درگذشت «یورای هرتز» و «چاک مک کان» دو هنرمند مشهور سینمای هالیوود!

درگذشت «یورای هرتز» و «چاک مک کان» دو هنرمند مشهور سینمای هالیوود! چه خبر از کجا ؟

چاک مک کان کمدین و صداپیشه اهل کشور آمریکا در هشتاد و سه سالگی و یورای هرتز کارگردان هالیوود هم در هشتاد و سه سالگی دار فانی را وداع گفتند .

در روزهای گذشته دو هنرمند مشهور سینمای هالیوود به نام یورای هرتز و چاک مک کان جان خود را از دست دادند . یورای هرتز کارگردان سینمای وحشت در هالیوود چاک مک کان کمدین مشهور هالیوود بود . در ادامه با این دو هنرمند بیشتر آشنا خواهید شد .

درگذشت یورای هرتز و چاک مک کان

یورای هرتز کارگردان شناخته شده سینمای وحشت روز شنبه ۸ آوریل در سن ۸۳ سالگی درگذشت.
یورای هرتز کارگردان سینمای وحشت درگذشت.
هرتز که زاده شهری در اسلواکی کنونی بود در اواخر دهه ۵۰ به پراگ نقل مکان کرد.
وی بیش تر برای فیلم «مرده سوز» محصول سال ۱۹۶۹ سینمای چکسلواکی شناخته می شود این فیلم ترسناک که براساس کتابی از نویسنده چکی لادیسلاو فوکس ساخته شد برای هرتز موفقیت جهانی گسترده ای را به ارمغان آورد. «چراغ های نفتی» دیگر اثر مهم هرتز در سینماست که در سال ۱۹۷۱ وارد بخش مسابقه جشنواره کن شد.

یورای هرتز کارگردان هالیوود

هرتز در سال ۲۰۱۰ جایزه یک عمر دستاورد هنری جشنواره کارلو وی واری را بدست آورده بود.

آخرین فیلم این کارگردان «هابرمن» محصول سال۲۰۱۰ است.

یورای هرتز

درباره جشنواره بین المللی فیلم کارلووی واری بیشتر بدانید

جشنواره بین المللی فیلم کارلووی واری یکی از قدیمی ترین جشنواره های سینمایی در سراسر جهان است که نخستین دوره اش در سال ۱۹۴۶ برگزار شد. بیش از ۴۰ سال این جشنواره تحت فشار نظام سوسیالیستی چک و اسلواکی سابق برگزار شد. بعد از فروپاشی نظام سوسیالیستی چک و اسلواکی در سال ۱۹۸۹ این جشنواره که سال ها با کمبود توجه از سمت دولت و عموم مردم مبارزه کرده بود تقریبا به طور کامل اعتبارش را از دست داده بود.

در سال ۱۹۹۴ گروه جدیدی که در صدر آن ها بازیگر معروف سینمای چک،
یرژی بارتوفسکا و منتقد صاحب نام اوا زائورا لوا قرار داشتند سکان هدایت جشنواره را به دست گرفته و آن را تبدیل به رویدادی مهم در سطح جهان کردند. بعد از گذشت چند سال، این گروه اعتبار از دست رفته ی جشنواره را به آن بازگرداندند و توجه حرفه ای های صنعت سینما و عموم مردم را به این جشنواره جلب کردند.

هدف جشنواره کارلووی واری

هدف جشنواره کارلووی واری بر مبنای جایگاه ژئوپلیتیکال جمهوری چک در مرز اروپای شرقی و غربی بنا نهاده شده است. کارلووی واری سالیانه حدود ۲۰۰ فیلم جدید را از سراسر جهان در جمهوری چک به نمایش می گذارد. این جشنواره با برنامه های جنبی گسترده و خدمات بسیاری که عرضه می کند سعی در جلب توجه سینماگران و عموم مردم دارد. مهم ترین بخش جشنواره بخش مسابقه است که در آن فیلم های تولید شده در سال گذشته که تاکنون در هیچ کدام از جشنواره های رده الف نمایش داده نشده اند روی پرده می روند.

همچنین بخوانید :  تازه ترین گفت و گوی خواندنی با اما استون بازیگر هالیوود!

علاوه بر بخش رسمی مسابقه، بخش مسابقه فیلم های مستند و بخش شرق از غرب که از جمله بخش های قدیمی جشنواره کارلووی واری می باشند در کنار برنامه های جنبی مروری بر آثار، اجرا می شوند.

میهمانان جشنواره از فرصتی بی نظیر برای تماشای جدیدترین فیلم ها، کشف استعدادهای تازه و ملاقات و گفتگو با چهره های سرشناس هنری، سیاسی و اقتصادی بهره مند خواهند شد. این جشنواره محلی است که مخاطبان حرفه ای سینما را قادر می سازد به تماشای جدیدترین آثاری که در جشنواره های بزرگی همچون کن و برلین توجه زیادی را به خود جلب کرده اند، بنشینند.

شرکت کنندگان جشنواره کارلووی واری می توانند بدون استرس معمول جشنواره های بزرگ
و در مدت زمانی کوتاه، آثار مورد علاقه خود را تماشا کنند.

درباره چاک مک کان کمدین و صداپیشه آمریکایی بیشتر بدانید

چاک مک کان کمدین و صداپیشه آمریکایی در ۸۳ سالگی درگذشت.
ستاره فیلم‌های آمریکایی که روی خیلی از فیلم‌های آمریکایی صدایش شنیده شده و بازی‌هایش یادآور شخصیت‌سازی اولیور هاردی بود از مجریان مشهور تلویزیونی آمریکا نیز به شمار می‌آمد.

وی که در دهه ۱۹۶۰ از نیویورک وارد فیلم‌ها و شبکه‌های تلویزیونی شد از قهرمانان محبوب کودکان آمریکایی بود.

مک‌کان دیروز به دلیل مشکلات قلبی در بیمارستانی در لس‌آنجلس فوت شد.

چاک مک کان

این بازیگر که بیشتر در نقش‌های مکمل ظاهر می‌شد به عنوان مجری برنامه‌های کودکان، عروسک گردان، کمدین برنامه‌های شبانه، بازیگر سینما، صداپیشه و شخصیتی چند محوری شناخته شده بود. وی در فیلم‌هایی چون «قلب یک شکارچی تنهاست» در سال ۱۹۶۸ نقش مکمل تعیین کننده‌ای داشت .

و درباره خودش گفته بود:
همه کار کردم.
هرگز دری را نبستم و اگر به مسیر کاری من نگاه کنید می‌بینید هر کاری را که عاشقش بود
انجام داده‌ام حتی از انجام بازی برای فیلم‌های تبلیغاتی نیز لذت برده‌ام.

یکی از مشهورترین نقش‌های این کمدین بازی در سریال تلویزیونی «نگهبان درست» در دهه ۱۹۷۰ و ۸۰ بوده است.

این بازیگر سال ۱۹۳۴ در نیویورک و در خانواده‌ای هنرمند متولد شده و پدربزرگش بازیگر «شوی غرب وحشی» و پدرش از رهبران یک گروه موسیقی مشهور بود که در تئاتر روکسی نیویورک به اجرای موسیقی می‌پرداخت.

مهر – فیلمیوال

تاریخ بروزرسانی : 2018-04-11 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :
logo-samandehi