زیباترین ساختمان‌های استانبول

زیباترین ساختمان‌های استانبول گردشگری

در این مطلب، با تعدادی از زیباترین ساختمان‌های شهر استانبول آشنا می‌شویم.

استانبول یکی از پرطرفدارترین شهرها در تور ترکیه ، شهری با فرهنگ و معماری غنی است که به همین دلیل، ساختمان‌های بسیار زیبایی در آن مشاهده می‌کنید . تعدادی از ساختمان‌های استانبول ، از دیدنی ترین مناظر شهر استانبول می باشند ، که در صورت سفر به استانبول، نباید دیدن جاذبه های گردشگری استانبول را از دست بدهید.

در این مطلب تعدادی از ساختمان‌های استانبول را معرفی کنیم

حیدرپاشا گاری

ترمینال حیدرپاشا در سال ۱۹۰۹ توسط دو معمار آلمانی با نام‌های اوتو ریتر و هلمت کونو ساخته شد و تا سال ۲۰۱۲، به عنوان یک ایستگاه استفاده می‌شد و پس از این تاریخ، تعطیل شد.

ساختمان‌های استانبول

ترمینال حیدرپاشا گاری

با این حال این بنا معماری فوق‌العاده زیبایی دارد و افرادی که به بنا‌های تاریخی علاقه دارند، حتما باید از آن و فضای داخلی‌اش که دسترسی به آن برای عموم آزاد است، دیدن کنند.

پادگان سلیمیه

در نزدیکی حیدرپاشا گاری، یک پادگان نظامی با نام سلیمیه قرار گرفته است که مثل ساختمان قبلی، قدمت تاریخی دارد. این بنا در گذشته و در جریان جنگ Crimean به عنوان یک بیمارستان نظامی استفاده می‌شد و در آن، فلورنس نایتینگل که یک پرستار مشهور می‌باشد، به مداوای سربازان مجروح بریتانیایی مشغول بود. این بنا در حال حاضر پادگان نیرو‌های زمینی ارتش ترکیه است و معماری فوق‌العاده آن حتی زمانی که با کشتی از قسمت اروپایی شهر به قسمت آسیایی آن می‌رود هم دیده می‌شود.

دانشگاه مارمارا

اما در کنار پادگان سلیمیه، یک بنای دیگر هم واقع شده است که بسیار تاریخی می‌باشد و بسیار هم زیبا است.

ساختمان‌های استانبول

ساختمان دانشگاه مارمارا

این بنا دانشگاه مارمارا و به طور دقیق، دانشکده حیدرپاشا این دانشگاه می‌باشد که بنای آن، در سال ۱۸۲۷ و توسط دو معمار فرانسوی و ایتالیایی با نام‌های الکساندر والوری و ریموندو دارونکو ساخته شده است. این بنا همچنین اولین دانشکده پزشکی ترکیه هم بوده است.

همچنین بخوانید :  سفر زمینی و ارزان به ترکیه

خانه تروتسکی از زیباترین ساختمان‌های استانبول

با اینکه در حال حاضر خانه تروتسکی قدیمی شده و نیاز زیادی به بازسازی و ترمیم دارد، اما این بنا هنوز هم زیبایی‌هایش را دارا می‌باشد. اینا خانه که با نام عمارت یاناروس هم شناخته می‌شود، قدمتی تاریخی دارد و لئون تروتسکی پس از اینکه از شوروی تبعید شد، چهار سال در این خانه زندگی کرد و به همین دلیل هم این بنا، با نام خانه تروتسکی شناخته می‌شود.

ساختمان‌های استانبول

عکسی از نمای خانه تروتسکی

مسجد سانجاکلار یکی دیگر از ساختمان‌های استانبول

اگر هم به بنا‌های تاریخی و هم به بنا‌های مذهبی علاقه داشته باشید، نباید در سفرتان به تور استانبول ، بازدید از مسجد سانجاکلار را فراموش نمایید. این مسجد در واقع با الهام از غار حرا ساخته شده است و ساخت آن برعهده شرکت معماری مشهور ترکیه‌ای امره آرولات بوده است. در این مسجد خبری از تزئینات ظاهری نیست و در واقع ابتدا باید از چند پله سنگی وارد فضای مسجد شوید و پس از آن هم محیطی غار مانند را مشاهده خواهید نمود که در طراحی آن، از غار حرا در کشور عربستان الهام گرفته شده است.

یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
بازیگران مرد که در نقش زن بازی کردند از اکبر عبدی تا امین حیایی
تاریخ بروزرسانی : 2017-06-28 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :