آشنایی با جزیره فارسی دورترین نقطه جغرافیایی ایران

آشنایی با جزیره فارسی دورترین نقطه جغرافیایی ایرانگردشگری

آشنایی با جزیره فارسی , نزدیک‌ترین جزیره به این جزیره، جزیره عربی است . جزیره فارسی دورترین نقطه جغرافیایی ایران محسوب شده است.

آشنایی با جزیره فارسی دورترین نقطه جغرافیایی ایرانReviewed by Admin on Oct 15Rating:

آشنایی با جزیره فارسی

آشنایی با جزیره فارسی ، نامی که شاید تا دیروز به گوش خیلی‌ها نخورده بود. جغرافیای آن اما برای ۲۴ ساعت برای ایرانی‌ها و‌ آمریکایی‌ها خبرساز شد. بعد از ورود دو شناور آمریکایی بدون مجوز به آب‌های خلیج فارس در کشورمان نام جزیره فارسی را بسیار شنیدیم. اما واقعا جزیره فارسی کجاست و چه شرایطی دارد؟

آشنایی با جزیره فارسی

موقعیت جغرافیایی جزیره فارسی

این چیزی است که در آن ۲۴ ساعت کمتر درباره‌اش سخن گفته شد. جزیره فارسی از جزیره‌های ایرانی خلیج فارس است. این جزیره حد فاصل مرز بین ایران و عربستان بوده و از نظر موقعیت بسیار حائز اهمیت است. هم‌اکنون در این جزیره تاسیسات نفتی حضور فعال دارند.  
آشنایی با جزیره فارسی

جزیره فارسی در جنوب ایران

نزدیک‌ترین جزیره به این جزیره، جزیره عربی است که گستردگی آن از فارسی کمتر است. جزیره فارسی دورترین نقطه جغرافیایی ایران محسوب شده است. عربستان قدرت ادعا در مورد این جزیره را ندارد. در این جزیره تأسیسات نظامی نیروی دریایی ارتش حضور فعال و مقتدرانه دارند. پرچم ایران همواره در دورترین نقطه سرزمینی ایران در احتزاز است. جزیره فارسی زیر نظر استانداری بوشهر اداره می‌شود و از نظر منابع نفتی غنی است و هم‌اکنون در اطراف این جزیره چاه‌های نفت و علی‌الخصوص گاز کشف شده و در حال بهره‌برداری هستند. تاسیسات هواشناسی این جزیره کمک شایانی به بخش کشتی رانی در خلیج فارس را دارد.
آشنایی با جزیره فارسی

آمریکایی ها در جزیره فارسی

جزیره فارسی دورترین نقطه جغرافیایی ایران

جزیره درفاصله ۱۰۰ کیلومتری خاک ایران یعنی جنوب غربی جزیره خارک قرارگرفته است. اسمعیل نورزاده بوشهری،(نویسنده) درباره جزیره فارسی می نویسد: این جزیره در۵۶ میلی سواحل ایران واقع واز صخره های آهکی در دریا پیداشده، آب شرب درآنجا یافت نمی‌شود و خالی ازسکنه ومحل آشیانه پرندگان وکاسه پشت دریایی است وبرخی ازماهی گیران جزیره خارگ برای صید به این جزیره آمدورفت می‌کنند و عمق دریا دراطراف آن ۲۵ قامت است وبین جزیره خارگ مصب شط العرب واقع شده است. جزیره فارسی در ۲۱ کیلومتری جزیره عربی که متروک و غیرمسکونی و محل آشیانه پرندگان دریائی است،. آشنایی با جزیره فارسی کجارو

همچنین بخوانید :  جزیره توریستی قبرس+تصاویر
تاریخ بروزرسانی : 2017-10-15 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :
یونیک ویزاهم سامدکتر تاجبخشدکتر بتول طاهری
ویدئو