درگذشت عرفان خان ستاره مشهور بالیوود در سن ۵۳ سالگی

درگذشت عرفان خان ستاره مشهور بالیوود در سن ۵۳ سالگیچه خبر از کجا ؟

گلشیفته فراهانی در صحفه شخصی اش درگذشت عرفان خان ستاره سینمای هند را که در فیلم آواز عقرب ها با او همبازی بوده را تسلیت گفته است.

عرفان خان ستاره مطرح سینمای هندوستان بر اثر بیماری ناشی از سرطان که مدت هاست زندگی وی را تحت تاثیر قرار داده است امروز و در سن ۵۳ سالگی در شهر بمبئی دار فانی را وداع گفت. گفتن است وی در فیلم سینمایی اواز عقرب ها به گلشیفته فرهانی همبازی بوده است. در ادامه جزئیات درگذشت عرفان خان را در Niksalehi بخوانید.

درگذشت عرفان خان

عرفان خان از هنرپیشه های مطرح هندی که هم در بالیوود و هم در سینمای غرب به شهرت دست یافته بود سه شنبه این هفته در سن ۵۳ سالگی درگذشت. او که به خاطر عفونت روده ای در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان Kokilaben بمبئی بستریی بود در نهایت تسلیم بیماری شد و درگذشت.

عرفان خان اواسط سال ۲۰۱۸ میلادی اعلام کرد که به تومور عصبی درون ریز مبتلاست اما بعد از طی کردن دوره درمانی فشرده و طولانی اعلام کرد که به بهبودی دست پیدا کرده و در فیلم مدرسه انگلیسی ظاهر شد که ظاهرا آخرین اثر اوست و اکران سینمایی آن در ماه گذشته میلادی به خاطر شیوع کووید ۱۹ بسیار کوتاه مدت بود.

درگذشت عرفان خان

درگذشت عرفان خان

عرفان خان بیشتر به خاطر نقش بازرس در فیلم میلیونر زاغه نشین نزد مردم جهان شناخته
می شود. او همچنین از مهره های کلیدی بالیوود محسوب می شود که در فیلم هایی
نظیر حیدر و مدرسه هندی نیز ایفای نقش کرده است.

خان که با نام اصلی صاحبزاده عرفان علی خان در سال ۱۹۶۶ میلادی و در شهر جیپور هند متولد شد فرزند یک فروشنده تایر بود و بعد از آنکه نتوانست در بازی کریکت به موفقیت دست پیدا کند به دانشکده سینما رفت.

درگذشت عرفان خان

عرفان خان

درگذشت عرفان خان ستاره سینمای بالیوود

عرفان خان در ابتدا برای پیدا کردن مسیر موفقیت در عرصه سینما با مشکل روبرو بود و با وجود آنکه نقش کوتاهی را در فیلم سلام بمبئی ایفا کرد نتوانست جایگاه خود را تثبیت کند و در عوض یک شغل معمولی در تلویزیون هند پیدا کرد. خودش در مصاحبه ای که سال ۲۰۱۳ با گاردین انجام داد اینطور گفت:

آمده بودم که ستاره سینما شوم اما در تلویزیون گیر کرده بودم.

عرفان خان

عکس های عرفان خان

درخشش عرفان خان بعد از آشنایی اش با کارگردان بریتانیایی آسف کاپادیا رقم خورد که فیلم جنگجو
را با موضوعیت نبردهای سامورایی در هند ساخت. این فیلم که در سال ۲۰۰۲ میلادی اکران شد
در ادامه به جشنواره فیلم سن سباستین راه پیدا کرد و جایزه بفتا را برای بهترین فیلم
بریتانیایی دریافت نمود. طولی نکشید که خان به ستاره بسیاری از فیلم های هندی
بدل شد و در اکثر آنها نقش پلیس یا افراد شرور را ایفا کرد.

عرفان خان

عرفان خان

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم او نقش پلیس را هم در فیلم مطرح میلیونر زاغه نشین بازی کرد که هشت جایزه اسکار را از آن خود نمود. نقش پزشک در فیلم اسپایدرمن فوق العاده در سال ۲۰۱۲ و تاجر در دنیای ژوراسیک (سال ۲۰۱۵) از دیگر فیلم های اوست. او در فیلم زندگی پای که در سال ۲۰۱۲ برنده جایزه اسکار شد نیز به جای بزرگسالی پای ایفای نقش کرد.

عرفان خان

عرفان خان ستاره بالیوود

خان جایگاه بالای خود در هالیوود را هم با هنرنمایی در فیلم کمدی Piku and Hindu Medium (از آمیتاب باچان) حفظ کرد. او در این فیلم نقش تاجری را ایفا می کرد که تلاش داشت دخترش را به در یک مدرسه خوب ثبت نام کند.

خان دو فرزند پسر به نام های بابیل و آیان دارد.

روزیاتو

یک رقص خیابونی شاد و پرانرژی
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2020-04-29 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :