دلایل بی‌وفایی مردان در زندگی مشترک

دلایل بی‌وفایی مردان در زندگی مشترکزنان ، مردان ، کودکان

در بعضی موارد عامل اصلی بی وفایی مردان همسرشان است که با بی توجهی و کمبود محبت شوهرشان را به این سمت سوق می دهند

دلایل بی‌وفایی مردان در زندگی مشترکReviewed by Admin on Aug 15Rating:

با توجه بالا رفتن میزان بی وفایی مردان به همسرانشان و وجود اختلاف های مکرر بر سر این موضوع امروز تصمیم گرفتیم دلایل بی‌وفایی مردان را مورد بررسی قرار دهیم و ببینیم چه چیزهایی باعث می شود که مرد دست به خیانت زده و به همسر خود خیانت کند.

دلایل بی‌وفایی مردان

تصورات و باورهایی که زنان در مورد علل بی وفایی مردان در ذهن دارند تا چه اندازه با واقعیت ها تطبیق می کند؟ شاید تاکنون مطالب زیادی درباره دلایل خیانت مردان خوانده باشید که اغلب برگرفته از ترجمه مقالات خارجی و یا دیدگاه‌هایی است که در کتب روانشناسی مرتبط با روابط همسران ارائه شده است. اما در این گفتگو به دلایل عینی و واقعی خیانت مرد به همسر از نگاه یک مشاوره خانواده خواهیم پرداخت. مهدی آریافر متخصص ترمیم و بهبود روابط ناشی از خیانت همسران در گفتگو با مهر، از دلایل بی وفایی مردانی سخن گفته است که برای ترمیم زندگی زناشویی خود به وی مراجعه کرده اند.

دلایل بی‌وفایی مردان

دلایل بی‌وفایی مردان در زندگی

۱- توجه بیشتر زن به خانواده پدری خود

برخی از مردان در جلسات مشاوره اظهار می کنند که چون به این نتیجه رسیده اند که اولویت نخست زندگی همسر خود نیستند، به همین دلیل آنها نیز زن خود را اولویت نخست زندگی خود نمی دانند و ترجیح می دهند تا با فرد دیگری رابطه عاطفی داشته باشند. مهدی آریافر در تشریح این موضوع به زنان توصیه می کند: شوهر شما همیشه باید فرد شماره یک زندگیتان باشد. اگر اتفاق فوق‌العاده‌ای نظیر قبولی در دانشگاه و یا موفقیت در اخذ مدرک تحصیلی، ترفیع کاری، تأیید بارداری یا هر خبر خوب دیگر رخ دهد؛ ممکن است وسوسه شوید که ابتدا این خبر خوب را به والدینتان اطلاع بدهید، ولی اجازه دهید همسرتان نفر اولی باشد که از این خبر خوش مطلع می‌شود. برای مرد بسیار مهم است که شما او را در درجه نخست اهمیت قرار داده و سپس موضوع را با دیگران در میان بگذارید.

مهمترین دلایل بی‌وفایی مردان

۲- بی توجهی زن به رابطه زناشویی

مهدی آریافر در این خصوص معتقد است: بررسی ها بر روی برخی از مردانی که به همسر خود خیانت کرده اند، نشان می دهد که آنها از ضعف زن در برقراری یک رابطه زناشویی جذاب، مثبت و سازنده گله مند بوده اند. متأسفانه برخی از زنان و حتی مردان، با مهارتهای لازم برای داشتن رابطه زناشویی مؤثری که می تواند در تحکیم بنیان خانواده مؤثر باشد، آشنا نیستند، بنابراین هرطوری که دلشان بخواهد رفتار می کنند، فقدان این مهارت ها باعث می شود تا زن یا مرد با الگوهای رفتاری اشتباهی که از خود بروز می دهند، ناخواسته همسر خود را از چنین رابطه ای گریزان کرده و خلائی را ایجاد کنند که او در خارج از خانه به دنبال برطرف کردن آن باشد.

۳- رفتار تحکم آمیز زن با شوهر

این متخصص خانواده در این خصوص به مهر، گفت: زمانی که یک زن با صدایی مردانه و حالتی دستوری امر و نهی می کند، این احساس را در شوهر خود به وجود می آورد که زن او یک مدیر است نه همسر. بارها در جلسات مشاوره خیانت همسران از زبان مردان شنیده ام که برخی از زنان به دلایل مختلف در نوع گفتگو و ارتباط با همسرشان مانند یک رئیس و حاکم برخورد می کنند و این احساس را در شوهران ایجاد می کنند که آنها قصد دارند تا اختیار و کنترل زندگی مشترک را در دست بگیرند و لذا مردان نیز در برابر چنین زنانی یا مقاومت می کنند و یا ترجیح می دهند با بی تفاوتی به تدریج از علاقه و احساسات مثبت خود نسبت به همسرانشان کاسته و به دنبال ارتباط عاشقانه دیگری بروند.

