تنگ ابوالحیات کازرون+عکس

تنگ ابوالحیات کازرون+عکس گردشگری

تنگ ابوالحیات در کازرون واقع شده است در ادامه با تنگ ابوالحیات آشنا شوید

کازرون یکی از شهرهای استان فارس می باشد و دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است یکی از معروف ترین جاذبه های این شهر تنگ ابوالحیات می باشد که در جاده شیراز – کازرون می باشد این تنگه مورد توجه گردشگران زیادی قرار گرفته است اما این مکان به دلیل نداشتن پارکینگ گردشگران را با مشکل مواجه می کند در ادامه با تنگ ابوالحیات کازرون آشنا شوید و تصاویری از این تنگه را در نیک صالحی مشاهده کنید

تنگ ابوالحیات

تنگ ابو الحیات گذرگاهی است که جاده شیراز – کازرون از آن می گذرد. به اعتقاد عده ای از مورخان، تنگه ای که آریوبرزن، سردار ایرانی در آن راه رابر سپاهیان اسکندر مقدونی بست و تلفات سنگینی بر آنان وارد ساخت، همین تنگه ابوالحیات است (نقل از دکتر محمودآبادی استاد تاریخ دانشگاه اصفهان).

این تنگه مورد توجه بسیار زیاد گردشگران است ولی به دلیل نداشتن پارکینگ و ایمنی لازم نمی‌توان در این مکان توقف کرد و این مشکلات زیادی را برای راهنمایان گردشگری به وجود آورده است.

تنگ ابوالحیات

تنگ ابوالحیات

تنگ ابو الحیات گذرگاهی است که جاده شیراز – کازرون از آن می گذرد.

بیشتر بدانید: راهنمای سفر به شیراز

شهر شیراز، از لحاظ جغرافیایی در جنوب غربی ایران واقع شده است و اطرافش را رشته کوه های نسبتا بلندی احاطه کرده است. این شهر از سمت غرب به کوه دراک، از سمت شمال به کوه‌های بمو، سبزپوشان، چهل‌مقام و باباکوهی (از رشته کوه‌های زاگرس) محدود شده‌است. مساحت شهر شیراز حدود ۲۴۰ کیلومتر از خاک ایران را برای خود اختصاص داده است و جمعیت آن مطابق با آمار سرشماری که در سال ۱۳۹۵ انجام شده یک میلیون و هشتصد هزار نفر بوده است.

تنگ ابوالحیات

شهر شیراز، از لحاظ جغرافیایی در جنوب غربی ایران واقع شده است

آب و هوای شهر شیراز

شیراز دارای سه نوع آب و هوای کوهستان، معتدل و گرم و خشک در مناطق مختلف شهری خود است. اما اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم این شهر با توجه به ارتفاع ۱۴۸۶ متری که از سطح دریا داراست، آب و هوای آن نیز معتدل است و در اغلب اوقات سال شرایط مساعدی را برای سفر دارد. میانگین هوا در گرم ترین ماه سال (تیر) در شهر شیراز به ۳۰ درجه سانتی گراد می رسد و در سردترین ماه سال (دی) ۵ درجه سانتی گراد اندازه گیری شده است.

بهترین زمان سفر به شیراز همانطور که گفتیم در اکثر اوقات سال سفر به شهر شیراز شرایط ایده آلی را دارد، ولی بهترین زمان سفر به این شهر ماه اردیبهشت است. در این ماه نه از شلوغی های نوروز خبری هست و نه از گرمای تیر و مرداد! بنابراین می توانید در بهترین شرایط ممکن به گشت و گذار در این شهر بپردازید و از شکوفه های بهارنارنج و گل های رز محمدی که اغلب جشنواره هایی برای تماشای آنها در شیراز برپا می شود دیدن فرمایید.

ایران ویو و الی گشت

رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
سانسور عجیب صداوسیما در بازی فوتسال ایران و آمریکا
تاریخ بروزرسانی : 2019-07-08 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :