مرگ و میر فراوان کودکان بخاطر بیماری های مادرزادی قلب

مرگ و میر فراوان کودکان بخاطر بیماری های مادرزادی قلبزنان ، مردان ، کودکان

بیماری های مادرزادی , متخصص بیماری‌های اطفال از کشور سوریه گفت: بیماری‌های مادرزادی قلب، مرگ و میر تعداد فراوانی از کودکان را به دنبال دارد.

مرگ و میر فراوان کودکان بخاطر بیماری های مادرزادی قلبReviewed by Ghasri on Nov 4Rating:

بیماری های مادرزادی

بیماری های مادرزادی , بسیاری از مرگ و میرهای کودکان به خاطر وجود بیماری های مادرزادی قلب می باشد. از جمله این بیماری ها می توان به سوراخ بودن بین بطن و سوراخ بین دهلیزی و تنگی و نارسایی اشاره کرد که از مهم ترین علت های مرگ و میر بین کودکان می باشد. متخصص بیماری‌های اطفال از کشور سوریه گفت: بیماری‌های مادرزادی قلب، مرگ و میر تعداد فراوانی از کودکان را به دنبال دارد. محمد یونس در حاشیه کنگره بین المللی CSI ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: این کنگره از نظر سطح علمی بسیار عالی است و این گونه کنگره‌ها در سایر کشورها کمتر دیده می‌شود. وی افزود: در بسیاری از کنگره‌های علمی در کشورهای اروپایی و آمریکایی شرکت کرده‌ام، اما این کنگره از سطح علمی بسیار خوبی برخوردار است.

بیماری های مادرزادی قلب کودکان

یونس در زمینه بیماری‌های مادرزادی قلب و عروق، عنوان کرد: بسیاری از بیماری‌های مادرزادی قلبی از جمله سوراخ بین بطن و سوراخ بین دهلیزی و تنگی و نارسایی در دریچه‌ها و تنگی در آئورت نزولی و … فاقد علامت هستند و به این ترتیب کودک از درد و ناراحتی خاصی شکایت ندارد و ناتوانی خاصی در وی مشاهده نمی‌شود.

بیماری های مادرزادی

بیماری های مادرزادی نوزاد

وی اشاره کرد: تنها در گروهی از بیماران خاص که تحت عنوان بیماری‌های سیانوتیک شناخته شده‌اند بیمار از بدو تولد یا مدتی بعد از تولد دچار کبود شدگی می‌شود و گاها این بیماران قادر به فعالیت شدید نیست. این متخصص اطفال بیان کرد: در جهان به دلیل پیچدگی‌های موجود در تکامل سیستم قلب و عروق در دوران جنینی بیماری‌های مادرزادی قلب شایع بوده و شیوع آن ۸ در هزار تولد زنده است. این امر در حالی اتفاق می‌افتد که شیوع این بیماری‌ها در جنین و نوزادان سقط شده حدود ۲۰ در ۱۰۰۰ است. وی تکمیل کرد: اگرچه امروزه اکثر بیماریهای مادرزادی قلب قابل درمان می‌باشند ولی باز هم این بیماری‌ها از مرگ و میر بالای بر خوردارند که امیدواریم با برگزاری این گونه کنگره ها بتوانیم راهی برای کاهش مرگ و میر بیماران قلبی پیدا کنیم. تسنیم

همچنین بخوانید :  اضافه وزن کودکان با صبحانه نخوردن
تاریخ بروزرسانی : 2017-11-04 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
ویدئو