بهترین و مشهورترین خوانندگان عرب از کاظم الساهر تا ام‌ کلثوم

بهترین و مشهورترین خوانندگان عرب از کاظم الساهر تا ام‌ کلثوم چه خبر از کجا ؟

شاید تعداد خوانندگان عربی که می شناسیم زیاد نباشند اما آیا تا به حال خواسته اید بدانید بهترین خوانندگان زن و مرد عرب چه کسانی هستند پس مطالعه این مطلب را از دست ندهید.

موسیقی تنها مختص کشور و فرهنگ خاصی نیست و همه کشورها از آن بهره می برد و می توان گفت آنقدر موسیقی متنوع شده که نمی توان برای آن حد و مرزی را تعیین کرد و در موسیقی به عنوان زبان مشترک یاد کرده اند. در ادامه این مطلب با بهترین و مشهورترین خوانندگان عرب در نیک صالحی آشنا شوید.

آشنایی مشهورترین خوانندگان عرب

جهان عرب آمیخته‌ ای سرشار از فرهنگ‌ ها و هنر‌های مختلف است و همواره به موسیقی‌ های اصیل و متنوعش شناخته می‌شود. فرهنگ عربی سرشار از سمبل‌ های الهام‌ بخش موسیقی است. در ادامه با بهترین خوانندگان عرب آشنا خواهید شد.

۱. فیروز

خوانندگان عرب

فیروز

نهادحداد متولد سال ۱۹۳۵ میلادی، معروف به فیروز یکی از خوانندگان لبنانی است که در طول چندین دهه گذشته همچنان در میان مخاطبان مرز‌های عربی پرطرفدارترین می‌باشد. استعداد او در سن نوجوانی کشف شد.

تعداد آثار موسیقیایی او بیش از صد‌ها مورد است. او در تئاتر و فیلم نیز ایفای نقش کرده‌است. در زمان جنگ‌های لبنان، ترانه‌هایش رنگ و بویی سیاسی به خود گرفت. هنوز صدای او در خانه‌ها و خیابان‌های جهان عرب می‌پیچد.

۲. کاظم الساهر

خوانندگان عرب

کاظم الساهر

به او لقب قیصر ترانه‌های عربی را داده اند. او موزیسین و ترانه‌سرای عربی است. از کودکی عاشق موسیقی بود، ترانه می‌نوشت و بر گیتار می‌نواخت. سپس به آکادمی موسیقی بغداد پیوست و جوایزی چند از جمله مدال سفیر موسیقی عراقی را بر گردن آویخت. اغلب ترانه‌های او به زبان عربی فُصحا هستند. او به شکل قابل ملاحظه‌ای تحت تأثیر شاعر لبنانی نزار قبانی بوده‌است.

معرفی بهترین خوانندگان عرب

۳. ام‌کلثوم

خوانندگان عرب

ام‌کلثوم

خواننده مصری متولد سال ۱۹۰۰ میلادی است، او همچنان یکی از باشکوه‌ترین خوانندگان جهان عرب در همه تاریخ به‌شمار‌می‌رود. او تسلط بسیاری بر صدایش داشت و کنسرت‌هایش در فضای باز بر محبوبیت او افزود.

ترانه‌های او که گاه تا ساعت‌ها طول می‌کشید از عشق، شوق و جدایی حکایت داشت. او نه فقط بر خوانندگان کشور خود بلکه بر خوانندگان کشور‌های دور و نزدیک اثر گذاشت.

۴. فرید الاطرش

خوانندگان عرب

فرید الاطرش

یکی از سمبل‌های مورد احترام موسیقی جهان عرب است. او هنرمندی سوری_مصری و ملقّب به سلطان‌عود است. موفقیت او در طول چهار دهه امتداد داشت و ۴۰۰ ترانه خواند و در ۳۱ فیلم بازی کرد. مسیر هنری او با اجرا در ایستگاه‌های رادیویی مصر شروع شد.

خواهر او اسمهان نیز دستی در دنیای موسیقی داشت. زندگی شخصی اطرش با قمار و داستان‌های عاشقانه آمیخته بود و او تا پایان عمر زیر بار گران قرض‌های سنگین زندگی می‌کرد.

۵. عبدالحلیم حافظ

خوانندگان عرب

عبدالحلیم حافظ

معروف به قناری‌سیاه سرشناس‌ترین خواننده مصری است. استعداد او در موسیقی در دوران کودکی کشف شد. ترانه‌های او مضمونی رمانتیک داشتند. او در نواختن عود، پیانو و طبل دستی توانا داشت و حرفه‌ای بود. او بازیگر، ترانه‌سرا و معلم موسیقی بود و پس از ۴۰ سال از مرگش هنوز موسیقی او از کوچه‌پس‌کوچه‌های سرزمین‌های عربی به گوش‌می‌رسد.

معروف ترین خوانندگان عرب زن و مرد

۶. نانسی‌ عجرم

خوانندگان عرب

نانسی‌ عجرم

خواننده لبنانی معاصر و مشهور و نماینده حسن نیت یونیسف است. از ۱۵ سالگی هنر موسیقی را آغاز کرد.
ترانه نخست او با عنوان أخاصمک‌آه او را به شهرت رساند. عجرم در مدیترانه سمبل زن عربی
است به او عروسک عربی هم گفته می‌شود. برخی به او به دلیل نفوذ بالایش عنوان اپرا وینفری
مدیترانه را داده اند. بعد از تولد فرزندانش چند آلبوم برای گروه سنی کودک خواند.

۷. أصالت

خوانندگان عرب

أصالت

خواننده سوری مشهور است. خواندن را از چهارسالگی آغاز کرد. ترانه‌های او در ابتدا آمیخته‌ای از محتوای دینی، ملی و کودکانه (برای کودکان) بودند. او با انتشار آلبوم لوتعرفوه به شهرت رسید. پس از اجرای اپرا با مضمون عشق و دوستی به مناسبت جشن استقلال بحرین، تابعیّت این‌کشور را دریافت کرد. کیفیت آلبوم‌ها و ترانه‌های پاپ او سبب شده تا در زمره بهترین خوانندگان عرب قرار بگیرد.

۸. راغب علامه

خوانندگان عرب

راغب علامه

خواننده، ترانه‌سرا و چهره تلویزیونی معروف لبنان است. استعداد او در دهه هشتاد میلادی
و با شرکت در برنامه استعدادیابی شکوفا شد. آلبوم‌ها و ترانه‌های موفقی را منتشر کرد.
ترانه قلبی‌عاشت‌ها نخستین ترانه عربی بود که در ویدئو موسیقی تولید شد.
جوایز بسیاری را در مسیر حرفه‌ای اش کسب کرد. در سال ۲۰۱۱ میلادی رئیس هیئت
داوران عرب آیدل (نسخه عربی آمریکان آیدل) شد.

۹. ورده

خوانندگان عرب

ورده

خواننده الجزایری_لبنانی در فرانسه متولد شد. او کار خود را با ترانه‌های ملی و میهنی درباره الجزایر
و در سنین نوجوانی آغاز کرد. ترانه‌های او مضمونی وحدت‌آفرین بین کشور‌های جهان عرب داشت.

همسرش پس از ازدواج او را از خواندن منع کرد، البته او پس از طلاق دوباره به دنیای هنر بازگشت. در چند فیلم‌سینمایی درخشید. در سال ۲۰۱۲ میلادی جسد او در گورستانی در الجزایر به پاس ترانه‌های ملی‌اش در کنار قهرمانان الجزایر دفن کردند.

۱۰. ایهاب توفیق

خوانندگان عرب

ایهاب توفیق

یکی از خوانندگان پیشگام در مصر است. وقتی کودک بود به موسیقی عشق می‌ورزید.
پدر او احمد توفیق کارگردان و بازیگر سینما بود. صدای گرم و گیرای ایهاب یکی از عوامل موفقیت
او به شمار می‌رود. او البوم‌های موفقی را منتشر کرد و توجه منتقدان را به خود جلب نمود.

در جشن موسیقی سال ۲۰۰۱ کمک‌های مالی به نفع عراقی‌های متضرّر در جنگ اول خلیج فارس، جمع‌آوری کرد. او فقط خواننده‌ای صاحب‌سبک نیست بلکه یک معلم موسیقی موفق در محافل آکادمیک به‌شمار‌می رود.

تابناک باتو

در ایام قرنطینه در منزل بی نهایت کارتون ببینین
رقص و آواز شاد در بیمارستان میلاد اصفهان
تاریخ بروزرسانی : 2020-01-15 / گردآوری :
/
اخبار مرتبط :