با ثروتمندترین مردان در طول تاریخ آشنا شوید!

با ثروتمندترین مردان در طول تاریخ آشنا شوید! گوناگون

جوزف استالین یکی از بزرگترین اقتصادهای تاریخ را به طور کامل در اختیار داشت. بی شک ثروت استالین با ثروت شوروی قابل تفکیک نیست و کنترل کامل او بر امپراطوری بزرگش باعث شد به عنوان ثروتمندیرن شخصیت ها در تاریخ جای گیرد.

محاسبه ثروت افرادی که در حال حاضر زنده هستند کار ساده و آسانی محسوب می شود اما محاسبه ثروت افرادی که قرن ها قبل زندگی می کردند کار سخت و دشواری است. محاسبه ثروت افرادی که قرن ها پیش زندگی می کردند تنها با ساعت های طولانی مصاحبه با تاریخدانان و اقتصاددانان برجسته ممکن است و برای رده بندی ثروتمندترین مردان تاریخ در این لیست از همین رویه استفاده شده است.

آشنایی با ثروتمندترین مردان تاریخ

مانسا موسا؛ سال ۱۲۸۰ تا ۱۳۳۷ میلادی

کشور: مالی

ثروت: ثروتمندتر از آن که بتوان توصیف کرد

مانسا موسی، شاه تیمبوکتو، معمولاً ثروتمندترین مرد تمام دوران شناخته می شود.
بر اساس تحقیقات ریچارد اسمیت، استاد کالج فروم، قلمرو پادشاهی موسی در غرب آفریقا، بزرگ ترین تولید کننده طلای جهان در عصر خود به شمار می آمد؛ دورانی که طلا بیش از هر زمان دیگری خواهان و اعتبار داشت. این که ثروت وی چقدر بوده قابل تخمین هم نیست و هیچ راهی برای دادن یک عدد نزدیک به ثروت واقعی او وجود ندارد.

ثروتمندترین مردان تاریخ

مانسا موسا از ثروتمندترین مردان تاریخ

چنگیز خان؛ ۱۱۶۲ تا ۱۲۲۷ میلادی

کشور: امپراطوری مغولستان

ثروت: تنها سرزمین های بی انتها

چنگیز خان بی شک یکی از برترین فرماندهان نظامی تاریخ است.
به عنوان رهبر امپراطوری مغول ها که از چین تا اروپا وسعت داشت، او کنترل بزرگ ترین امپراطوری بهم پیوسته تمام دوران را در اختیار داشت.

علی رغم قدرت فراوان اما تاریخ شناسان اعتقاد دارند که او هیچ علاقه ای به ثروت اندوزی نداشت و بر عکس انسانی بخشنده و گشاده دست بود. او غنایم را با سربازان و فرماندهان خود تقسیم می کرد. چنگیز خان نیز قسمتی از غنایم را دریافت می کرد اما این سهم باعث نمی شد که وی در زمره ثروتمندان تاریخ جایی داشته باشد.
او هیچ خانه بزرگ، مقبره یا قصری برای خود و خانواده اش نساخت.
اما با قلمروی بسیار پهناور وی یکی از ثروتمندترین مردان جهان از لحاظ ثروت غیرمنقول بود.

ثروتمندترین مردان تاریخ

چنگیزخان از ثروتمندترین مردان تاریخ

آلن روفوس: ۱۰۴۰ تا ۱۰۹۳ میلادی

کشور: انگلستان

ثروت: ۱۹۴ میلیارد دلار

آلن روفوس، برادرزاده ویلیام فاتح، در فتح سرزمین نورمن ها همراه عموی خود بود.
آلن هنگام مرگ ۱۱٫۰۰۰ پوند ثروت داشت که بر اساس محاسبات تاریخ شناسان اقتصادی در حدود ۷ درصد تولید ناخالص داخلی انگلستان را تشکیل می داد.
بر اساس محاسبات این مقدار در سال ۲۰۱۴ ۱۹۴ میلیارد دلار ارزش داشت.

ثروتمندترین مردان تاریخ

آلن روفوس از ثروتمندترین مردان تاریخ

جوزف استالین: ۱۸۷۸ تا ۱۹۵۳ میلادی

کشور: اتحاد جماهیر شوروی

ثروت: کنترل کامل بر امپراطوری دارای ۹٫۶ درصد تولید ناخالص کل جهان

جوزف استالین یکی از بزرگترین اقتصادهای تاریخ را به طور کامل در اختیار داشت.
بی شک ثروت استالین با ثروت شوروی قابل تفکیک نیست و کنترل کامل او بر امپراطوری بزرگش باعث شد به عنوان ثروتمندیرن شخصیت ها در تاریخ جای گیرد. بر اساس محاسبات انجام شده در سال ۱۹۵۰،اتحاد جماهیر شوروی تقریبا ۹٫۵ درصد اقتصاد جهان را در اختیار داشت که در سال ۲۰۱۴ این مقدار نزدیک به ۷٫۵ تریلیون دلار ارزش داشت.

گفتنی است؛ بیل گیتس با ۸۰ میلیارد دلار دارایی به عنوان یکی از ثروتمندترین شخصیت های زنده جهان محسوب می شود. همچنین امپراطور شن زونگ( ۱۰۴۸ تا ۱۰۸۵ میلادی) را نباید فراموش کرد که ثروتش برابر با حکومت بر یک امپراطوری دارای۲۵ تا ۳۰ درصد تولید ناخالص داخلی تمام جهان بود.

ثروتمندترین مردان تاریخ

جوزف استالین از ثروتمندترین مردان تاریخ

با جوزف استالین بیشتر آشنا شوید

۱۳۲ سال پیش در چنین روزی، کودکی پا به این عالم گذاشت که نام او تا یک قرن پس از خود هم معنی با دیکتاتوری و استبداد شد.

ژوزف استالین رهبر و سیاستمدار شوروی و رهبر عملی حزب کمونیست که میلیون‌ها نفر در شوروی به فرمان او قتل عام شدند در دسامبر ۱۸۷۸ در روسیه متولد شد.

او با نام یوسف ویسارینویچ جوگاشویلی به دنیا آمد و در ۱۹۲۲ به مقام دبیر کل حزب کمونیست اتحاد شوروی رسید. پس از مرگ ولادیمیر لنین، استالین موفق شد در مبارزه قدرت در دهه ۲۰ بر لئون تروتسکی پیروز شود و رهبری حزب را در دست گیرد.
در دهه ۱۹۳۰ استالین تصفیه کبیر را آغاز کرد که به کمپینی از سرکوب سیاسی،
دستگیری و قتل مخالفان معروف است که در ۱۹۳۷ به اوج رسید.

استالین متهم است که با فرمان مصادره گندم و غذاهای دیگر بین سال‌های ۱۹۳۲ تا ۱۹۳۴ عامل قحطی فراگیر در روسیه و بعد ها قتل عام دهقانان شد.

حکومت استالین را بسیاری به «کیش شخصیت پرستی» و شیوه‌های مخفی حذف مخالفین محکوم می‌کنند. نیکیتا خروشچف، جانشین استالین، حکومت و کیش شخصیت استالین را در کنگره معروف حزب کمونیست شوروی در ۱۹۵۶ محکوم کرد و پروسه استالین زدایی را آغاز کرد که بعدها به جدایی چین و شوروی انجامید.

باشگاه خبرنگاران جوان – فرارو

رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
تاریخ بروزرسانی : 2018-03-27 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :