فرق بین هتل های ۵ ستاره و ۴ ستاره در چیست؟

فرق بین هتل های ۵ ستاره و ۴ ستاره در چیست؟ گردشگری

دراین مطلب با تفاوتهای اساسی بین هتل ۴ ستاره و پنج ستاره از قبیل دکوراسیون ، خدمات و امکانات ، آشنا خواهیم شد . با ما همراه باشید .

وقتی در وب سایت های گردشگری و رزرو هتل به جستجوی آنلاین برای محل اقامت خود می­پردازید، آیا تا به حال سر در گم شده­اید؟ آیا می دانید تفاوت هتل های ۵ ستاره با ۴ ستاره چیست؟ در ادامه مطلب به شرح تفاوت ها می پردازیم تا کمک کنیم.

صنعت هتلداری چگونه شکل گرفت؟

امروزه صنعت هتلداری رشد سریع را تجربه می کند. با توسعه خطوط هوایی به ویژه خطوط هوایی اقتصادی، افراد بیشتری از اقصی نقاط توانایی سفر پیدا کردند. مردم نه تنها به مقصد سفر بلکه به خدماتی که در طول سفر ارائه می­شود اهمیت می­دهند به همین دلیل به هنگام انتخاب هتل خود وسواس بیشتری به خرج می‌دهند. اما صنعت هتل چگونه شکل گرفت؟

بیایید از ابتدا شروع کنیم. طبق تعریف فرهنگ لغت آکسفورد “هتل بنایی است که اقامت، وعده های غذایی و سایر خدمات را برای مسافران و گردشگران فراهم می کند.

“هتل بنایی است که اقامت، وعده های غذایی و سایر خدمات را برای مسافران و گردشگران فراهم می کند.”
اما این کلمه از کجا آمده است؟ منشا آن به کلمه قدیمی فرانسوی hostel برمی‌گردد که بعدا به کلمه hôtel تبدیل شده و توسط انگلیسی قرون وسطی به اقتباس درآمده است.

اما آن چه که امروزه در مورد هتل می­دانیم در حدود قرن ۱۸ آغاز به کار کردند. شروع صنعت مهمان نوازی به فرهنگ یونان و روم باستان باز می گردد و آن ها اقامتگاه­هایی با حمام آب داغ، در شهرها و مسیرهای پر رفت و آمد می­ساختند. مکان­های مشابه در مسیرهای کاروانسراها در خاورمیانه وجود داشتند وهدف آنها این بود که برای مسافران محل اقامت، زمانی برای استراحت و غذا فراهم کنند. در آن زمان بیشتر ثروتمندان، بازرگانان و سیاستمداران مشتری های اصلی هتلداران اولیه بودند.

حال که با صنعت هتلداری آشنا شدید، در ادامه به تفاوتی که بین هتل های ۴ ستاره و ۵ ستاره وجود دارد خواهیم پرداخت.

جهت مقایسه و مشاهده هتل های داخلی اینجا را کلیک کنید .

تفاوت اول: امکانات هتل ۴ ستاره و ۵ ستاره چگونه است؟

اینترنت انقلابی در صنعت گردشگری ایجاد کرد که شاید مرز تفاوت بین هتل های ۵ ستاره و ۴ ستاره را بیشتر از گذشته کاهش داد. تفاوت میان هتل یک ستاره و ۵ ستاره بسیار مشهود است، اما این موضوع را در مورد تفاوت بین هتل ۵ ستاره و ۴ ستاره نمی توان گفت. تمایز هتل یک و پنج ستاره به اندازه روز و شب مشخص است، اما پارامترهای تمایز در مورد هتل های لوکس بسیار ظریف بوده و آن ها مسئول تمایز بین ستاره های هتل ها هستند.

یک هتل ۴ ستاره با کیفیت، معتبر و دارای خدمات عالی است. اما هنگامی که از یک محل اقامت ۵ ستاره در هتل های لوکس صحبت می­کنیم، برتری از هر نظر تضمین شده است. امکانات هتل ۴ ستاره شامل خدمات ۲۴ ساعته اتاق، خدمات دربان و پیشخدمت پارکینگ است. هتل ۵ ستاره دارای اسپا و آب گرم مجلل، مدرن ترین سالن های بدنسازی، استخر، پارک بازی کودکان، رستوران های لذیذ، خدمات پیشخدمت شخصی و امکانات Check-in است.

تفاوت دوم: خدمات ارائه شده در هتل ها تاثیر به سزایی دارند

این یکی از مهمترین پارامترهایی است که به تمایز ۴ ستاره از هتل ۵ ستاره کمک می کند. در حالی که هتل های ۴ ستاره موظف به ارائه خدمات با کیفیت به مشتریان خود هستند، یک هتل ۵ ستاره لوکس به ارائه خدمات بی عیب و نقص اهمیت می­دهد. غالباً هزینه های اضافی برای خدماتی مانند سرویس اتاق و خدمات دربان در هتل ۴ ستاره می پردازید، اما یک هتل ۵ ستاره همیشه خدمات شخصی به مشتریان ارائه می دهد. شما می توانید انتظار داشته باشید که پیشخدمت در هر ساعت و هر لحظه از روز در خدمت شما باشد.

برای این که هتل ها بتوانند پنج ستاره شوند باید محصولات مراقبت شخصی برای مهمانان خود به صورت شخصی سازی شده ارائه دهند و یک کارت خوش آمد گویی برای هر مهمان به همراه دسته گل تازه یا یک هدیه در اتاق آن ها مهمان نوازی کنند.

هتل های چهار ستاره موظف هستند خدمات دوخت، واکس کفش، شستن لباس، خشکشویی و اتو را ارائه دهند و در حمام حوله، دمپایی حمام، لوازم بهداشتی و سشوار قرار دهند.

هتل های پنج ستاره خدمات کاملا شخصی ارائه می­دهند که منطبق با درخواست مشتری است، در حالی که هتل های چهار ستاره می توانند در صورت درخواست مشتری اقدام به ارائه خدمات شخصی کنند.

اما این بدان معنی نیست که این هتل ها جذابیت خاصی به همراه نداشته باشند، بلکه مهمانان می توانند نشاط و لذت و یک مهمان نوازی شگفت انگیزی را در این هتل ها به وفور تجربه کنند.

نوع خدمات یکی از ویژگی های بارزی است که هتل های چهار ستاره را از هتل های پنج ستاره جدا می کند. هتل های چهار ستاره خدمات با کیفیتی را به مشتریان ارائه می دهند که غالبا هزینه اضافی از جمله خدمات مراقبت از کودک، سرویس غذا کنار استخر و دربان ارائه می دهند. کارکنان هتل های پنج ستاره برای شخصی سازی خدمات مهمان ها نهایت تلاش را می کنند و تلاش می کنند تمام نیاز های مهمانان را برطرف کنند.

تفاوت سوم: تفاوت دکوراسیون هتل ۴ ستاره و ۵ ستاره

در حالی که هتل ۴ ستاره از مبلمان شیک و با کیفیت برخوردار است، هتل ۵ ستاره باید از هر نظر دارای دکوراسیون استثنایی باشد. لابی های هتل ۵ ستاره دارای مبلمان مخملی، آثار هنری اصیل و گل های تازه که به صورت روزانه تهیه می­شوند، هستند. داشتن یک معماری داخلی و دکوراسیون فوق العاده یکی از راه های ۵ ستاره بودن است و تفاوت هتل ۴ ستاره و ۵ ستاره را به نمایش می­گذارد.

برش نازک از یک تجربه زمانی رخ می­دهد است که فردی در مورد چیزی یا شخصی در کمتر از پنج ثانیه قضاوت کند. برداشت های اولیه افراد از آشنایی با یک شخص جدید یا حتی یک محصول یا خدمات در سال های اخیر بسیار مورد اهمیت قرار گرفته است، به همین دلیل یکی از فاکتورهای تفاوت بین یکی هتل ۴ ستاره و ۵ ستاره شده است.

تفاوت چهارم: قیمت رزرو هتل ۴ ستاره و ۵ ستاره

پارامتر قیمت ویژگی عمده در نوع اقامتگاه های لوکس است. هردو هتل ۴ ستاره و ۵ ستاره طیف قیمت بالایی دارند، اما تفاوت در خدمات تحت پوشش آن ها دراین محدوده قیمتی است. یک هتل ۵ ستاره دارای یک ساختار همه جانبه است یعنی تمام خدمات و امکانات جهت رفاه، راحتی و سرگرمی مشتریان در طیف قیمت ارائه شده، گنجانده شده است. در حالی که یک هتل ۴ ستاره ممکن است هزینه های بیشتری را برای ارائه خدمات و امکانات خاص از شما درخواست کند. بنابراین هنگام انتخاب محل اقامت خود باید نوع خدمات و امکانات مورد نظر خود را در نظر داشته باشید. اگر به دنبال اسکان راحت با خدمات با کیفیت هستید، هتل ۴ ستاره را انتخاب کنید، اما اگر می خواهید زیبایی، راحتی و خدمات شخصی سازی شده ای را تجربه کنید، هتل های ۵ ستاره بهترین گزینه هستند.

هتل 4 ستاره و هتل 5 ستاره

معیارهای رتبه بندی هتل ها

تفاوت در پارامترهای زیر در رتبه بندی هتل ها در دسته های ۴ ستاره و ۵ ستاره ایجاد می­کند که در زیر به برخی از آن ها اشاره می­کنیم.

 • تیم خوب و منظم از کارکنان با حضور مدیریت
 • رستوران با پرسنل همیشه حاضر
 • کارمندان مودب و محترم جهت ارائه کیفیت استاندارد و عالی برای خدمت به مشتری
 • پرسنل بسیار ماهر، حرفه ای و فعال
 • استقبال، پذیرایی و اسکورت میهمانان در تمام مدت زمان حضور در رستوران، استخر و سرویس سریع میز در اماکن عمومی که مهمانان در آن قرار دارند
 • انتخاب گسترده ای از غذا
 • برخورداری کارکنان از دانش و مهارت های غذایی و نوشیدنی در سطح عالی
 • ارائه خدمات اتاق به صورت بسیار حرفه ای و کارآمد و بدون همپوشانی بر سایر خدمات درخواست شده توسط مشتری
 • تغییر ست تخت خواب مطابق با خط مشی هتل و برای هر مهمان جدید
 • سهولت استفاده و کیفیت و شرایط عالی کلیه مبلمان و لوازم جانبی
 • میز مطالعه در فضای کافی در اتاق
 • پریز برق چندگانه و آداپتور های بین المللی مطابق نیاز بازار
 • یک صندلی راحت به همراه صندلی مازاد جهت استفاده از میز مطالعه
 • وجود آسانسور برای کلیه طبقه های اصلی ساختمان هتل
 • کلیه سرویس بهداشتی با کیفیت و شرایط عالی و سهولت در استفاده با استاندارد بالا از اتصالات و کفپوش تا دکوراسیون

مرز تفاوتی که میان هتل های ۴ ستاره و ۵ ستاره وجود دارد بسیار نازک است و باید نکاتی را در رزرو هتل برای صرفه جویی در هزینه ها و کسب تجربه ناب سفر رعایت کنید. هنگام رزرو هتل خود به خاطر داشته باشید که کجا می خواهید بیشترین وقت خود را بگذرانید.

اگر مایل هستید بیشتر وقت خود را به لذت بردن از امکانات هتل اختصاص دهید، هتل ۵ ستاره بهترین گزینه است. اما اگر دوست دارید در مقصد مورد نظر خود گشت و گذار کنید، منطقی تر است که هتل ۴ ستاره انتخاب کنید.

مجموعه گردشگری الی گشت با دارا بودن امکان رزرو هتل در بیش از ۱۲۰۰ شهر جهان می تواند سطح بالایی از نیازهای افراد در زمینه اقامت در سفر را پوشش دهد.

اطلاعات تماس با الی گشت :

آدرس : تهران، خیابان بهشتی خیابان خالد اسلامبولی کوچه ۲۳ پلاک ۷

info@eligasht.com

۰۲۱-۸۵۴۰

منبع : الی گشت

سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2019-12-14 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :