تاثیر مثبت آسپرین بر فشار خون زنان

تاثیر مثبت آسپرین بر فشار خون زنانزنان ، مردان ، کودکان

مادران بارداری که از فشار خون بالا در بارداری رنج می برند می توانند از آسپرین برای افت فشارشان استفاده کنند

استفاده از آسپرین در بین مردم خیلی رایج است و تقریبا برای خیلی از دردها خودسرانه آسپرین تجویز می کنند و مصرف می کنند. به همان اندازه که آسپرین برای درمان برخی بیماری ها مفید است استفاده نابجا از این قرص می تواند عوارض جبران ناپذیری داشته باشد. اما امروز می خواهیم درباره تاثیر آسپرین بر فشار خون زنان با شما صحبت کنیم.

تاثیر آسپرین بر فشار خون

مصرف آسپرین در پیشگیری از افزایش فشار خون ناشی بارداری در زنان موثر است.

تاثیر آسپرین بر فشار خون

تاثیر آسپرین بر فشار خون زنان

گروهی از پژوهشگران دانشگاه علوم پزشکی ارومیه اثر آسپرین را در
پیشگیری از افزایش فشار خون ناشی از بارداری یا در اصطلاح پری اکلامپسیا در ۶۰ زن باردار بررسی کردند.
بر پایه این بررسی ، این عارضه در گروه تحت درمان با آسپرین، دست کم ۳۰ درصد کمتر از دیگران
بود .
پری اکلامپسیا یا افزایش فشار خون در بارداری، عارضه ای است که سبب اختلال در عملکرد جفت و به خطر
افتادن سلامت مادر و جنین می شود .

جزئیات بیشتر درباره آسپرین و درمان چند بیماری!

تاثیر آسپرین بر فشار خون

تاثیر آسپرین بر فشار خون بالا

در ادامه با برخی از بیماری ها که آسپرین می تواند در درمان آنها نقش داشته باشد، بیشتر آشنا می شویم.

بیماری قلبی

بیماری قلبی هر ساله جان افراد بسیاری را در نقاط مختلف جهان می گیرد و از این رو، یکی از دلایل پیشرو مرگ و میر است. با مصرف آسپرین می توان از حمله قلبی، یکی از جدی‌ترین عوارض بیماری قلبی پیشگیری کرد. حملات قلبی می توانند به واسطه لخته های خون که جریان خون به قلب را مسدود می سازند، شکل بگیرند و ویژگی های رقیق کنندگی ضد پلاکت آسپرین می تواند به طور قابل توجهی خطر حمله قلبی را در افرادی که در معرض خطر قرار دارند، کاهش دهد. افرادی که در معرض خطر حمله قلبی قرار دارند، اغلب دوز روزانه کم از دارو را دریافت می کنند و افرادی که از حمله قلبی رنج می برند می توانند آسیب ناشی از آن را با مصرف آسپرین به عنوان کمک های اولیه محدود کنند.

سرطان روده بزرگ

آسپرین می تواند خطر سرطان روده بزرگ در برخی افراد را کاهش دهد. مطالعات طولانی مدت نشان داده اند در میان افرادی با یک بیماری ارثی خاص که آنها را در معرض خطر بیشتر ابتلا به سرطان روده بزرگ قرار می دهد، آنهایی که آسپرین مصرف می کردند، کاهش ۶۳ درصدی خطر در مقایسه با آنهایی که دارونما دریافت کرده بودند را نشان دادند. فواید مصرف آسپرین برای افرادی که در معرض خطر متوسط ابتلا به سرطان روده بزرگ قرار دارند نیز چشمگیر است. برخی پژوهشگران معتقدند ما تنها در ابتدای مسیر درک پتانسیل آسپرین در مبارزه با سرطان قرار داریم.

ویژگی های ضد التهابی آسپرین

التهاب

ویژگی های ضد التهابی آسپرین آن را به درمانی موثر برای تعدادی از بیماری ها تبدیل کرده است. در شرایطی که التهاب یکی از روش های بدن برای محافظت از خود در برابر عفونت ناشی از ویروس ها و باکتری های خارجی محسوب می شود، اما می تواند به بافت های بدن نیز آسیب وارد کرده و موجب شکل گیری درد شود. التهاب بدون حضور باکتری یا ویروس اغلب نشان دهنده یک یا چند شکل از آرتریت است. آسپرین می تواند درد مرتبط با استئوآرتریت، آرتریت روماتوئید، آرتریت سوریاتیک و درد عضلانی را کاهش دهد.

پره‌اکلامپسی

پره‌اکلامپسی یا مسمویت حاملگی یک بیماری نادر است که در دوران بارداری رخ می دهد. پره‌اکلامپسی می تواند به کلیه ها آسیب وارد کند و اگر درمان نشود می تواند هم برای مادر و هم نوزاد مرگبار باشد. پره‌اکلامپسی اغلب به واسطه فشار خون افزایش یافته شکل می گیرد و حتی زنانی با فشار خون عادی را نیز می تواند تحت تاثیر قرار دهد. یک رژیم آسپرین با دوز پایین اغلب به عنوان اقدامی پیشگیرانه برای زنان در معرض خطر استفاده می شود.

آسپرین برای سردردهای تنشی

سردردهای تنشی

سردردها یکی از شایع‌ترین شرایط پزشکی در جهان هستند. سردرد تنشی یکی از انواع شایع سردرد است که با درد مبهم در ناحیه سر و حساسیت به لمس در گردن و شانه ها توصیف می شود. اگرچه دلیل دقیق سردردهای تنشی نامشخص هستند، بسیاری از پژوهشگران بر این باورند آنها با احساسات افزایش یافته و استرس مرتبط هستند. به عنوان یک مسکن درد، آسپرین یکی از داروهای بی نیاز از نسخه پزشک است که می تواند به صورت موثر سردرد تنشی را درمان کند.

سرطان پستان

مطالعات جدید نشان داده اند که آسپرین می تواند احتمال بقا در میان افرادی که از
برخی انواع سرطان، از جمله سرطان پستان، رنج می برند را افزایش دهد. یک رژیم
آسپرین با دوز پایین طی دوران درمان سرطان می تواند احتمال بقا برای بیماران مبتلا
به سرطان پستان را افزایش دهد.

سلامت نیوز و عصر ایران

تاریخ بروزرسانی : 2018-07-18 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو
جایگزین بوتاکس آمد