نکاتی مهم در رابطه با استخدام در کانادا

نکاتی مهم در رابطه با استخدام در کانادا گردشگری

در این بخش میخواهیم راجع به کار در کانادا برای ایرانیانی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند توضیحاتی دهیم. تمامی مطالبی که در این قسمت آمده است بر گرفته از کتاب کانادایی شو سایت مهاجرت به دات کام است.

اگر قصد مهاجرت به کانادا و کار در کانادا را دارید بهتر است قبل از رفتن به کانادا اطلاعات خود راجع به زندگی در کانادا برای ایرانیان موانع و مشکلات و معایبی که ممکن است در مسیرتان وجود داشته باشد کاملا بررسی کنید. ما به شما توصیه میکنیم کتاب کانادایی شو که راهنمای جامع مهاجرت به کانادا برای ایرانیان است را حتما مطالعه کنید برای دانلود کتاب کانادایی شو میتوانید بر روی لینک زیر کلیک نمایید یا به سایت مهاجرت به دات کام مراجعه کنید.

اطلاعات حامعی در مورد مهاجرت به کانادا

در این مطلب به اختصار در مورد کار در کانادا ، مهاجرت و  اقامت کانادا ، توضیح خواهیم داد

اقامت کانادا

کانادا یک کشور وسیع و مهاجر پذیر است کشور کانادا در طول ۱۵ سال گذشته بیش ترین میزان مهاجرت را به خود اختصاص داده است و متاسفانه در چند سال گذشته شرایط استخدامی برای مهاجران تحصیل کرده سخت تر شده است و مهاجران نباید توقع داشته باشند کاری هم سطح شغل قبلیشان پیدا کنند

کار در کانادا

کانادا دارای استان ها و قلمرو های مختلف است و هر استانی برنامه خاصی برای استخدام مهاجرین دارد . به طور میانگین از هر چهار مهاجر تحصیل کرده فقط یک نفر می تواند در شغل مناسب مشغول به کار شود معمولا کارفرمایان کانادایی سخت راضی می شوند با مهاجرین تازه وارد همکاری کنند و همچنین مهاجرین تمایل دارند سخت کار کنند و اینکه یک کار قابل اطمینان یابند .

موانع استخدام در کانادا برای مهاجران به سه دسته تقسیم می شوند :

۱٫ عدم تجربه کار در کانادا بزرگترین چالش برای استخدامی تازه واردان است

۲٫ کارفرمایان کانادایی بسیاری از مدارک تحصیلی و حرفه ایی مربوط به خارج از کانادا را معتبر نمی دانند حتی در برخی از رشته ها نیز قانون اجازه استفاده مدرک غیر کانادایی برای کار نمی دهد

۳٫ تسلط بر زبان

در این قسمت قصد داریم به شما آموزش دهیم چگونه جز یک چهارمی باشید که استخدام می شوند .

با توجه به مواردی که گفته شد در برخی مشاغل مهاجران شانس بیشتری نسبت به کانادایی ها برای استخدام شدن دارند

• شرکت های بین المللی که در خارج از کانادا نیز فعالیت دارند

• شرکت هایی که به قشر خاصی از مردم خدمات می دهند ( مانند شرکت هایی که به ایرانیان مقیم کانادا خدمات خاص می دهند )

• شرکت هایی که با ساعات کاری زیاد به دنبال پرداخت دستمزد کم تر از حد نرمال هستند

اگر تجربه کار در کانادا ندارید و به دنبال شغل خوب می گردید در بین هزاران هزار آگهی به دنبال شغل هایی باشید که یکی از شرایط زیر را داشته باشند :

