شادترین قبرستان جهان در کشور رومانی!

شادترین قبرستان جهان در کشور رومانی! گوناگون

شادترین قبرستان جهان , افرادی که در این قبرستان به مرگ طبیعی مرده اند، شغل آنها مانند چوپان، کشاورز، نخ ریس، معلم و… روی سنگ قبرشان نقاشی شده است.


شادترین قبرستان جهان

شادترین قبرستان جهان , قبرستان آبی ، در کشور رومانی واقع شده است که بر روی مقبره های این گورستان، اتفاقاتی که باعث مرگ متوفی شده، روی سنگ قبر متوفی به صورت کارتونی ترسیم شده است.

افرادی که در این قبرستان به مرگ طبیعی مرده اند، شغل آنها مانند:
چوپان، کشاورز، نخ ریس، معلم و… روی سنگ قبرشان نقاشی شده است.

نکته قابل توجه این قبرستان این است که هرکسی وارد این قبرستان شود با لب خندان بیرون می آید چرا که از نگاه مردم این منطقه، مرگ به بازی و شوخی گرفته شده است و بر این باورند که هرکس زودتر بمیرد بازی را باخته و رازها و خصوصیاتش به صورت طنز برمزارش نقش می بندد.

ایده قبرستان “آبی” به سال ۱۹۳۵ بازمی گردد که در آنجا نجاری وظیفه ساخت صلیب های روی قبر را داشت. او هنگام ساخت این صلیب ها که جنس چوب آن از بلوط بود، با بهره گیری از رسم سوگواری آن منطقه که بازماندگان متوفی بعد از ۳روز سوگواری در محلی دورهم جمع می شدند و خاطرات و نظرهایشان را راجع به متوفی میگفتند، به دنبال سوژه برای نقاشی و شعر روی سنگ قبر او بوده و به صلیب رنگ آبی می زد و اطراف آن را رو گل های رنگارنگ کشیده و در نهایت هم شعری طنز اما تلخ می نوشت!

تصاویر شادترین قبرستان جهان

قبرستان کشور رومانی

یک قبرستان شاد

یک قبرستان شاد و بامزه

قبرستانی شاد در کشور رومانی

قبرستانی شاد در رومانی

شادترین قبرستان دنیا

باشگاه خبرنگاران جوان

تاریخ بروزرسانی : 2017-12-27 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :
logo-samandehi