چگونگی جبران فقر آهن در زنان

چگونگی جبران فقر آهن در زنانزنان ، مردان ، کودکان

اسفناج سرشار از منیزیوم است، ماده معدنی که باعث کاهش التهاب در عروق خونی و افزایش جریان خون میشود.

چگونگی جبران فقر آهن در زنانReviewed by Admin on Mar 5Rating:

کم‌خونی فقر آهن یکی از شایع‌ترین بیماری‌های رایج در میان زنان است. بر طبق آمارهای
سازمان بهداشت جهانی، یک‌چهارم جمعیت جهان به بیماری کم‌خونی مبتلا هستند که بیش از
نیمی از آنها را زنان و دختران تشکیل می‌دهند. بررسی‌های دقیق‌تر نشان داده است که شیوع
کم‌خونی فقر آهن در میان دختران و پسران در سنین مدرسه ۳۷ درصد، در زنان غیرباردار ۳۵ درصد،
و در میان مردان بالغ ۱۸ درصد است.

فقر آهن

فقر آهن

غذاهای خاص برای جبران فقر آهن

همچنین کم‌خونی در زنان و دختران، به‌دلیل خونریزی‌های دوران قاعدگی و خونریزی حین زایمان (زنان در هر زایمان طبیعی به‌طور متوسط ۶۰۰ سی‌سی خون از دست می‌دهند)، در نوزادان نارس با وزن کم، و در سالمندان به علت مشکلات دندانی و گوارشی و دسترسی نداشتن به گروه‌های مختلف غذایی، در مقایسه با بقیهٔ افراد جامعه شایع‌تر است. کم‌خونی عوارضی نیز بر جای می‌گذارد که در زنان باردار و کودکان زیر ۹ سال بیشتر بروز می‌کنند. ازجمله عوارض کم‌خونی در زنان باردار، ضعف و ناتوانی بدنی، افزایش خطر مرگ و میر به هنگام زایمان، افزایش خطر تولد نوزاد نارس و کم‌وزن و کم‌هوش، و بالا رفتن احتمال سقط جنین است. کم‌خونی در کودکان نیز منجر به اختلال تکامل گفتاری و حرکتی، کاهش میزان یادگیری و گاه افت تحصیلی می‌شود.

غذاهای خاصی میتوانند اثرات مشابهی مانند تقویت روحیه، بهبود تعادل هورمونی و افزایش جریان خون داشته باشد. درست است که سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز ویاگرای زنانه را صادر کرده است اما این توصیه را هم کرده است که اگر بعد از ۸ هفته هیچ بهبودی احساس نکردید باید مصرف آن را متوقف کنید. این دارو میتواند باعث افزایش میل جنسی شود اما در عین حال میتواند ایجاد خواب آلودگی، تهوع، سرگیجه کند و فشار خون را به شدت پایین بیاورد. اما برخی مواد غذایی و خوراکیها هستند که تقریبا اثری مشابه ویاگرای زنان دارند. بنابراین بد نیست اول این مواد غذایی را امتحان کنید.

فقر آهن در زنان

اسفناج
خوردن اسفناج به تنهایی نمیتواند شما را برای رابطه جنسی آماده کند اما با تغییراتی که در خلق و خوی شما ایجاد میکند، جریان خون را در اندام تحتانی افزایش میدهد. اسفناج سرشار از منیزیوم است، ماده معدنی که باعث کاهش التهاب در عروق خونی و افزایش جریان خون میشود. افزایش جریان خون میتواند انگیختگی را افزایش دهد و باعث شود زنان راحت تر به اوج لذت جنسی برسند.

چای سبز
راز یک رابطه جنسی گرم، با یک فنجان چای گرم شروع میشود. چای سبز غنی از ترکیباتی به نام کاتچین است که باعث از بین رفتن چربی دور شکم شده و فرایند تبدیل چربی به انرژی را سرعت میبخشد. کاتچین همچنین با از بین بردن رادیکالهای آزاد که به عروق خونی آسیب میزنند، باعث افزایش جریان خون میشود. این ماده باعث میشود رگهای خونی اکسید نیتریک منتشر کنند و همین موجب افزایش اندازه رگهای خونی و بهبود جریان خون میشود.

پستو
آجیل پستو یکی از مواد تشکیل دهنده کلیدی در سس است و روی بسیار زیادی دارد. وجود روی زیاد باعث افزایش میل جنسی در زنان میشود. زینک یا روی در اغلب داروهای مقوی جنسی وجود دارد. صدف نیز از جمله مواد غذایی سرشار از روی است.

شیوع کم‌خونی فقر آهن

فقر آهن

فقر آهن یکی از شایع‌ترین بیماری‌های رایج در میان زنان

استیک و همبرگر
اگر زندگی شلوغتان را بهانه نداشتن میل جنسی قرار داده اید، باید بدانید تنها نیستید. یکی از دلایل اصلی زوجین برای توقف رابطه جنسی خستگی است. اما برخی اوقات دلیل بیولوژیکی برای این مسئله وجود دارد. یکی از علل خستگی در زنان فقر آهن است. این وضعیت میتواند انرژی تمایل جنسی فرد را کم کند. فقر آهن در زنان بسیار شایع است و میتواند احساس خستگی، ضعف و تحریک پذیری را موجب شود. به همین دلیل خوردن گوشت میتواند این کمبود را جبران کند. اگر گیاهخوار هستید میتوانید اسفناج استفاده کنید. ماستهای پروبیوتیک و ماهی هم میتواند سلامت روده را باعث شده و به بدن در جذب موثرتر آهن کمک کند.

شکلات تلخ
خبر خوب برای دوستداران شکلات این است که شکلات تلخ میتواند در خلق و خوی آنها موثر باشد
چون حاوی فلاونوئید است که برای کاهش استرس و استراحت رگهای خونی، فرستادن خون
به تمام نقاط بدن و کاهش چربی و افزایش اعتماد به نفس در رابطه مفید است. فقط باید بدانیدکه
شکلات تلخ باعث کاهش وزن میشود و بهتر است از شکلات ۸۵ درصد استفاده کنید. حواستان باشد
که افراط در خوردن شکلات میتواند باعث مشکلاتی در دندانها شود و باید حد اعتدال را در مصرف آن نگهدارید.

نی نی بان و ویستا

تاریخ بروزرسانی : 2018-03-05 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو