جوان ترین میلیونرهای دنیا را بشناسید!

جوان ترین میلیونرهای دنیا را بشناسید! گوناگون

زندگی ایوان اشپیگل معرکه است. سهام کمپانی او، Snap Inc ماه گذشته در بازار بورس آمریکا عرضه و این شرکت ۳۳ میلیارد دلار ارزش گذاری شد با دارایی ۴٫۷ میلیارد دلاری، اشپیگل ۲۶ ساله یکی از جوان ترین میلیاردرهای جهان به شمار می رود.

طبق رویه سالانه سایت فوربس بار دیگر فهرست میلیاردرهای حال حاضر دنیا را منتشر کرده است؛ این بار نکته جالب این فهرست درباره جوانترین افراد این فهرست است. در ادامه با جوان ترین میلیونرهای دنیا آشنا خواهید شد .

معرفی جوان ترین میلیونرهای دنیا

سه تن از میلیونرهای جهان اهل نروژ هستند. علاوه بر این، جوان ترین میلیونر دنیا فقط ۲۱ سال سن دارد. طبق برآوردها، الکساندرا اندرسن و خواهر ۲۲ ساله اش کاتارینا، هر یک ثروتی به ارزش ۱/۴ بیلیون دلار دارند.

در ادامه فهرست جوانترین میلیونرهای جهان را می بینید:

جان کالیسان

جان کالیسان که فقط ۲۷ سال سن دارد ۱ بیلیون دلار ثروت دارد. او که تحصیل در دانشگاه هاروارد را رها کرده بود، در سال ۲۰۱۱ به همراه برادرش پاتریک شرکت استرایپ را تأسیس کرد که در زمینه ی پرداخت آنلاین فعالیت دارد. در سال ۲۰۱۶ شرکت استرایپ یک دوره سرمایه گذاری به ارزش ۱۵۰ میلیون دلار را به پایان رساند و به این ترتیب ارزش آن به ۹٫۲بیلیون دلار رسید.

جوان ترین میلیونرهای دنیا

جان کالیسان

درباره پاتریک و جان کالیسون  بیشتر بدانید

پاتریک و جان کالیسون دو برادر ۲۹ و ۲۷ساله ایرلندی صاحبان شرکت استرایپ، یکی از استارت‌آپ‌های موفق فین‌تک هستند. پاتریک کالیسون از ۱۰‌سالگی برنامه‌نویسی را آغاز کرده است و در ۱۶‌سالگی برنده جایزه دانشمند جوان و نمایشگاه فناوری می‌شود. پاتریک در دانشگاه ام‌آی‌تی ریاضی خوانده است و جان در دانشگاه هاروارد روان‌شناسی. آنها اکنون در سیلیکون‌ولی زندگی می‌کنند. نام پاتریک و برادرش جان اکنون در فهرست ثروتمندترین مردم ایرلند قرار دارد. گفتنی است اکنون بیش از ۷۰۰ نفر در استرایپ فعالیت می‌کنند.

شرکت استرایپ، به افراد و کسب‌وکارها امکان پرداخت اینترنتی را می‌دهد. دو برادر ایرلندی که به زاکربرگ‌های ایرلند معروف شده‌اند، سپتامبر ۲۰۱۱ این استارت‌آپ را راه‌اندازی کردند. آنها از طریق جذب ۱۹۰ میلیون دلار کمک از طرف چند سرمایه‌گذار توانستند شرکت کوچکشان را تأسیس کنند.

برخلاف سایر خدمات پرداخت؛ همچون پی‌پال و راه‌حل‌های کاملاً یکپارچه تجارت الکترونیکی؛ همچون شاپی‌فای، استرایپ به‌طور خاص روی ارائه فنی زیرساخت‌های بانکی موردنیاز برای سیستم‌های پرداخت آنلاین تمرکز کرده است. به زبان ساده استرایپ واسطه‌ای برای پرداخت‌های آنلاین در سایت‌ها ایجاد کرده است که استفاده از آن بسیار ساده است. در حال حاضر فیس‌بوک، توییتر، پینترست و اپل‌پی ازجمله مشتریان کالیسون‌ها در استرایپ هستند. استرایپ همچنین با بیت‌کوین هم کار می‌کند. تیرماه امسال علی‌پی و وی‌چت هم به مشتریان استرایپ اضافه شدند.

گفته می‌شود استرایپ رقیب پی‌پال است که در دهه اخیر هیچ رقیب جدی‌ای نداشته است.
پیتر تیل از بنیانگذران پی‌پال از طریق شرکت سرمایه‌گذاری خود و از همان روزهای اول راه‌اندازی استرایپ از آن حمایت کرده است. مدل کسب‌وکار استرایپ هم به این صورت است که ۲.۹ درصد هر تراکنش، به‌علاوه ۳۰ سنت به حساب آن واریز می‌شود.

ایوان اشپیگل

اشپیگل ۲۷ ساله ثروتی معادل ۴٫۱ بیلیون دلار دارد؛
او در سال ۲۰۱۱ نرم افزار محبوب اسنپ چت را با همراهی بابی مورفی همکلاسی سابقش در دانشگاه استنفورد تولید کرد. البته اسنپ چت در سال ۲۰۱۷ شروع به فعالیت کرد و به این ترتیب اشپیگل به جوان ترین مدیر عامل در میان شرکت های سهامی عام تبدیل شد.

جوان ترین میلیونرهای دنیا

ایوان اشپیگل از جوان ترین میلیونرهای دنیا

درباره ایوان اشپیگل بیشتر بدانید

زندگی ایوان اشپیگل معرکه است. سهام کمپانی او، Snap Inc ماه گذشته در بازار بورس آمریکا عرضه و این شرکت ۳۳ میلیارد دلار ارزش گذاری شد با دارایی ۴٫۷ میلیارد دلاری، اشپیگل ۲۶ ساله یکی از جوان ترین میلیاردرهای جهان به شمار می رود.

و بله، او زندگی بسیار دلچسب و خوبی دارد و شرمی از آن ندارد.
او یک بار در کنفرانس کسب و کار استنفورد، جایی که در آن تحصیل کرده گفت:
«من یک مرد سفید پوستِ جوان و تحصیل کرده ام. من واقعا، واقعا شانس آوردم. زندگی منصفانه نیست.»

گوستاو ماینار ویتزو

گوستاو ماینار ویتزو ۲۴ ساله ثروتی به ارزش ۱٫۹ بیلیون دلار دارد؛
او مالک نیمی از سهام شرکت سالمار است که در زمینه ی پرورش ماهی فعالیت می کند و یکی از بزرگ ترین پرورش دهندگان ماهی قزل آلا در دنیا است. گفتنی است؛
پدر گوستاو مدیر حال حاضر سالمار در سال ۲۰۱۳ این سهام را به پسرش هدیه داد.

جوان ترین میلیونرهای دنیا

گوستاو ماینار ویتزو

کاتارینا اندرسن

کاتارینا اندرسن با ۲۲ سال سن ثروتی به ارزش ۱٫۴ بیلیون دلار دارد.
او که اصالتا نروژی است دومین فرد در فهرست جوان ترین بیلیونرهای دنیا است
و تنها فرد جوان تر از او در این فهرست خواهر ۲۱ ساله اش، الکساندرا است.

جوان ترین میلیونرهای دنیا

کاتارینا اندرسن

الکساندرا اندرسن

الکساندرا اندرسن با ۲۱ سال و ثروتی معادل ۱٫۴ بیلیون دلار جوانترین ثروتمند جهان محسوب میشد.
خواهران اندرسن هر یک ۴۲ درصد از سهام شرکت «فِرد» را به ارث بردند که شرکتی سرمایه گذاری متعلق به خانواده ی آن ها است. پدر آن ها یوهان کماکان مدیریت این شرکت را بر عهده دارد و ۷۰ درصد آراء هیئت مدیره را تحت کنترل دارد.

جوان ترین میلیونرهای دنیا

الکساندرا اندرسن از جوان ترین میلیونرهای دنیا

باشگاه خبرنگاران جوان – راه پرداخت – دیجیاتو

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تاریخ بروزرسانی : 2018-03-24 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :