بزرگترین اشتباهات زنان بعد از ۳۰ سالگی

بزرگترین اشتباهات زنان بعد از ۳۰ سالگیزنان ، مردان ، کودکان

۳۰سالگی یک کلمه است و اتفاق خاصی در آن رخ نمی دهد, نباید فکرتان را درگیر سن و عدد و رقم کنید.

بحران سن موضوع بسیار مهمی است افراد در زندگی چند دوره بحران سن را پشت سر میگذارند. یکی از مهمترین بحران های سنی ۳۰سالگی است. امروز در نیک صالحی می خواهیم درباره اشتباهات زنان بعد از ۳۰ سالگی با شما صحبت کنیم. با ما همراه باشید

اشتباهات زنان در ۳۰سالگی

زنان بعد از رسیدن به سن ۳۰ سالگی بخشی از هیجان خود برای روی فرم نگه داشتن اندام
و پوست خود را از دست می دهند و کمی نسبت به آن بی تفاوت می شوند.
در این مقاله اشتباهات بزرگ زنان بعد از ۳۰ سالگی را بشناسید.

اشتباهات زنان

مهمترین اشتباهات زنان

در آرایش غرق می شوید

اگر چه در این سن و سال فکر می کنید که هنوز جوان هستید اما باید مراقب باشید. آرایش بیش از حد و دائمی علاوه بر اینکه می تواند سن شما را بیشتر نشان دهد، پوست تان را هم خراب می کند. بهترین لوازم آرایشی هم می تواند منافذ پوست را بسته، چین و چروک و لطافت پوست تان را دستخوش تغییر کند. پس بیش از هر زمان دیگری به فکر پوست تان باشید.

انگار هنوز نوجوان هستید!

جوش های دوران بزرگسالی یکی از عوارضی است که خانم ها در ۳۰سالگی با آن دست وپنجه نرم می کنند. عواملی مانند وراثت و هورمون ها در این امر دخیل هستند. بزرگ ترین اشتباهی که خانم ها در ۳۰سالگی خود مرتکب می شوند، استفاده از مواد شیمیایی است که برای پوست نوجوانان ساخته شده است. در این سنین، استفاده از پاک کننده های پوست یا روغن های طبیعی توصیه می شود. کرم های رتینوئید یا لوسیون ها گزینه های خوبی هستند. این محصولات به کاهش و درمان جوش ها کمک کرده و باعث کاهش چین و چروک می شوند. اگر از کرم ها نتیجه نگرفتید، به متخصص پوست مراجعه کنید تا یک برنامه درمانی برای تان تنظیم کند.

بزرگترین اشتباهات زنان

نزدیک دود هستید

سیگار کشیدن در بسیاری از جوامع امر قابل‌قبولی نیست و رابطه مستقیم با کاهش سلامت و ابتلا به برخی بیماری‌های مزمن مثل سرطان دارد. براساس آمار انجمن سرطان آمریکا، حدود ۱۸درصد از خانم‌های ۲۵تا ۴۴ساله، از دخانیات استفاده می‌کنند. استعمال دخانیات تاثیرات مخربی بر سلامت جنین دارد، حتی اگر فعلا قصد باردار شدن نداشته باشید. مطالعات منتشر شده در مجله‌ «لانست» که روی یک میلیون خانم انجام شده است، نشان می‌دهد که ترک سیگار قبل از ۴۰ سالگی از ۹۰ درصد از موارد مرگ‌ومیر ناشی از استعمال دخانیات جلوگیری می‌کند. پس اگر هنوز سیگار می‌کشید، از همین الان آن را ترک کنید. برنامه‌ها و داروهای فراوانی برای ترک سیگار وجود دارد که باید آنها را تحت‌نظر پزشک مصرف کنید.

اهمیت ندادن به سوخت و ساز بدن

به نظر می‌رسد با بالارفتن سن، سوخت و ساز بدن کاهش می‌یابد و آنهم به دلایل مختلف از جمله ژنتیک، هورمون‌ها، رژیم غذایی، وغیره در این میان چربی بدن بعد از سن ۳۰ سالگی رو به افزایش می‌رود به خصوص چربی اطراف شکم و کمر. با این حال انجام تمرینات قدرتی علاوه بر حفظ توده عضلانی، منجر به افزایش متابولیسم بدن می‌شود. پرهیز از غذاهای فراوری شده و اتکا بر رژیم‌های مبتنی بر پروتئین‌های بدون چربی، امگا ۳ موجود در ماهی و آجیل و همچنین تمرکز بر میزان زیادی از میوه‌ها و سبزیجات، بر افزایش متابولیسم بدن تاثیر دارد.

همچنین بخوانید :  سندرومی شایع و ناشناخته در زنان

بد نیست بدانید بحران سی سالگی چیست؟

آدم ها در هر مرحله ای از زندگی خود با بحران هایی رو به رو می شوند. ورود به سی سالگی همان قدر که می تواند هیجان انگیز باشد، چالش برانگیز هم هست.

اشتباهات زنان

اشتباهات زنان در ۳۰سالگی

بحران سی سالگی معمولا بین سنین ۳۲-۲۸ سالگی رخ می دهد که می تواند با حالت هایی مانند افسردگی، مقایسه خودتان با دیگران، احساس پوچی، اتلاف وقت، بی حوصلگی، ناامیدی، عدم رضایت از زندگی، کاهش انرژی، بی اشتهایی، زود رنجی و گوشه گیری همراه باشد. با این حال بسته به موقعیت و دستاوردهایتان و میزان رضایتی که از عملکردتان دارید، ممکن است احساس متفاوتی را تجربه کنید یعنی ممکن است بحرانی تجربه نکنید.

چرا سی سالگی؟

در دهه بیست زندگی، آن قدر به فکر مشغله های زندگی بودید که فرصت زیادی برای تردید
و افسردگی وجود نداشت. بسیاری از انتخاب های مهم زندگی را در سنین بیست سالگی
انجام دادید مانند انتخاب رشته تحصیلی، شغل، انتخاب همسر و انتخاب شیوه زندگی.
هر کدام از این انتخاب ها مسیر زندگی شما را به طریقی عوض کردند و حالا در سی سالگی
که نوبت رسیدن به ثبات و آرامش نسبی در زندگی است دچار تردید می شوید.

بحران سی سالگی

سی سالگی دهه ای ست که افرد از خودشان انتظارات زیادی دارند. بحران سی سالگی
و نارضایتی، شما را برای تغییرات بنیادی آماده می کند؛ تغییری که در مواجهه با عقاید
و نگرشی که به کار خودتان دارید ایجاد می شود. پس لازم است در مورد شیوه برخورد
و مقابله با این بحران اطلاعاتی به دست بیاورید تا بتوانید به خودتان کمک کنید تا به ثبات برسید.

تردید در انتخاب های مهم زندگی

در این دهه بیشتر خودتان را با همسن و سال هایتان مقایسه می کنید. در سی سالگی گفت و گوی ذهنی با خودتان بیشتر می شود. سوال هایی از خودتان می پرسید “آیا این رشته تحصیلی همان چیزی بود که می خواستم؟ چرا زود ازدواچ کردم و درس نخواندم؟ چرا به خواستگارهایم جواب منفی دادم که تا الان مجرد باشم؟ کاش ارشد می خواندم! چرا کارم را عوض نکنم؟ چرا زود بچه دار شدم؟ چرا مثل دوستام برای تحصیل خارج کشور اقدام نکردم؟ این همه درس خوندم آخرش چی شد؟ فلانی که رفته سراغ کار آزاد وضعش بهتر از منه”. شاید فکر کنید انقدر که لایقش بودید نتیجه نگرفیتد. پس دچار کلافگی و بی حوصلگی می شوید. این مرحله همان بحران سی سالگی است.

زندگی آنلاین و هنر زندگی

تاریخ بروزرسانی : 2019-01-09 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو