راز بدون ناخن بودن پرنسس های والت دیزنی چیست؟!

راز بدون ناخن بودن پرنسس های والت دیزنی چیست؟! گوناگون

شرکت والت دیزنی یک شرکت آمریکایی است که به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های رسانه‌ای و سرگرمی جهان شناخته می‌شود. این شرکت که دفتر مرکزی آن در بربنک کالیفرنیا واقع شده است، در تاریخ ۱۶ اکتبر سال ۱۹۲۳ توسط ۲ برادر به نام‌های والت و روی دیزنی تأسیس شد.

اگر اهل تماشای انیمیشن باشید و محصولات والت دیزنی را در گوشه ذهن خود مرور کنید، متوجه یک نکته جالب خواهید شد.در تمام انیمیشن‌هایی که شخصیت اول آنها یک دختر با کاراکتری مثبت است نقطه مشترکی وجود دارد، آن هم اینکه اکثر پرنسس ها ناخن ندارند، اما راز بدون ناخن بودن پرنسس های والت دیزنی چیست؟

پرنسس های والت دیزنی

سفید برفی از پرنسس های والت دیزنی

پرنسس های والت دیزنی

یک نشریه انگلیسی در این باره نوشت:

ناخن تنها وجه تمایز میان شخصیت های مثبت و منفی است، که اکثرا منظور همان پرنسس ها و جادوگر های خبیث است یا می توان گفت که ناخن در این انیمیشن ها ویژگی بارز شرارت است.

به طور مثال پری کوچولوی دریایی و سیندرلا و غیره، همگی بدون ناخن و در نقطه مقابل آنها جادوگران که ناخن‌های بسیار بلندی دارند. مورد جالب دیگری که در مورد پرنسس‌های دیزنی وجود دارد رنگ آبی لباس های آنهاست که نشان از قدرت و ثبات شخصیت برای مبارزه با دشواری‌های مسیر پیش روی اوست.

پرنسس های والت دیزنی

بی ناخن بودن پرنسس های والت دیزنی

پرنسس های والت دیزنی

جادوگر

درباره شرکت والت دیزنی بیشتر بدانید

شرکت والت دیزنی یک شرکت آمریکایی است که به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های رسانه‌ای و سرگرمی جهان شناخته می‌شود.
این شرکت که دفتر مرکزی آن در بربنک کالیفرنیا واقع شده است،
در تاریخ ۱۶ اکتبر سال ۱۹۲۳ توسط ۲ برادر به نام‌های والت و روی دیزنی تأسیس شد.

پرنسس های والت دیزنی

والت دیزنی

بسیاری از انیمیشن‌هایی که ما در دوران کودکی خود دیده‌ایم و با آن‌ها بزرگ شده‌ایم،
محصول شرکت دیزنی هستند.

همه‌ی ما با انیمیشن‌هایی مانند :
میکی ماوس
سفید برفی
سیندرلا
و پینوکیو خاطره داریم و هیچ‌ موقع از دیدن آن‌ها سیر نمی‌شویم.

این شرکت هم مانند بسیاری از شرکتهای بزرگ، با پشتکار مؤسسان آن به جایگاه فعلی خود رسیده است.

داستان شکل‌گیری برند دیزنی

والتر دیزنی در تابستان سال ۱۹۲۳ در سن ۲۲ سالگی با آرزوهای زیادی برای رسیدن به موفقیت و پولدار شدن به کالیفرنیا رفت. او فیلم کوتاهی با نام «سرزمین عجایب آلیس» ساخته بود، در این فیلم دختربچه‌ای به نام ویرجینیا دیویس نقش اصلی فیلم را بر عهده داشت و با شخصیت‌های انیمیشن همبازی بود.

والت دیزنی تصمیم داشت این فیلم را به‌عنوان اولین قسمت از مجموعه‌ی داستانی «کمدی‌های آلیس» به یک توزیع‌کننده‌ در نیویورک بفروشد. همین اتفاق شروعی بود تا ۲ برادر دیزنی شرکت خود را با سهم یکسان و با نام Disney Brothers Cartoon Studio در همان سال تأسیس کنند. مدتی بعد و به پیشنهاد روی دیزنی، آن‌ها نام شرکت را به Walt Disney Studio تغییر دادند. انیمیشن‌های آن‌ها فروش خوبی داشت و آن‌ها توانستند دفتر خود را به یک ساختمان بهتر در خیابان هایپریون هالیوود منتقل کنند.

پرنسس های والت دیزنی

والت دیزنی و میکی ماوس

والت دیزنی به مدت ۴ سال ساختن کمدی‌های آلیس را ادامه داد.
او در سال ۱۹۲۷ یک شخصیت انیمیشن به نام «اسوالد، خرگوش خوش‌شانس» خلق کرد و در عرض یک سال ۲۶ قسمت از انیمیشن‌های این شخصیت جدید را ساخت. او زمانی که تصمیم داشت در سال دوم مبلغ قرارداد خود را با توزیع‌کننده افزایش دهد، متوجه شد که توزیع‌کننده‌ به او خیانت کرده است و با تمام انیماتورهای او قرارداد بسته تا انیمیشن‌های اسوالد را در استودیوی خودش و بدون حضور والت دیزنی بسازد.

والت بعد از این ماجرا به قراردادی که بسته بود مراجعه کرد و متوجه شد که او حق مالکیت این انیمیشن را ندارد. او از این ماجرا درس سختی گرفت و از آن بعد در تمام قراردادهایش ذکر کرد که او مالک همه‌چیزهایی است که خودش می‌سازد.

شهربازی های شرکت دیزنی در سراسر دنیا

امروزه شرکت دیزنی ۱۴ شهربازی در سراسر دنیا و تعداد زیادی شبکه‌ی تلویزیونی دارد.
شرکت‌هایی مانند والت دیزنی پیکچرز، پیکسار و لوکاس فیلم نیز زیرمجموعه‌ی این شرکت هستند. شرکت والت دیزنی به مدت ۹۰ سال برای تولید سرگرمی‌های خانوادگی فعالیت کرد و همچنان شاهد تولید آثار باکیفیتی از این شرکت هستیم.

داستان زندگی والت دیزنی نشان می‌دهد که تخیلات و داشتن رؤیاهای بزرگ ارزش بسیار زیادی در زندگی دارد. او همچنین نشان داد که داشتن این رؤیاهای بزرگ کافی نیست؛ بلکه تلاش و پشتکار نیز به همان اندازه اهمیت دارند.
تلاش‌های مستمر، کلید پیروزی او بر سختی‌ها و مشکلات بود.
او اعتقاد داشت «انجام دادن کارهای غیر ممکن تا حدودی سرگرم‌کننده است.»

باشگاه خبرنگاران جوان – زومیت

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تاریخ بروزرسانی : 2018-03-23 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :