معروف ترین مکانهای دیدنی مادرید یا اسپانیای کوچک

معروف ترین مکانهای دیدنی مادرید یا اسپانیای کوچکگردشگری

مکانهای دیدنی مادرید ,مادرید پایتخت و بزرگ‌ترین شهر اسپانیا و شهری سرشار از شور و نشاط، تاریخ،‌ موسیقی و فوتبال است که از دیدنی‌ها چیزی کم ندارد.

مهم ترین مکانهای دیدنی مادرید

مکانهای دیدنی مادرید , مادرید نه تنها یک کلان شهر بلکه کشوری کوچک یا به عبارتی نمونه کوچکی از کشور اسپانیا است؛ بدین معنا که از تمام سنت‌ها و جذابیت‌هایی که در این کشور جذاب وجود دارد، یک نمونه از آن در مادرید پیدا می‌شود. مادرید پایتخت و بزرگ‌ترین شهر اسپانیا و شهری سرشار از شور و نشاط، تاریخ،‌ موسیقی و فوتبال است که از دیدنی‌ها چیزی کم ندارد. مادرید نه تنها یک کلان شهر بلکه کشوری کوچک یا به عبارتی نمونه کوچکی از کشور اسپانیا است؛ بدین معنا که از تمام سنت‌ها و جذابیت‌هایی که در این کشور جذاب وجود دارد، یک نمونه از آن در مادرید پیدا می‌شود. از کلکسیون‌های هنری معروفش گرفته تا میدان‌های شلوغش و بناهای تاریخی‌اش، همه چشمگیر و خیره‌کننده هستند. در اینجا شما را به این پایتخت جذاب می‌بریم تا شما را با دیدنی‌های آن بیشتر آشنا کنیم. میدان پلازا مایور (Plaza Mayor)

مکانهای دیدنی مادرید

میدان پلازا مایور از مکانهای دیدنی مادرید

  میدان پلازا مایور میدانی مستطیل شکل و معروف در مادرید است که دور تا دور آن را آثار تاریخی و ساختمان‌هایی با آجرهای قرمز رنگ احاطه کرده‌اند. کاخ سلطنتی (Palacio Real)
مکانهای دیدنی مادرید

کاخ سلطنتی از مکانهای دیدنی مادرید

کاخ سلطنتی مادرید همچون جعبه جواهری در قلب شهر مادرید می‌درخشد. این کاخ سلطنتی نسخه اسپانیایی کاخ ورسای فرانسه به شمار می‌رود. نقاشی‌های دیواری، مجسمه‌ها و تابلوهای نقاشی که در این کاخ وجود دارند، همه از هنرمندان معروف اسپانیا نظیر رافائل، گویا و کاراواجو هستند. گران ویا (Gran Via)
مکانهای دیدنی مادرید

گران ویا از مکانهای دیدنی مادرید

گران ویا، خیابانی قدیمی و شلوغ است که شاهراه شرق به غرب مادرید به محسوب می‌شود. این خیابان به طور حتم یکی از جذاب‌ترین خیابان‌های مادرید است که در آن می‌توانید تئاترهای بسیار و فروشگاه‌های معروف فراوان پیدا کنید.

همچنین بخوانید :  زیباترین و دیدنی ترین مکانهای دیدنی میلان ایتالیا

برترین مکانهای دیدنی مادرید اسپانیا

دروازه آلکالا (Puerta de Alcala)

مکانهای دیدنی مادرید

دروازه آلکالا از مکانهای دیدنی مادرید

دروازه آلکالا یا طاق پیروزی یکی از نمادهای شهر مادرید است. این بنای نئوکلاسیک معروف نزدیک به ۳۰۰ سال پیش توسط معماری ایتالیایی به نام «فرانچسکو ساباتینی» ساخته شده است. هر گردشگری که به مادرید سفر می‌کند بازدید از این دروازه را در اولویت قرار می‌دهد. پارک رتیرو (Retiro Park)
مکانهای دیدنی مادرید

پارک رتیرو از مکانهای دیدنی مادرید

پارک رتیرو یکی از بزرگ‌ترین پارک‌های مادرید است که در مرکز شهر قرار گرفته و زمانی پارک خصوصی پادشاهان مادرید بوده است. این پارک اکنون به محلی برای پیاده‌روی‌های صبحگاهی، قدم‌زدن، هواخوری و مکانی سرگرم‌کننده برای گردشگران تبدیل شده است. موزه پرادو (Prado Museum)
مکانهای دیدنی مادرید

موزه پرادو از مکانهای دیدنی مادرید

موزه پرادو یک موزه واقعی و یکی از بزرگترین کلکسیون‌های هنری اروپا است که مجموعه‌ای بیش از ۵۰۰۰ نقاشی، ۲۰۰۰ تصویر چاپی، ۱۰۰۰ عدد سکه و نزدیک به ۲۰۰۰ عدد آثار زینتی تاریخی را در خود جای داده است. این موزه از جمله جاذبه‌هایی در مادرید است که هر جایی نمی‌توانید نمونه آن را پیدا کنید. بازار سن میگل (Mercado de San Miguel)
مکانهای دیدنی مادرید

بازار سن میگل از مکانهای دیدنی مادرید

لذت سفر به هر شهری با گشتن در بازارهای آن و لمس زندگی محلی‌ها کامل می‌شود. برای یک بازارگردی هیجان انگیز می‌توانید به بازار سن میگل بروید. بازار سن میگل بازاری سرپوشیده است که نزدیک به ۱۰۰ سال قدمت دارد.

محبوب ترین مکانهای دیدنی مادرید اسپانیا

معبد دیباد (Debod)

مکانهای دیدنی مادرید

معبد دیباد از مکانهای دیدنی مادرید

در پارک مونتانیا می‌توانید یکی از منحصر‌به‌فردترین جاذبه‌های دیدنی مادرید را ببینید. تماشای معبد مصری در کشور اسپانیا که دارای فرهنگ و تاریخ متفاوتی است، می‌تواند قطعا تجربه جالبی برای شما باشد. کلیسای جامع آلمودنا (Almudena Cathedral)
مکانهای دیدنی مادرید

کلیسای جامع آلمودنا از مکانهای دیدنی مادرید

کلیسای جامع آلمودنا مکانی پرطرفدار میان گردشگران است، جایی که تاریخ، هنر مذهب یکجا کنار هم جمع شده‌اند. این کلیسا ساختمانی مرمری با یک گنبد و دو برج است که نمای بیرونی آن به سبک نئوکلاسیک و نمای داخلی آن به سبک‌های نئوگوتیک و رومی‌نو ساخته شده است. گردشگرها

تاریخ بروزرسانی : 2017-11-15 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :
هم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهریویدئو
ویدئو