دلایل بی‌وفایی مردان به همرشان

۴- تمرکز بیش از حد زن بر روی فرزندان و یا دوستان

مهدی آریافر در این باره خطاب به زنان تاکید می کند: هیچ شکی نیست که فرزندان و یا دوستان، افراد بسیار مهمی در زندگی شما هستند، اما قطعاً از همسر شما مهمتر نیستند. اگر همسرتان را از ردیف اول اولویت‌های زندگی‌تان پایین بیاورید، این پیام را به مرد القاء کرده اید که وفاداری کاملی به او ندارید، لذا نباید از او نیز توقع داشته باشید تا به شما وفادار بماند. اولویت نخست زندگی شما باید همسرتان باشد.

۵- سرزنش کردن مرد توسط زن

این مشاور خانواده می افزاید: تحقیر و سرزنش کردن مرد باعث شکسته شدن اقتدار او خواهد شد و از او فردی پرخاشگر و عصبی خواهد ساخت که دیگر همانند سابق، همسرش را دوست نخواهد داشت. مرد دوست دارد برای همسرش بهترین باشد. وقتی شما به عنوان شریک زندگی اش عیب او را بیان می کنید، او اولین احساسی که می کند این است که شما او را بهترین نمی دانید و این بسیار خطرناک است.

بد نیست ۱۰ نشانه بی‌وفایی شوهر را بدانید

دلایل بی‌وفایی مردان

دلایل بی‌وفایی مردان به زنان

به یاد داشته باشید که ممکن است در شرایطی، همه این نشانه‌ها وجود داشته باشند اما همه چیز فقط از «سوء تفاهمی ساده» سرچشمه گرفته باشد و در واقع خیانتی وجود نداشته باشد. بنابراین، حتی با وجود این نشانه‌ها هم هیچ وقت صد در صد نتیجه‌گیری نکنید! همچنین به یاد داشته باشید که این مطلب ترجمه است و برخی از موارد و نشانه‌ها ممکن است بر اساس فرهنگی متفاوت از فرهنگ ما بیان شده باشد.

*وقتی همسرتان ساعت‌های کمتری را نسبت به گذشته در خانه صرف می‌کند
در حالی که مسئولیت‌هایش در محیط کار تغییری نکرده و دلیلی منطقی برای این تغییر ندارد.

*وقتی بارها بر سر مسائل جزئی با شما جر و بحث می‌کند و شما فهمیده‌اید
که او از این مشاجره‌ها برای خروج از خانه و بیرون ماندن تا دیر وقت استفاده می‌کند.

*وقتی عطرش تغییر کرده است و بیشتر زنانه به نظر می‌رسد!.

*وقتی آدم‌هایی که کاملا به آن‌ها اعتماد دارید بارها و بارها و بارها به شما
هشدار می‌دهند که همسرتان به شما خیانت می‌کند و حاضرند دلایلی برای
ادعایشان ارائه کنند.

*وقتی همسرتان با این بهانه که برای ارتباط زناشویی متعارف با شما زیادی
خسته است، از برقراری رابطه پرهیز می‌کند و این ماجرا بارها تکرار می‌شود.

نشانه ها و دلایل بی‌وفایی مردان

* وقتی دم غروب به شما زنگ می‌زند و می‌گوید به دلیل برخی مشکلات کاری،
امشب نمی‌تواند به خانه برگردد در حالی که می‌دانید ساعت کار او تا ۴ عصر بیشتر نیست.

*وقتی فاکتور هزینه اقامت در هتل یا رسید پرداخت هزینه غذا در رستورانی را
در جیب کتش پیدا می‌کنید، در حالی که تا به حال شما را به آنجا نبرده است.

* وقتی پس از تولد فرزندتان، علاقه‌ای به درآغوش گرفتنش ندارد و از گذاشتن
صندلی نوزاد در خودرویش پرهیز می‌کند یا از جا گذاشتن اسباب بازی‌های کودک
روی صندلی‌های خودرو عصبانی می‌شود.

*وقتی اصرار دارد وظایف مشترک زندگی زناشویی را جداگانه و بدون شراکت
با شما انجام دهد، مثلا رخت‌هایش را جدا از رخت‌های دیگران به اتوشویی بدهد
یا پافشاری می‌کند حتی مسیر مشترک اداره‌های‌تان را جداگانه بروید.

*وقتی حاضر نیست فیش حقوقی‌اش را به شما نشان دهد و علی‌رغم داشتن
درآمدی معقول هنوز نیمه ماه نرسیده، حسابش خالی می‌شود.

مهر و جام جم

تاریخ بروزرسانی : 2018-08-15 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
ویدئو