آموزش ساخت یک جعبه کادویی کوچک با طرح جغد

آموزش ساخت یک جعبه کادویی کوچک با طرح جغد کاردستی

برای ساخت این جغد کاغذی به کمی مقوا و الگوی ساخت جغد نیاز دارید که میتوانید از سایت دانلود کرده و پرینت بگیرید 

دادن هدیه به عزیزان یکی از لذت بخش ترین کارهای دنیا است. حال وقتی که با هنر دست این هدیه تهیه شده باشد ارزشش دوبرابر می شود. در این مطلب برای شما آموزش ساخت یک جعبه کادو ساده و زیبا را قرار داده ایم. با دیدن این آموزش جعبه کادویی زیبایی به شکل جغد می سازید.

آموزش جعبه کادویی

اگر برای هدیه دادن به یک جعبه کادویی کوچک و شیک نیاز دارید، با ما همراه باشید. در این پست به شما یاد می دهیم چطور یک جعبه به شکل جغد کاغذی بسازید. برای ساخت جغد کاغذی فقط باید یک مقوا،  و کمی صبر و دقت داشته باشید. ساخت جغد کاغذی اصلا سخت نیست و هر کسی از عهده آن برمی آید.

گام اول: الگو را پرینت کنید

آموزش جعبه کادویی

الگوی جغد را پیاده کنید

قبل از هر چیز باید الگوی ساخت جغد کاغذی را روی مقوای دلخواه تان پرینت کنید. ما از مقوای خال خالی برای ساخت جعبه کادویی استفاده می کنیم اما هر نوع کاغذی دیگری هم قابل استفاده است. البته طرح خالدار داخل جعبه قرار می گیرد چون بدنه خارجی الگو طرح های مخصوص دارد.

گام دوم: خطوط را علامت بزنید

آموزش جعبه کادویی

الگوی ساخت جغد کاغذی

 

روی خطوط خط چیت و نقطه چین با خط کش رد بیاندازید و اجزای جعبه کادویی را با دقت ببرید. قبل از اینکه مونتاژ جعبه را شروع کنیم باید روی خطوط خط چین و نقطه چین را رد بیاندازید و آنها را برجسته کنید. دقت کنید که خطوط نقطه چین تورفتگی و خطوط خط چین برآمدگی هستند.

آموزش ساخت جعبه کادویی با کاغذ

گام سوم: جعبه کادویی را مونتاژ کنید

آموزش جعبه کادویی

مونتاژ جعبه کادویی

آموزش جعبه کادویی

مراحل آموزش جعبه کادویی

آموزش جعبه کادویی

آموزش جعبه کادویی

آموزش جعبه کادویی زیبا

ابتدا جعبه زیری را تا بزنید و لبه هایش را با چسب بهم بچسبانید. سپس
پاهای عروسک جغد را زیر جعبه بچسبانید.

جعبه رویی را هم از روی خطوط تا بزنید و با تا زدن قسمت های بالای الگو، گوش های جغد را
بسازید. لبه های این جعبه را هم بهم بچسبانید تا سر جغد یا در جعبه کادویی هم شکل بگیرد.

جعبه کادویی جغد کاغذی آماده است

آموزش جعبه کادویی

آموزش جعبه کادویی به شکل جغد

آموزش جعبه کادویی

آموزش جعبه کادویی ساده

به همین سادگی یک جعبه کادویی شیک و ارزان ساختید. می توانید با بزرگتر کردن الگو،
جعبه را در سایز دلخواه تان بسازید. فقط در این صورت باید طرح روی جعبه و
چشم های جغد را از اول بکشید.

درباره جغد، این پرنده اسرارآمیز بیشتر بدانید

نیروی شنوایی جغدها خیلی قوی است، منقار رو به پایین آن‌ها نیز برای این است که
در دریافت صدا کمترین مانع را ایجاد کند. در بیشتر گونه‌های شب‌بیدار جغد، یکی از گوش‌ها
کمی بالاتر از گوش دیگر قرار گرفته تا صداها را در حالت حرکات عمودی طعمه نیز دریافت و دنبال کند.

بیشتر جغدها شب‌ رو هستند. اغلب جغدها در شب فعال می‌کنند و گونه های کمی (مانند جغد کوتوله) در صبح زود و یا هنگام غروب فعالیت می‌کند در حالی که برخی (مانند جغد نقب و جغد کوتاه گوش) در طول روز فعال هستند. چشم‌های جغد به چشمخانه چسبیده و در حدقه ثابت است. این بدان معناست که باید برای دنبال کردن یک مسیر تمام سر خود را بچرخانند. بر خلاف افسانه رایج، جغد نمی‌تواند سر خود را به طور کامل به عقب برگرداند. جغد می‌تواند سر خود را تا ۱۳۵ درجه در هر دو جهت بچرخاند، یعنی مجموعا ۲۷۰ درجه میدان دید دارد.

مشخصات ظاهری جغد

جُغد (بوف، بوم) نام پرنده‌ای شکاری است از راسته بوف‌سانان ، که دارای قدرت شنوایی و بینایی بسیار بالاییست. جغدها در همه قاره‌ها به استثناء جنوبگان مشاهده شده‌اند. جغد پرنده سودمندی است زیرا خوراکش انواع موش است و در شکاف‌های تنه درختان و آشیانه‌های متروک زاغان لانه می‌گذارد. جغدها معمولاً شب‌رو و پگاه‌رو هستند یعنی هنگام پگاه و شفق از لانه بیرون آمده و شکار می‌کنند.

در نگاه اول، بیشترین چیزی که در جغد توجه را جلب می کند چشمان درشت و معمولا رنگی آنها است که بر خلاف سایر پرندگان که چشمهایشان در ۲ طرف سر واقع شده این چشمها در جغد کنار هم و جلوی صورت قرار گرفته است. شاید همین چشمها و صورتی که تصویری از چهره انسان را تداعی می کند دلیلی باشد برای اینکه در فرهنگهای مختلف جغد را موجودی عاقل و خردمند فرض می کنند. کنار هم قرار گرفتن چشمها در جلوی صورت توانایی دید سه بعدی همانند بینایی انسان را به جغد می دهد به این معنی که آنها قادرند صحنه مقابل خود را در سه محور طول، عرض و ارتفاع ببینند و به این ترتیب در تخمین فاصله تا سوژه مورد نظرشان موفق عمل کنند.

ساختنی و عصر ایران

تاریخ بروزرسانی : 2018-04-21 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :