سفر به روستای مالخواست مهد چشمه های بی نظیر

سفر به روستای مالخواست مهد چشمه های بی نظیر گردشگری

روستای مالخواست , مهم ترین جاذبه سفر به این روستا، مخصوصا در دل گرمای مردادماه، تماشای چشمه های زیبا و رنگین باداب سورت است

روستای مالخواست

روستای مالخواست , برای سال ها «مالخواست» و دیگر روستاهای «پشتکوه» مازندران چندان برای گردشگران آشنا نبودند، اما چشمه های «باداب سورت» که کم کم اسم و رسمی به هم زدند و نام شان به عنوان یکی از جاذبه های طبیعی ایران معروف شد، روستاهای اطراف آن پرمسافرتر شد. یکی از روستاهای تماشایی و خوش آب و هوای این منطقه از مازندران در جنوب شهرستان ساری «مالخواست» است؛ مالخواست از روستاهای دهستان «پشتکوه» در بخش چهاردانگه شهرستان ساری است . احتمالا مهم ترین جاذبه سفر به این روستا، مخصوصا در دل گرمای مردادماه، تماشای چشمه های زیبا و رنگین باداب سورت است و دست و صورتی شستن در خنکای چشمه ای است که برای ساختن هر سانتی متر از حوضچه های آهکی آن، چند میلیون سال زمان صرف شده است.

روستای مالخواست

مالخواست کجاست؟

خنکای آب ییلاق در تابستان که میل سفر به استان مازندران مثل هر سال بالاست. تنها سراغ دریای مواج و دلچسب نروید، مخصوصا در مرداد ماه که دمای هوا هم بالاست. از ما می شنوید، راهی روستای مالخواست در منطقه چهاردانگه ساری شوید که و یک اقامتگاه بومگردی دارد. غیر از این فاصله کمی هم تا چشمه های باداب سورت دارد. کجا بمانیم؟ مهمان بوم: اگر قصد اقامت در روستا را دارید، می توانید قبل از سفر با «سید محمد ساداتی» به شماره ۰۹۱۱۹۵۶۹۲۳۱ تماس بگیرید و در اقامتگاه سنتی او بمانید. این اقامتگاه در دل یک باغ تاسیس شده است و محصولات محلی عرضه می کند.

راهنمای سفر به «مالخواست»

روستای مالخواست

نکات سفر به مالخواست

سه راه تا روستا: مسیر ۱۲۰ کیلومتری ساری تا روستای «مالخواست» را با وسیله نقلیه تقریبا دو ساعته طی کرد. ساری: از جاده کیاسر ۲۸ کیلومتر به سمت دوراهی «تاکام» رفته سپس به سمت چپ مسیر را تا دوراهی «تلمادره» ۷۰ کیلومتر دیگر رانندگی کنید. دوراهی تلمادره را به سمت چپ رفته، با طی ۲۲ کیلومتر به روستای مالخواست می رسید. سمنان: از سمنان ۲۸ کیلومتر به سمت شهمیرزاد حرکت کرده، سپس از جاده «فولادمحله» ۷۵ کیلومتر به سمت کیاسر مسیر را ادامه دهید تا به دوراهی تلمادره برسید. دوراهی تلمادره را به سمت راست رفته، با طی ۲۲ کیلومتر به روستای مالخواست برسید. رانندن در این مسیر ۱۲۵ کیلومتری، با خودروی شخصی حدود دو ساعت زمان می برد. تهران: در جاده فیروزکوه دو کیلومتر مانده به «پل سفید» در سمت راست و از کنار پمپ بنزین از جاده فرعی به سمت «افراچال» و «سد سیلمان تنگه» بپیچید. این مسیر ۷۵ کیلومتری را تا دوراهی تاکام ادامه داده، در آن جا به سمت کیاسر و پس از آن به سمت دوراهی تلمادره بروید. پس از ۷۰ کیلومتر به دوراهی تلمادره می رسید که بعد از ۲۲ کیلومتر به مالخواست می رسید. هر چند این مسیر ۳۶۴ کیلومتری طولانی تر است و حدود شش ساعت در راه خواهید بود، .

تست شنوایی : مقابل چه عددی صدا را میشنوید؟
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2019-07-09 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :