تور دبی و محله بستکیه دبی

تور دبی و محله بستکیه دبی گردشگری

کوچه های تنگ و باریک محله بستکیه دبی در افزایش سرعت باد نقش مهمی دارد و به تعدیل آب و هوای محله کمک زیادی می کند. معماری بستکیه دبی خالی از دخالت ایرانیان نیست . و برگفته از محله های بستک بندرعباس م باشد .

تور دبی با گشت و گذار در محله های خاص و دیدنی دبی را حتما باید تجربه کرد. اگر در دنیای مجازی به دنبال تور دبی و جاذبه های دبی هستید بی شک با محله بستکیه نیز روبرو می شوید و مشاهده می کنید که تنها محله قدیمی دبی می باشد که دستخوش تحولات اخیر قرار نگرفته است. اما اگر کمی بیشتر جست و جو کنید متوجه می شوید که بازهم پای ایرانیان در ساخت این محله زیبا و سنتی در میان است.

محله بستکیه ، محلی که در سفر تور دبی باید دید

تور دبی

تور دبی

تور دبی و محله بستکیه

تور دبی و بازدید از محله ای با معماری سنتی و قدیمی با بادگیرها و درهای چوبی کنده کاری
و دیوارچین های آجری زیبا و کوچه های باریک، یادآوری است برای پیشرفت سریع و بی مهابای
دبی و مقایسه برج های مدرن و آسمانخراش ها با این محله شما را بخاطر سرعت این پیشرفت به تعجب وا میدارد.

پیشینه تجارت ایرانیان و سایر کشورهای منطقه

تور دبی فقط بازدید از فرهنگ و تمدن این کشور نیست و شما بازهم شاهد حضور ایرانیان
برای آبادی این کشور در سالیان دور خواهید بود. همانطور که میدانید ایرانیان از گذشته با کشورهای منطقه و سایر کشورهای جهان در حال تبادل بوده اند چه برای تجارت و چه برای مهاجرت و زندگی.
ایرانیان به واسطه جاده ابریشم و دریای خزر و خلیج فارس به طور مداوم در حال تجارت بوده اند.
به این دلیل کاروانسراها (هتل) و امکان دیگری که با پشتیبانی هموطنانمان در مسیر این تجارت
راه اندازی شده بود که نیروهایی نیز برای ایجاد آنها به مهاجرت دست میزدند و پس از ساخت این امکان برای خدمات دهی و کسب درآمد در همان محل مستقر میشدند.

سازندگان محله بستکیه دبی مهاجران بستکی ایران به دبی

تور دبی شاید واسطی باشد که کلمه بستکیه را نیز ببینید و شما را به یاد بستک ناحیه جنوبی ایران بیندازد. که کاملا مرتبط با هم می باشند. تحقیقات کتابخانه ای و میدانی زیادی در این حیطه صورت گرفته است که نشان می دهد سازندگان محله بستکیه دبی مهاجران بستکی ایران به دبی بوده اند. از آنجا که ایران در تمام دوران تقریبا دستخوش بحران های اقتصادی بوده است و تجار ناحیه خلیج فارس ایران نیز با کشتی به حمل و نقل کالا و مبادله و حمل مسافر مشغول بوده اند به مرور در دبی نیز ساکن شده اند.

پیشینه دبی ،  عوامل رونق دهنده دبی در قدیم

دبی در آن زمان جزیره ای بوده برای انجام مبادلات اقتصادی و تجاری بین اعراب و انگلیسی ها و ایرانیان و هندوستان این امر سبب شد بستکی های ثروتمند هرمزگان شروع به ساخت منطقه ای برای خود نمایند تا راحتتر به مبادلات تجاری بپردازند. تور دبی کلمه ای است که امروز تنها مورد استقبال واقع نشده است و از قدیم مورد توجه ایرانیان بوده است و تنها کاربری آن تغییر یافته و امروزه جنبه تفریحی و سرگرمی به خود گرفته است اما در گذشته تور دبی و مهاجرت به دبی برای تجارت ایرانیان صورت می پذیرفت و جای بسی تاسف است که امروزه ایرانیانی که روزگاری یکی از عوامل رونق دهنده دبی بوده اند امروزه بیشتر صرفا وسیله کسب درآمد اعراب شده اند.

معماری یزدی ها و زرتشنیان در بستکیه دبی

بستک در قدیم منطقه سکونت زرتشتیان بوده است و از معماری محله بستکیه دبی و شباهت معماری بادگیرهای آن به شهر یزد این موضوع را کاملا در میابید. حال اینکه در دهه های پیش دبی که دست خوش تغییرات زیادی بود تصمیم داشت این منطقه را نیز تخریب نماید که با مخالفت شدید حامیان میراث فرهنگی قرار گرفت و با نامه نگاری های زیادی حفظ شد و سرانجام به ثبت یونسکو رسید.

کوچه های تنگ و باریک محله بستکیه دبی در افزایش سرعت باد نقش مهمی دارد و به تعدیل آب و هوای محله کمک زیادی می کند. بیشتر خانه های این منطقه دو طبقه می باشند و سبک معماری کپی شده آن از بستک هرمزگان کاملا سازگار با آب و هوای منطقه دبی میباشد. برای شناخت بیشتر منطقه بستکیه با مقالات بعدی ما همراه باشید.

یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
بازیگران مرد که در نقش زن بازی کردند از اکبر عبدی تا امین حیایی
تاریخ بروزرسانی : 2018-06-01 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :