روزنگارت (Lucien Rosengarten) فرانسوی که یکی از کارمندان کمپانی خودرو سازی سیتروئن(Citroen) فرانسه برای بازی فرزندانش در روزهای بارانی فوتبال دستی را ساخته است به هر حال نظرات بسیاری درباره این موضوع بیان شده است.

مسابقات فوتبال دستی

مسابقات فوتبال دستی در خلال سالهای ۱۹۴۰ الی ۱۹۵۰ میلادی در اروپا رایج شد اما در سال ۱۹۶۰ میلادی یک افسر ارتش آمریکا به نام لورنس پترسون که در یکی از پایگاه نظامی آمریکا در آلمان خدمت می کرد پس از بازگشت به کشورش به علت علاقه شدید به بازی فوتبال دستی تصمیم گرفت این بازی را به اماکن عمومی بکشاند (در آن زمان در آمریکا فوتبال دستی در منازل بازی می شد و جنبه عمومی نداشت) پترسون به کمک صاحبان بارها و رستوران یک دوره مسابقات منطقه ای فوتبال دستی را شهر مونتانا امریکا ترتیب داد و نام خود را بعنوان یک برند تجاری بر روی میزهای مسابقات آن دوره ثبت نمود.

نخستین مسابقات حرفه ای پترسون در سال ۱۹۷۲ میلادی با جایزه ۱۵۰۰ دلاری برگزار شد وپس از آن این بازی در سراسر بارها، رستوران و کافه ها و .. جای خود را باز کرد و با استقبال آمریکایی ها روبه رو شد تا جایی که مسابقات قهرمانی کشوری نیز برگزار شد . پس از آن مسابقات حرفه ای فوتبال دستی با جوایز نقدی بسیار زیاد مرتب برگزار می شد تا جایی که شخصی به نام پیارد سیاتل که اهل واشنگتن بود در سال ۱۹۷۶ میلادی یک تور مسابقات حرفه ای با جایزه ۴ میلیون دلار را برگذار کرد.

تبیان و کالا ورزش

تاریخ بروزرسانی : 2019-06-16 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :