جنگل آئوکیگاهارا جنگلی برای خودکشی در ژاپن!

جنگل آئوکیگاهارا جنگلی برای خودکشی در ژاپن! گوناگون

«آئوکیگاهارا» (Aokigahara) که با عنوان‌های جنگل خودکشی، دریای درختان و بهترین مکان برای مردن شناخته می‌شود، در اصل جنگل ملی ژاپن است که در نزدیکی کوه فوجی قرار دارد.

جنگل آئوکیگاهارا در نزدیکی کوه فیجی در ژاپن قرار دارد و یکی از مشهورترین نقاط جهان برای خودکشی به حساب می آید. این جنگل مکانی است که بسیاری از کسانی که قصد خودکشی دارند آن را برای آخرین لحظات عمر خود انتخاب می کنند.

جنگل آئوکیگاهارا جنگلی برای خودکشی

مقامات ژاپنی تلاش های زیادی را برای نشان دادن پایان خودکشی ها در این جنگل انجام دادند اما انتشار یک ویدئو توسط یک بلاگر یوتیوب با نام ” لوگان پائول” که جسد مردی را پس از خودکشی در این جنگل نشان می داد نام این جنگل را دوباره بر سر زبان ها انداخت.

تصاویری که به تازگی از این جنگل تهیه شده است وسایل به جا مانده از افرادی را نشان می دهد که موفق به خودکشی در این جنگل شده اند. در ادامه می توانید تعدادی از این تصاویر را مشاهده کنید.

جنگل آئوکیگاهارا

جنگل آئوکیگاهارا در ژاپن

جنگل آئوکیگاهارا

خودکشی در جنگل آئوکیگاهارا

جنگل آئوکیگاهارا

خودکشی کردن در جنگل آئوکیگاهارا

درباره جنگل آئوکیگاهارا بیشتر بدانید

«آئوکیگاهارا» (Aokigahara) که با عنوان‌های جنگل خودکشی، دریای درختان و بهترین مکان برای مردن شناخته می‌شود، در اصل جنگل ملی ژاپن است که در نزدیکی کوه فوجی قرار دارد. این جنگل، بعد از پل گلدن گیت، دومین مکان محبوب دنیا برای خودکشی است.
آئوکیگاهارا از دهه ۱۹۵۰ تاکنون، حداقل محل خودکشی ۵۰۰ نفر بوده است و هر سال این آمار افزایش می‌یابد.

جنگل آئوکیگاهارا

جنگل آئوکیگاهارا در کشور ژاپن

۷۸ نفر در سال ۲۰۰۲، ۱۰۵ نفر در سال ۲۰۰۳، ۱۰۸ نفر در سال ۲۰۰۴ در این جنگل خودکشی کردند.
در سال ۲۰۱۰، پلیس بیش از ۲۰۰ اقدام به خودکشی در این محل را ثبت کرد که ۵۴ نفر از آن‌ها موفق به انجام این کار شدند. تحقیقات نشان داده است که در ماه مارس، یعنی در پایان سال مالی در ژاپن، خودکشی‌ها افزایش می‌یابد.

از سال ۲۰۱۱، شایع‌ترین نوع خودکشی در جنگل، دار زدن یا مصرف بیش از حد دارو بوده است.
افراد زیادی از تمام اقشار جامعه در این جنگل خودکشی می‌کنند و خود را از درختان دار می‌زنند.
تحقیقات نشان می‌دهد که افراد محلی هرگز برای خودکشی به این جنگل نمی‌آیند. مقامات محلی در سال‌های اخیر، تعداد اقدام به خودکشی در این مکان را به صورت عمومی اعلام نکردند، چرا که می‌خواهند ارتباط آئوکیگاهارا با خودکشی را کاهش دهند.

گونه های درختی در جنگل آئوکیگاهارا

آئوکیگاهارا به دلیل تراکم بسیار بالای درختانش به نام دریای درختان هم مشهور است و حیات‌وحش به ندرت در آن وجود دارد. انبوه درختان نزدیک به هم، مانع رسیدن نور خورشید و باد می‌شود و تمام این عوامل در کنار هم، فضایی تاریک، بسیار ساکت، آرام و کمی ترسناک به وجود می‌آورد؛ همچنین به دلیل ذخایر سنگ ‌آهن در منطقه و خاک آتش‌فشانی آن، قطب‌نما به درستی کار نمی‌کند؛ پس ممکن است افرادی در جنگل سرگردان و گم شوند. در واقع مردم به دلایل مختلفی وارد این جنگل می‌شوند؛

جنگل آئوکیگاهارا

اول، برای انجام خودکشی و دوم، برای گشتن به دنبال کسانی که قصد خودکشی دارند، یا پیدا کردن اجساد آن‌ها. البته عده‌ای هم برای طبیعت‌گردی و تماشای منظره‌ی زیبای جنگل و کوه فوجی از این جنگل دیدن می‌کنند. گردشگران برای جلوگیری از گم شدن در جنگل، مسیر خود را با استفاده از نوارهای پلاستیکی یا روبان علامت‌گذاری می‌کنند.

جستجوی اجساد در جنگل آئوکیگاهارا

از سال ۱۹۷۰ تاکنون، پلیس، افراد داوطلب و روزنامه‌نگاران درون جنگل به جستجوی اجساد می‌پردازند.
اما همیشه هم نمی‌توانند اجساد را سریع پیدا کنند
و گاهی از زمان مرگ آن‌ها مدتی گذشته و اجساد آن‌ها متلاشی، پوسیده و تجزیه شده است.

جنگل آئوکیگاهارا

جسد بعضی از این افراد هم هرگز پیدا نشده است؛
اما تصور می‌شود که در این جنگل خود را کشته باشند.
براساس سنت‌های ژاپنی، پیدا نشدن جسد یک فرد نشانه‌ی خوبی نیست؛
چرا که روح او سرگردان و ناراحت پرسه می‌زند و برای این که به آرامش برسد، باید جسدش پیدا شود.

نرخ خودکشی در این جنگل باعث شده است که پلیس محلی با نصب تابلوها و نشانه‌های زیادی با شعارهایی مانند «زندگی هدیه‌ای با ارزش از طرف پدر و مادر شما است»، «یک‌بار دیگر به پدر و مادر، خواهر و برادر، همسر و فرزندان خود بیندیشید.» یا «لطفا قبل از این که تصمیم به خودکشی بگیرید، با پلیس مشورت کنید.» این افراد را منصرف کند. با این حال هر سال اجساد قربانیان خودکشی را در آن پیدا می‌کنند.

در ورودی جنگل هم تابلویی به زبان ژاپنی وجود دارد که روی آن به زبان ژاپنی نوشته شده است:
«از بازدیدکنندگانی که قصد خودکشی دارند، خواهشمندیم که از دیگران کمک بخواهند و جان خود را نگیرند.»

باشگاه خبرنگاران جوان – کجارو

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تاریخ بروزرسانی : 2018-03-20 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :