پسرزایی در زنان

پسرزایی در زنانزنان ، مردان ، کودکان

به طور قطع همه می دانیم که جنسیت دست خداوند است ولی برخی روش های علمی و تغذیه ای می تواند این احتمالات را بیشتر نماید

بچه دار شدن پروسه با اهمیتی است و خوب است قبل از اقدام به بارداری تمام نکات لازم را رعایت کرده باشید. یکی از چیزهایی که برای برخی والدین اهیمت دارد جنسیت فرزند است. علم ثابت کرده است که تا حدودی می شود جنسیت فرزند را با تغذیه و برخی راهکارها تعیین کرد. در این بخش می خواهیم درباره پسرزایی در زنان و راهکارهای آن صحبت کنیم. با نیک صالحی همراه باشید

چگونگی احتمال پسرزایی زنان

محققان با بررسی اطلاعات به دست آمده از ۵ هزار و ۲۸۳ زن که تنها
یک فرزند داشتند، دریافتند هر چه زمان تاخیر در بارداری زن طولانی تر باشد، احتمال پسر شدن نوزاد بیش تر
است.

پسرزایی

روش های پسرزایی در زنان

احتمال پسرزایی در ۴۹۸ زن که بیش از ۱۲ ماه بعد از قصد حاملگی، باردار شده بودند ۵۸ درصد و
در ۴ هزار و ۷۸۵ زنی که به سرعت باردار شده بودند، تنها ۵۱ درصد بود.
به ازای هر یک سال تاخیر در حاملگی از زمانی که یک زوج تصمیم به بارداری می گیرند، ۴ درصد
احتمال پسرزایی افزایش می یابد.

این یافته علت اختلاف نسبت موالید پسر به دختر را با وجود یکسان بودن اسپرم های حاوی کروموزوم X و
Y در مردان توجیه می کند.

در بیشتر کشورها به ازای هر ۱۰۵ نوزاد پسر، فقط ۱۰۰ نوزاد دختر متولد می شود.
البته ذکر این نکته اهمیت است که مرگ و میر نوزادان پسر از دختر بیشتر می باشد.
قدرت و برد شناوری اسپرم های حاوی کروموزم Y در ترشحات غلیظ گردن رحم از اسپرم های حاوی کروموزم X
بیشتر است.

هر چه ترشحات گردن رحم غلیظ تر باشد، شانس پسرزایی بیشتر می شود، اگر چه احتمال باوری کمتر می شود.

بد نیست بدانید برای پسر دار شدن چه بخوریم؟

بسیاری از زوج های جوان که تازه ازدواج کرده اند، زمانی که خبر بچه دار شدن را می شنوند بسیار شادمان می شوند. برای آن ها فرقی ندارد که فرزندشان چه جنسیتی داشته باشد و بیشتر دعا می کنند تا خداوند فرزندی سالم به آن ها عطا کند. اما در بعضی زوج ها جنسیت کودک بسیار مهم است و تلاش های زیادی در این راستا می کنند، هر چند که جنسیت کودک فقط به دست خداوند است اما چندین راهکار برای آن ارائه داده اند.

یکی از مهم ترین این تلاش ها، تغذیه مناسب است. با پیشرفت علم پزشکی، خوشبختانه این کار آسان شده و در اکثر موارد تغذیه، پاسخ مناسب به زوج ها می دهد. برخی دوست دارند فرزندشان جنسیت پسر داشته باشد. پس اگر با سوال” برای پسر دار شدن چه بخوریم”  یا  “کدام زن ها پسرزا هستند؟” مواجه هستید مقاله زیر را مطالعه کنید.

پسرزایی

چگونگی پسرزایی

غذا های دارای سدیم و پتاسیم چه تاثیری در پسر دار شدن دارند؟

یون های موجود در سدیم، پتاسیم نقش زیادی در تعیین جنسیت جنین دارند. خانم هایی که علاقه مند به داشتن فرزند پسر هستند باید بیش از هر ماده غذایی دیگری، غذا هایی که میزان سدیم و پتاسیم بیشتری دارند را مصرف کنند. نمک، سرشار از سدیم است که خانم ها می توانند از نمک بیشتری در تهیه غذا، خوردن میوه ها و سالاد استفاده کنند و از دیگر مواد غذایی که از قبل شور آماده می شوند مانند بیسکوییت های شور، ترشی، زیتون شورو … بیشتر مصرف کنند.

غذاهایی برای پسرزایی زنان

به علت ظریف بودن اسپرم مردان،  برای بیشتر ماندن اسپرم ها در رحم خانم، باید زوج ها از موادی که دارای پتاسیم فراوان است از جمله حبوبات مانند: نخود، لوبیا، عدس و …، میوه های خشک مانند: انجیر خشک،خرما، زردآلو و … مصرف کنند. وجود پتاسیم در این مواد باعث می شود اسپرم مردان به مدت زمان زیادی دررحم خانم ها قرار بگیرد و حرکتش به سمت تخمک را ادامه دهد. این کار سبب می شود لقاح دررحم خانم با موفقیت انجام گیرد. خوردن روزانه یک عدد موز در افزایش پتاسیم بدن کمک می کند.

همچنین خانم ها باید در وعده های غذایی خود قارچ نیز مصرف کنند، زیرا قارچ سرشار از پتاسیم و علاوه بر آن ویتامین D می باشد. علاوه بر این موارد مارچوبه، سیب زمینی، سیب، بادام نیز سرشار از پتاسیم هستندو مصرف آن ها توصیه می شود.

 مرکبات چه کمکی در پسردار شدن می کنند؟

مرکبات سرشار از ویتامین C هستند و نقش بسیار بالایی در سیستم ایمنی بدن و سلامت جسم و از همه مهم تر، ایجاد محیط قلیایی در بدن  دارند، زیرا محیط قلیایی، محلی مناسب برای رشد و بقای اسپرم های مردانه از جمله کروموزوم Y می باشد. همان طور که، رحم در دوره تخمک گذاری محیطی قلیایی است و میزان PH بالایی دارد اگر لقاح انجام گیرد احتمال پسر دار شدن بیشتر است. لیمو ترش، پرتقال، نارنگی، گریپ فروت، لیمو ترش از این دسته میوه ها هستند.

پایگاه اینترنتی ایوانهو

تاریخ بروزرسانی : 2018-10-20 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو