نکات مهم درباره خرید بلیط های پروازهای چارتر

نکات مهم درباره خرید بلیط های پروازهای چارترگردشگری

پروازهای چارتر پروازهای چارتر , احتمالا تاکنون بارها واژه‌ی «چارتر» را شنیده‌اید. در این مقاله قصد داریم بدانیم چارتر چیست تا با نکات پروازهای چارتر آشنا شویم.

نکات مهم درباره خرید بلیط های پروازهای چارترReviewed by Admin on Jan 6Rating:

خرید بلیط پروازهای چارتر

پروازهای چارتر , احتمالا تاکنون بارها واژه‌ی «چارتر» را شنیده‌اید. در این مقاله قصد داریم بدانیم چارتر چیست تا با نکات پروازهای چارتر آشنا شویم.

امروزه واژه‌ی «چارتر» را به عناوین گوناگون بارها از آژانس‌های مسافرتی و پیامک‌های تبلیغاتی شنیده و دیده‌ایم. بسته‌های مسافرتی هیجان‌انگیزی که توسط شرکت‌های مسافرتی پیشنهاد داده می‌شوند تا علاقه‌مندان سفر را وسوسه کنند. از طرفی ناگفته نماند که بخش قابل‌توجهی از پروازهای کشورمان به واسطه‌ی این شرکت‌ها توسط پروازهای چارتر انجام می‌شود.

به همین بهانه درباره چارتر و نکات مرتبط با آن توضیحاتی را خواهیم داد.

پروازهای چارتر

پرواز چارتر چیست

چارتر چیست؟

پیش از هر موردی لازم است به معنی واژه‌ی چارتر اشاره کنیم. «چارتر» (Charter) در لغت به معنی «دربست کرایه دادن» است. حال آن‌که منظور از این واژه در صنعت گردشگری و هواپیمایی، اجاره‌ی هواپیما و مشخصا صندلی‌های آن در پروازهای گوناگون است. در واقع آژانس‌های مسافرتی همه یا تعدادی از صندلی‌های هواپیما را از یک خط هوایی اجاره کرده و بلیط آن‌ها را در قالب پرواز چارتر، مستقیما به مسافران می‌فروشند.
چارتر در لغت به معنی دربست کرایه دادن است

همچنین بخوانید :  اشتباهاتی که هنگام بسته بندی وسایل سفر انجام میدهیم+تصاویر

برنامه سفر با پروازهای چارتر

برنامه‌ریزی سفر

پروازهای چارتر

برنامه های لازم برای سفر چارتر

پروازهای وسط هفته، هزینه پایین‌تری نسبت به پروازهای آخر هفته دارند

پیش‌تر از عدم انعطاف‌پذیری پروازهای چارتر گفتیم؛ پس چاره‌ای نیست جز آن‌که مسافر در برنامه‌ریزی‌های خود انعطاف‌پذیری به خرج دهد. برای سفرهای کاری و ضروری، خرید بلیط چارتر تا حدی مشکل است؛ زیرا این سفرها در زمان مشخص و تحت عوامل به‌خصوصی صورت می‌گیرند. ا

ظرفیت هواپیما

پروازهای چارتر

ظرفیت هواپیماهای پرواز چارتر

همان‌طور که اشاره شد شرکت‌های مسافرتی اقدام به خرید صندلی‌های هواپیمای یک خط هوایی در پرواز مشخصی می‌کنند. به همین دلیل تا ساعات نزدیک به پرواز نیز اقدام به فروش بلیط می‌کنند. تورهای معروف به تور لحظه آخری نیز به همین منظور بلیط‌ها را در بسته‌های تخفیفی بسیار ارزان‌قیمت‌تر از حالت معمول ارائه می‌دهند. این نکته را به یاد داشته باشید که به طور معمول فروش بلیط‌های چارتر از حدود یک ماه پیش از پرواز آغاز می‌شود.

خوب بگردید

پروازهای چارتر

نکات لازم برای پروازهای چارتر

امروزه در بسیاری از زمینه‌ها فضای رقابتی قابل‌توجهی به وجود آمده است.
این موضوع در خرید بلیط‌های پروازهای چارتر نیز صدق می‌کند.
به همین دلیل برای خرید بلیط چارتر به هر شیوه‌ای جست‌وجو کنید.

تاریخ بروزرسانی : 2018-01-06 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
ویدئو