کوبی برایانت پس از دریافت جایزه اسکار متهم به آزار جنسی شد!

کوبی برایانت پس از دریافت جایزه اسکار متهم به آزار جنسی شد! چه خبر از کجا ؟

حال با اعطای اسکار به کوبی برایانت علیرغم جنبش های چند وقت گذشته هالیوودی در حمایت از حقوق زنان و مبارزه با آزار جنسی در هالیوود جنجال به پا شده است.

کوبی برایانت (زادهٔ ۲۳ اوت ۱۹۷۸) بسکتبالیست بازنشسته برجسته آمریکایی و تاجر است. او تمام ۲۰ سال دوران بازی‌اش را در تیم لس آنجلس لیکرز اتحادیه ملی بسکتبال (ان‌بی‌ای) گذراند. از او به عنوان بهترین بسکتبالیست تاریخ یاد می‌شود.

کوبی برایانت متهم به آزار جنسی

کوبی برایانت که با به تصویر کشیدن خداحافظی خود از ورزش در فیلم «بسکتبال عزیز» جایزه اسکار گرفت، سال ۲۰۰۳ به جرم آزار جنسی بازداشت شده بود. ستاره لس آنجلس لیکرز متهم بود که به یک کارمند ۱۹ ساله در هتل تجاوز کرده است. برایانت در آن دوران اتهام رابطه با این فرد را پذیرفت اما اعلام کرد که این رابطه با رضایت طرف مقابل بوده است.

کوبی برایانت

کوبی برایانت در مراسم اسکار

حال با اعطای اسکار به کوبی برایانت علیرغم جنبش های چند وقت گذشته هالیوودی در حمایت از حقوق زنان و مبارزه با آزار جنسی در هالیوود جنجال به پا شده است. این در حالی است که اسکار فیلم «هنرمند فاجعه» اثر کمدی تحسین شده جیمز فرانکو را به دلیل اتهامات قدیمی او کاملا کنار گذاشت و نادیده گرفت.

پس از اسکار گرفتن برایانت شبکه های اجتماعی پر شد از اعتراضاتی که اسکار و البته هالیوود را هدف گرفته است. یکی از کاربران در این باره نوشت: «هالیوود ادعا می کند زنان مهم هستند اما در عین حال به کوبی برایانت فردی که زنان را آزار داده است جایزه می دهد.»

کوبی برایانت

کوبی برایانت در مراسم اسکار ۲۰۱۸

معرفی انیمیشن کوتاه Dear Basketball

اگر از طرفداران تیم لس آنجلس لیکرز باشید یا از ورزش بسکتبال، اسلم دانک‌‌های عالی،
سه امتیازی‌های بی‌نظیر و پرتاب‌های فوق‌العاده لذت می‌برید، مسلما کوبی برایانت،
بسکتبالیست پر‌آوازه لیگ NBA را می‌شناسید.

بازیکنی که همواره به عنوان یکی از بر‌ترین‌های تاریخ بسکتبال حرفه‌ای آمریکا شناخته می‌شود و بسیاری او را با اسطوره‌هایی همچون مایکل جردن و مجیک جانسون مقایسه می‌کنند.

کوبی برایانت در مدت ۲۰ سال بازی که تمام مدت آن را در تیم لس آنجلس لیکرز حضور داشت،
پنج قهرمانی NBA را در کارنامه دارد. اما دستاورد‌های او به این مورد ختم نمی‌شود،

کوبی برایانت

انیمیشن کوتاه Dear Basketball

حضور در آل استار، امتیاز‌آور‌ترین بازیکن در دو فصل، اولین گارد تاریخ ان بی ای که حداقل ۲۰ فصل بازی کرده است، برنده مسابقه اسلم دانک در سال ۱۹۹۷ و به دست آوردن دو مدال طلا در قالب تیم ملی آمریکا در المپیک تابستانی سال‌های ۲۰۰۸ و ۲۰۱۲ تنها تعدادی از موفقیت‌های دوران ورزشی کوبی برایانت است. کوبی برایانت که بسکتبال حرفه‌ای را از سال ۱۹۹۶ آغاز کرده بود، نهایتا در سال ۲۰۱۶ با رکورد‌های مختلفی از جمله کسب ۸۱ امتیاز در یک بازی و بیشترین پرتاب سه امتیازی موفق در یک بازی خود را از حضور در زمین بکستبال باز‌نشسته کرد.

کوبی برایانت

انیمیشن Dear Basketball

انیمیشن کوتاه Dear Basketball داستان زندگی کوبی برایانت از کودکی تا بزرگسالی،
شکل‌گیری علاقه‌اش به ورزش بسکتبال و رابطه‌اش با این ورزش است.

انیمیشن کوتاه Dear Basketball با بازی کوبی برایانت

انیمیشن Dear Basketball با نمایی از آخرین بازی کوبی برایانت آغاز می‌شود و پس از نمایش پرتاب موفق او به دوران کودکی باز می‌گردد؛ جایی که او جوراب‌های ورزشی را به شکل توپ درست کرده و آن را به سمت سبد خیالی‌اش پرتاب می‌کند. این اولین مرحله برای ایجاد علاقه شدید و غیر‌قابل وصف کوبی برایانت به بسکتبال است. علاقه‌ای که با تماشای فیلم‌های مسابقات تیم لیکرز، بازی بسکتبال در مدرسه و تمرین‌‌های یک‌نفره‌اش تکمیل می‌شود و در نهایت وی را در مسیری قرار می‌دهد که کوبی برایانت را به بازیکنی که بسیاری از مردم چه بی‌علاقه به ورزش و چه دنبال‌کننده بسکتبال می‌شناسند، تبدیل می‌کند.

کوبی برایانت

انیمیشن Dear Basketball

ویژگی که در همان نگاه اول چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌کند، سبک طراحی انیمیشن کوتاه Dear Basketball است.

تیم سازنده این انیمیشن برای ساخت آن به جای بهره‌گیری از طراحی دیجیتال و گرافیک سه‌بعدی،
از نقاشی‌های کشیده شده با دست استفاده کرده‌اند.

این امر باعث شده است که تماشای انیمیشن مذکور بی‌نهایت لذت‌بخش باشد و با گذشت هر ثانیه لب به تحسین سازندگان باز کنید. استفاده از طراحی‌های ساده باعث نشده است که روند نمایش اثر به دور از هر‌گونه خلاقیت و نو‌آوری باشد.
در عوض گلن کین از تمام تجربه‌ای که به‌واسطه سال‌ها فعالیت در کمپانی Disney به دست آورده،
استفاده کرده و نه تنها اثری زیبا از لحاظ بصری را به وجود آورده،
بلکه توانایی‌هایش در کارگردانی را نیز به رخ کشیده است.

کوبی برایانت

کوبی برایانت

زومجی – خبرآنلاین

رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
تاریخ بروزرسانی : 2018-03-06 / گردآوری :
/
برچسب ها:
اخبار مرتبط :