ترکیه محبوب‌ترین مقصد گردشگران مسلمانان جهان

ترکیه محبوب‌ترین مقصد گردشگران مسلمانان جهان گردشگری

در این مطلب شما را با محبوب ترین مقصد گردشگران مسلمان جهان آشنا می کنیم.

در جهان جاذبه های گردشگری زیادی وحود دارد که بهترین و محبوب ترین مقصد گردشگران مسلمان جهان ترکیه و امارات و مالزی می باشد که رتبه سوم را در سال ۲۰۱۴ بدست آورده اند از دیگر مقصد های برتر گردشگران مسلمان کشورهای تایلند، بریتانیا، افریقای جنوبی و فرانسه می باشند در ادامه با محبوب‌ترین مقصد گردشگران مسلمان جهان در نیک صالحی آشنا شوید

محبوب‌ترین مقصد گردشگران مسلمان

ترکیه ،مالزی و امارات سه مقصد برتر و محبوب‌ترین مقصد گردشگری مسلمانان جهان شناخته شدند.

ترکیه، مالزی و امارات متحده عربی رتبه سوم را در جدول شاخص مسافرتی مسلمانان جهان در سال ۲۰۱۴ بدست آورند. براساس داده‌های بدست آمده از موسسه مستر کارت و هلال، کشورهای ترکیه ، مالزی وامارات درسال ۲۰۱۴ به ترتیب سه کشوربرتر درجدول شاخص سفر مسلمانان جهان در سال ۲۰۱۴ شدند.طبق همین گزارش کشورهای تایلند، بریتانیا، افریقای جنوبی و فرانسه نیز از دیگر مقصدهای برتر و محبوب برای گردشگران مسلمان جهان بوده اند که پس از سه کشور یاد شده قرار دارند.

این گزارش از آن رو حایز اهمیت است که طبق همین بررسی‌ها، گردشگران مسلمان جمعیت درحال رشدی هستند که به صورت بخشی شناور برای اقتصاد گردشگری جهان در سال ۲۰۱۴ بیش از ۱۴۵ میلیارد دلار درآمد تولید کرده‌اند.کشور سنگاپور نیز برای نخستین بار درمیان مقصدهای برترمسافران مسلمان قرار گرفته است.

گردشگران مسلمان

ترکیه ،مالزی و امارات محبوب‌ترین مقصد گردشگری مسلمانان جهان شناخته شدند.

“راقو ماهوترا” رییس بخش خاورمیانه و شمال افریقای موسسه مالی “مستر کارت” بااشاره به شاخص‌های اعلام شده می‌گوید:«مسلمانان جمعیت مهم و درحال رشدی در صنعت گردشگری جهان هستند و ارائه این اطلاعات و این جدول رتبه بندی م‌‌تواند کمک مهمی برای مشتریان ما باشد که به گونه آگاهانه‌تری تصمیم بگیرند.»

ترکیه از محبوب ترین مقصد گردشگران مسلمان

کشور ترکیه در سال‌های اخیر و با بروز بحران های داخلی در کشورهای منطقه خاورمیانه موفق شده است بیش از هر کشور دیگری توجه مسلمانان عرب وثروتمند منطقه را بخود جلب کند. مالزی اما در سال‌های اخیر در تامین امکانات و تسهیلات گردشگری حلال نسبت به دیگر کشورهای اسلامی پیشگام بوده است.این دو کشور که برنامه‌های بلند مدت و منسحمی را برای جذب هرچه بیشتر گردشگران مسلمان درپیش گرفته و هدف‌های بزرگ تری را درسال های آینده تعیین کرده‌اند، بر سال‌های اخیریشترین تعداد گردشگر مسلمان و درآمد را از محل سفر مسلمانان از آن خود کرده اند.

همچنین بخوانید :  تور ترکیه با دلتابان

گردشگران مسلمان

ترکیه محبوب‌ترین مقصد گردشگران مسلمانان جهان می باشد

جاذبه گردشگری ترکیه

بیشتر بدانید: کاپادوکیه

سومین مکانی که می خواهیم از جاذبه های ترکیه که در زمره ی عجیب ترین هایش است را به شما معرفی نماییم؛ کاپادوکیه است. در واقع کاپادوکیه در میان ۳ استان قرار گرفته است و به همین خاطر از نظر ویژگی های توپوگرافی و جغرافیایی دارای خصوصیات جالب و منحصر به فردی است که آن را هم در زمره ی عجیب و غریب های و هم در زمره ی پرطرفدارترین ها قرار می دهد.

کاپادوکیه یکی از بهترین مکان های موجود برای بالون سواری است و به همین علت دراین منطقه، این کسب و کار بسیار رونق دارد. از دیگر ویژگی های کاپادوکیه در بین جاذبه های ترکیه این است که از مجموعه ‌ای از شهر‌ها و روستاهای زیرزمینی تشکیل شده است. یکی ازاتفاقات عجیبی که در کاپادوکیه ی ترکیه اتفاق افتاد این بود که در جریان حفاری‌ های یک پروژه‌ ی ساختمانی در این منطقه، کارگران تخریب که در کاپادوکیه به عنوان یکی از کار می کردند، منطقه ‌ی جدیدی را کشف کردند.

این مجموعه شبکه ‌ای از اتاق‌ ها و تونل‌ های زیرزمینی بود. تعداد زیادی از اقامتگاه‌ های زیرزمینی شامل گالری ، کلیسا، آب راهه، مخزن، اتاق‌ های نشیمن، آشپزخانه و حتی چایخانه در این منطقه کشف شد.

کوله پشتی و الی گشت

بازیگران مرد که در نقش زن بازی کردند از اکبر عبدی تا امین حیایی
آواز عاشقانه مهرداد میناوند در مراسم ازدواج لاکچری اش
تاریخ بروزرسانی : 2019-07-08 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :