برندگان اسکار ۲۰۲۰ از بون جونگ هو با انگل تا واکین فینیکس و برد پیت

برندگان اسکار ۲۰۲۰ از بون جونگ هو با انگل تا واکین فینیکس و برد پیت چه خبر از کجا ؟

واکین فینیکس و برد پیت دو بازیگر مطرح هالیوودی به عنوان بهترین بازیگر مرد و مکمل شناخته شدند و فیلم انگل به عنوان بهترین فیلم سال انتخاب شده است.

مراسم اسکار برندگان خود را شناختند و برنده اصلی و بزرگ فیلم انگل لقب گرفته است که توانسته همه جوایز را به دست آورد. در ادامه فهرست کامل برندگان اسکار ۲۰۲۰ را در نیک صالحی مشاهده کنید

اسامی برندگان اسکار ۲۰۲۰

مراسم اسکار ۲۰۲۰ بالاخره فرا رسید و در شبی تاریخی اتفاقاتی رقم خورد کرد که در بسیاری از موارد قابل پیش بینی نبود. در بخش جوایز مربوط به بازیگران نقش اصلی و مکمل زن و مرد همان اتفاقاتی رخ داد که از قبل همه پیش بینی می کردند و واکین فینیکس و برد پیت به ترتیب برای بهترین بازیگر مرد نقش اول و مکمل و رنی زلوگر و لارا درن برای بهترین بازیگر زن نقش اول و مکمل اسکار را به خانه بردند.

اما برنده اصلی این مراسم فیلم «انگل» (Parasite) به کارگردانی بون جونگ هو از کره جنوبی بود که همه جوایز اصلی را از چنگ «۱۹۱۷» درآورده و برنده اصلی و بزرگ اسکار ۲۰۲۰ لقب گرفت.

این فیلم به اولین فیلم خارجی یا غیرانگلیسی زبان تاریخ سینما تبدیل شد که جایزه بهترین فیلم سال را نیز به خود اختصاص می دهد. بدون شک بازنده اصلی نیز فیلم تاد فیلیپس بود که برخلاف پیش بینی ها نتوانست یکی از جوایز عمده را بدست آورد.

اسکار ۲۰۲۰

فیلم «انگل» به عنوان بهترین فیلم سال انتخاب شده و جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی و بهترین کارگردانی و همچنین بهترین فیلم نامه اورجینال را به خود اختصاص داد. فهرست کامل برندگان اسکار ۲۰۲۰ را در ادامه مطلب مطالعه کنید.

معرفی برندگان اسکار ۲۰۲۰

بهترین کارگردان:

بونگ جون هو (Parasite)

سم مندس (۱۹۱۷)

تاد فیلیپس (Joker)

مارتین اسکورسیزی (The Irishman)

کوئنتین تارانتینو  (Once Upon a Time in Hollywood)

بهترین بازیگر مرد نقش اول:

واکین فینیکس (Joker)

لئوناردو دی‌کاپریو (Once Upon a Time in Hollywood)

آنتونیو باندراس (Pain and Glory)

آدام درایور (Marriage Story)

جاناتان پرایس (The Two Popes)

بهترین بازیگر زن نقش اول:

سینتیا اریوو (Harriet)

رنی زلوگر (Judy)

اسکارلت جوهانسون (Marriage Story)

شارلیز ترون (Bombshell)

سیرشا رونان (Little Women)

 

فیلم جوکر

بهترین بازیگر زن نقش مکمل:

 

لارا درن (Marriage Story)

فلورنس پیو (Little Women)

مارگو رابی (Bombshell)

کیتی بیتس (Richard Jewell)

اسکارلت جوهانسون (Jojo Rabbit)

 

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل:

 

برد پیت (Once Upon a Time in Hollywood)

همچنین بخوانید :  فریدا پینتو بازیگری که باقی مانده شام اسکار را میان نیازمندان توزیع کرد!+تصاویر

آل پاچینو (The Irishman)

جو پشی (The Irishman)

آنتونی هاپکینز (The Two Popes)

تام هنکس (A Beautiful Day in the Neighborhood)

 

بهترین تدوین:

 

The Irishman

Jojo Rabbit

Joker

Ford v Ferrari

 

Parasite

 

بهترین طراحی لباس:

The Irishman

Joker

Once Upon a Time in Hollywood

Little Women

Jojo Rabbit

برد پیت

بهترین طراحی صحنه:

 

Once Upon a Time in Hollywood

The Irishman

۱۹۱۷

Jojo Rabbit

Parasite

بهترین میکس صدا:

Ad Astra

Joker

۱۹۱۷

Ford v Ferrari

Once Upon a Time in Hollywood

 

بهترین تدوین صدا:

 

۱۹۱۷

Ford v Ferrari

Joker

Once Upon a Time in Hollywood

Star Wars: The Rise of Skywalker

 

بهترین فیلم نامه اورجینال:

رایان جانسون (Knives Out)

نوآ بامباک (Marriage Story)

سم مندس و کریستی ویلسون (۱۹۱۷)

کوئنتین تارانتینو (Once Upon a Time in Hollywood)

بونگ جون-هو و جین وون هان (Parasite)

فیلم های اسکار ۲۰۲۰

بهترین فیلم نامه اقتباسی:

 

استیون زایلیان (The Irishman)

گرتا گرویگ (Little Women)

تایکا وایتیتی (Jojo Rabbit)

آنتونی مک‌کارتن (The Two Popes)

تاد فیلیپس و اسکات سیلور (Joker)

 

بهترین فیلم‌برداری:

 

راجر دیکنز (۱۹۱۷)

رودریگو پریتو (The Irishman)

لارنس شر (Joker)

جارین بلاشکا (The Lighthouse)

رابرت ریچاردسون (Once Upon a Time in Hollywood)

اسامی برندگان اسکار ۲۰۲۰

 

بهترین طراحی چهره:

Bombshell

Joker

Judy

Maleficent: Mistress of Evil

۱۹۱۷

 

بهترین جلوه‌های ویژه:

 

Avengers: Endgame

The Irishman

The Lion King

۱۹۱۷

Star Wars: The Rise of Skywalker

مارتین اسکورسیزی

بهترین موسیقی متن اورجینال:

 

Joker

Little Women

Marriage Story

۱۹۱۷

Star Wars: The Rise of Skywalker

 

بهترین آهنگ اورجینال:

I’m Standing With You (Breakthrough)

Into the Unknown (Frozen 2)

Stand Up (Harriet)

Love Me Again (Rocketman)

I Can’t Let You Throw Yourself Away (Toy Story 4)

Glasgow (Wild Rose)

 

بهترین انیمیشن:

 

How to Train Your Dragon: The Hidden World

I Lost My Body

Klaus

Missing Link

Toy Story 4

بهترین انیمیشن کوتاه:

 

(Dcera (Daughter

Hair Love

Kitbull

Memorable

Sister

 

بهترین فیلم کوتاه:

Brotherhood

Nefta Football Club

The Neighbors’ Window

Saria

A Sister

بهترین مستند:

American Factory

The Cave

The Edge of Democracy

For Sama

Honeyland

 

بهترین مستند کوتاه:

In the Absence

(Learning to Skateboard in a Warzone (If You’re a Girl

Life Overtakes Me

St. Louis Superman

Walk Run Cha-Cha

 

بهترین فیلم خارجی‌ زبان:

 

Les Miserables (فرانسه)

Honeyland (مقدونیه)

Corpus Christi (لهستان)

Parasite (کره جنوبی)

Pain and Glory (اسپانیا)

روزیاتو

تاریخ بروزرسانی : 2020-02-10 / گردآوری :
/
برچسب ها:
گزارش خطا در خبر
اخبار مرتبط :