• شرکت در خاورمیانه یا ایران فعالیت داشته باشد

• خدمات به ایرانیان بدهد

• نیاز به فردی داشته باشد که به زبان فارسی مسلط است

روش دیگری برای افراد تازه وارد متقاضی کار در کانادا

راه دیگری که برای تازه واردین وجود دارد این است که به طور داوطلبانه چند ماهی برای شرکتی کار کنند تا سابقه کار ایجاد شود بعد از آن به دنبال کار مناسب تر بگردد برای اینکه بتوانید در شغل ایده آل خود استخدام شوید حتما ادامه این قسمت را با تمرکز ویژه بخوانید بیشترین نیروی کار کانادایی در بخش خدمات مشغول هستند و سهم بخش تولید درصد کمی است . بیش از نصف مهاجرین را افراد بین ۲۲ تا ۴۴ سال تشکیل می دهند و طبیعی است که همه آنها به دنبال یافتن شغل برای امرار معاش خود باشند. نرخ بیکاری در کانادا کم تر از ۱۰% ( تک رقمی ) است به هر حال می توان گفت بزرگترین مشکل هر تازه واردی یافتن شغلی است که او را در مقابل هزینه های بالای اقامت تأمین نماید.

باید آماده باشید که در ابتدای اقامت در کانادا از جایگاه فردی و شغلی خود در ایران پایین بیایید و صرفا به کسب درآمد فکر کنید. کسی هم به شما خرده نمی گیرد.

مراحل یافتن کار در کانادا

• تسلط بر زبان

• تهیه رزومه

• استفاده از سایت های کاریابی کانادا

• بررسی سایت های اینترنتی کاریابی و ارسال رزومه

• شرکت در مصاحبه استخدامی

• شرکت در نمایشگاه های کاریابی به همراه رزومه

• استفاده از موسسات کاریابی

به جز تقویت زبان که اساسی ترین مرحله است سایر موارد در کتاب کانادایی شو آموزش داده شده است. توصیه میکنیم به سایت مهاجرت به دات کام مراجعه کنید و کتاب کانادایی شو را دانلود نمایید .قبل از هر چیز شما هر کاری که بخواهید در کانادا انجام دهید باید به زبان مسلط باشید و بتوانید به راحتی با اطرافیانتان ارتباط برقرار کنید . بطور کلی حرف اول در بازار رقابت یافتن شغل ، توانایی زبان انگلیسی است. حتی اگر دارای رزومه قوی باشید، اگر در جلسه مصاحبه شغلی نتوانید خوب ظاهر شوید، از رقبا عقب می افتید.

تقویت زبان از مهمترین  مسائل کار در کانادا

دانش بالای زبان بزرگترین اعتماد به نفس را به شما در زمینه یافتن شغل می دهد. توصیه می شود اگر به زبان خود اطمینان ندارید هر چه سریعتر در دوره های رایگان تقویت زبان شرکت کنید تا با اطمینان به جستجو بپردازید. بطور کلی حرف اول در بازار رقابت یافتن شغل ، توانایی زبان انگلیسی است. حتی اگر دارای رزومه قوی باشید، اگر در جلسه مصاحبه شغلی نتوانید خوب ظاهر شوید، از رقبا عقب می افتید.

کار در کانادا

مراحل مقدماتی برای استخدام در کانادا

• در کانادا مراسم ها و نمایشگاه های مختلفی برپا می شود اگر بتوانید در یکی دو مورد به صورت داوطلبانه شرکت و فعالیت کنید و جز سوابق خود بیاورید بسیار تاثییر گذار است

• همچنین برخی از شرکت ها داوطلب می گیرند و داوطلبان بدون دریافت هزینه یا با هزینه بسیار کم پروژه ایی را انجام می دهند برای اخذ سابقه کار در کانادا کار داوطلبانه حتما پیشنهاد می شود .

در کانادا به افراد زیادی بر می خورید که در طول یک روز تعداد زیادی رزومه به جاب پستهای مختلف ارسال کرده اند و در نهایت می بینند که پس از گذشت حدودا شش ماه شاید برای هزار شرکت اپلای کرده باشند درحالیکه از هیچ کدام Interview نگرفته اند. دلیل شکست این است که یک رزومه را برای هزاران شرکت ارسال می کنند حتما باتوجه به شرکت مورد نظرتان رزومه ارسال نمایید .

تهیه رزومه برای کار در کانادا :

• رزومه باید کوتاه باشد ( خلاصه و مفید )

• در صورتی که بخواهید برای شرکت ها و سازمان های مختلف رزومه ارسال کنید بهتر است رزومه خود را تغییر دهید به عبارت دیگر برای هر شرکت یک رزومه اختصاصی بنویسید برای موفقیت

در فرآیند استخدامی قبل از هر چیز با شرکت مورد نظر آشنا شوید :

نوع فعالیت ، اهداف و … و با توجه به نیاز های مهم شرکت رزومه خود را تهیه کنید

• ویژگی های خود را بر اساس نیاز های شرکت بولد کنید

• اگر مهارت های بیشتر از نیاز دارید بهتر است مهارت های خاصتان را بنویسید

• رزومه تان قسمت سوابق کاری داشته باشد

• رزومه تان قسمت تحصیلات داشته باشد

• رزومه تان قسمت اطلاعات شخصی داشته باشد

• اطلاعات تماس را وارد نمایید

قالب رزومه :

• حتما زمینه رزومه رنگ روشنی داشته باشد و چشم را اذیت نکند

• از فرمت pdf استفاده کنید

• املا رزومه ! حتما چندین بار رزومه را از لحاظ دستور زبان و املا بررسی کنید

• بهتر است یک نامه کتبی به رزومه اضافه کنید و بنویسید چرا فکر می کنید برای این شغل شما بهترین هستید به یاد داشته باشید در نامه خود نام کارفرما و شرکت را ذکر کنید

• از یک فونت عمومی استفاده کنید

• سایز فونت بین ۱۰ الی ۱۴ باشد

نکته : بعد پیدا کردن شغل مورد نظر هر مهارتی که در جاب پست از
شما خواسته شده باید در رزومه تان بیارید.

به عنوان مثال اگر از شما خواسته مدیریت خوبی داشته باشید و یا team work تان خوب باشد، ذکر کنید در این زمینه ها قوی هستید. کلا همه keyword ها را با رزومه تان match کنید.

نکته : اگر در آنجا فقط طراحی بتن خواسته شده، لزومی به آوردن طراحی فولاد در رزومه نیست.

بارها هم به این نکته اشاره شده که در کانادا فردی را که همه کار انجام میدهد نمی خواهند و تخصص در یک کار، بسیار بیشتر ارزش دارد. به عنوان مثال اگر فردی بیست سال یک نوع خاصی از پیچ را بسته باشد ولی در بستن آن پیچ متخصص باشد، بسیار بهتر است از اینکه فردی بیست سال همه کاری انجام داده باشد. برای راحتی کار شما مهاجران عزیز در ادامه چند نمونه از رزومه های قوی کاری را مشاهده می کنید بجای اطلاعات فرد نمونه اطلاعات خود را وارد نمایید

توجه : دقت داشته باشید با توجه به نیاز و اهداف شرکت هدف رزومه را تهیه کنید .

همین طور که در ابتدای این بخش نیز گفته شد تمامی مطالب برگرفته از کتاب کانادایی شو سایت مهاجرت به دات کام بود. به عنوان پیشنهاد کتاب دیگری نیز مشابه کتاب کانادایی شو است که راهنمای کار در ترکیه و اقامت ترکیه می باشد . اگر قصد مهاجرت به ترکیه را دارید توصیه میکنیم کتاب ترکی شو را مطالعه کنید. برای دانلود کتاب ترکی شو بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

اقامت ترکیه

امیدواریم بتوانیم آگاهانه و دقیق در رابطه با مهاجرت تصمیم گیری کنید و از زیان های مالی اجتمالی جلوگیری کنید.

منبع : سایت مهاجرت به دات کام – کتاب کانادایی شو

رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2019-04-09 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :