گردشگری از دیوارهای قسطنطنیه تا فستیوال دبی

گردشگری از دیوارهای قسطنطنیه تا فستیوال دبی گردشگری

دیوار های قسطنطنیه در طول دوره عثمانی دست نخورده باقی ماندند اما در قرن ۱۹ قسمتی از آنتها تخریب شد که از سال ۱۹۸۰ میلادی تاکنون مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته اند.

گردشگری از دیوارهای قسطنطنیه تا فستیوال دبی

دیوارهای قسطنطنیه تا فستیوال دبی , دیوارهای قسطنطنیه استانبول با طول تقریبی ۶/۵ کیلومتر از شاخ طلایی تا دریای مرمره کشیده شده اند. زمانی که قسطنطنیه (استانبول امروزی) به عنوان پایتخت امپراتوری روم شناخته شد، به دستور کنستانتین کبیر مجموعه ای از دیوارهای سنگی در حول این شهر ساخته شد تا شهر از حملات دیگران در امان باشد. این دیوارها در طول دوره عثمانی دست نخورده باقی ماندند تا اینکه در قرن ۱۹ قسمت هایی از آن ها دجار تخریب شدند و از دهه ۱۹۸۰ میلادی تاکنون مرمت سازی گسترده ای بر روی این دیوارها انجام گرفته است. مسافران تور استانبول می توانند در کنار این دیوارهای تاریخی به قدم زدن پرداخته و از زیبایی های آن لذت ببرند

در بیشتر دوران عثمانی دیوار ها دست نخورده باقی ماندند و زمانیکه شهر در قرن ۱۹ ام شروع به گسترش فراتر از مرز های قرون وسطی ایش کرد، بخش هایی از دیوار های قسطنطنیه رو به خرابی رفتند. با وجود کوتاهی های صورت گرفته در نگهداری از بنا، بسیاری از بخش های دیوار ها سالم ماندند و هنوز سر پا هستند. در ۲۰ سال اخیر، برنامه ی بازسازی در مقیاس بزرگی در دست انجام است

فستیوال سیتی یا شهر جشنواره دبی ، نام یک منطقه تفریحی ، تجاری و مسکونی در دبی است .

که به بازدید کننده ها اجازه میدهد از ظاهر اولیه ی بنا لذت ببرند. زمانی که قسطنطنیه (استانبول امروزی) به عنوان پایتخت امپراطوری رم انتخاب شد, کنسانتین کبیر برای جلوگیری از حملات دیگر کشور ها دستور به ساخت دیوار های سنگی به ۶/۵ کیلومتر از شاخ طلایی تا دریای مرمره را داد که امروزه به یکی از جاذبه های مهم گردشگری تور استانبول تبدیل شده است.

دیوار های قسطنطنیه در طول دوره عثمانی دست نخورده باقی ماندند اما در قرن ۱۹ قسمتی از آنتها تخریب شد که از سال ۱۹۸۰ میلادی تاکنون مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته اند. در سفرتان با تور استانبول حتما به این مکان تاریخی استانبول سر بزنید و لحظات خوشی را سپری کنید .

دیوارهای قسطنطنیه تا فستیوال دبی

فستیوال سیتی دبی

دبی فستیوال فستیوال سیتی یا شهر جشنواره دبی ، نام یک منطقه تفریحی ، تجاری و مسکونی در دبی است . که در مساحتی به طول ۲۶۰۰۰۰ کیلومتر مربع بنا شده است و به ” شهری در شهر دیگر ” شهرت دارد . فستیوال سیتی دبی بزرگترین منطقه چند منظوره در خاوره میانه است و تمامی امکانات رفاهی نظیر مدرسه و محل تحصیل ، موقعیت کار ، مراکز تفریحی ، زمین گلف ، هتل ، تعداد زیادی کافی شاپ و رستوران ، بیش از ۶۰۰ فروشگاه و … برای زندگی در این منطقه فراهم شده است .

فستیوال سیتی دبی

در فستیوال سیتی دبی ، یک مرکز خرید بزرگ ، مشهور و پر طرفدار به نام مرکز خرید فستیوال سیتی دبی نیز مشغول به فعالیت است و گردشگران بسیاری را به خود جلب می کند . یکی از فروشگاه های معروفی که داخل مرکز خرید فستیوال سیتی دبی شعبه دارد هایپر مارکت هایپرپاندا است که یک هایپرکارکت زنجیره ای مربوط به کشور عربستان سعودی می باشد و محصولاتی با قیمت های مناسب در اختیار خریداران قرا می دهد . هایپر مارکت پاندا فستیوال سیتی دبی اولیش شعبه این هایپرمارکت در خارج از عربستان سعودی می باشد.

علاوه بر هایپرپاندا ، تنها ایکیا ی دبی نیز در فستیوال سیتی دبی قرار دارد . جالب است که محصولات ایکیا در فستیوال سیتی ، نسبت به محصولات ایکیا در تیراژه ( مرکز خریدی در کشور ایران – شهر تهران ) ارزان تر است و عده بسیاری از گردشگران ایرانی در تور دبی ، برای خرید از ایکیا به فستیوال سیتی دبی می روند .

آژانس هواپیمایی عصر پرواز شما را به دیدن از این مراکز گردشگری و تفریحی دعوت میکند .

دیوارهای قسطنطنیه تا فستیوال دبی

از دیوارهای قسطنطنیه تا فستیوال دبی

یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
آواز عاشقانه مهرداد میناوند در مراسم ازدواج لاکچری اش
تاریخ بروزرسانی : 2017-01-27 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :